Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Řekněme paní Pekarová, je to milá holka, všechno. Ale ona už třetí zimu topí na 22 stupňů.

A další, ne 22, ale 24 stupňů mají ve svých kvartýrech, pánové Jurečkové, Síkelové a jiní každou zimu. Ti se na protest proti Putinovým energiím nezřekli dodávek. Ale jiným raděj svetry.

V těch progresivních zemích probíhaj, tak jako u nás, složitý procesy, velice složitý procesy. To není jednoduchý proces, ta energetická transformace. Není. To je proces, bych řekl, v kterým se ne každý dost vyzná. Je to proces, do kterého vstupují naši nepřátelé a vypadají jako spojenci, po určitou dobu.

Tváří se, že pro nás chtějí energetickou nezávislost. Ale ve skutečnosti za nás chtějí rozhodovat, od koho budeme smět kupovat plyn a od koho nebudeme. Do moře se natáhla trouba, dlouhá trouba.

  • rekneme-pani-pekarova-je-to-mila-holka-vsechno-ale-ona-uz-treti-zimu-topi-na-22-stupnu
  • rekneme-pani-pekarova-je-to-mila-holka-vsechno-ale-ona-uz-treti-zimu-topi-na-22-stupnu
  • rekneme-pani-pekarova-je-to-mila-holka-vsechno-ale-ona-uz-treti-zimu-topi-na-22-stupnu
  • rekneme-pani-pekarova-je-to-mila-holka-vsechno-ale-ona-uz-treti-zimu-topi-na-22-stupnu
  • rekneme-pani-pekarova-je-to-mila-holka-vsechno-ale-ona-uz-treti-zimu-topi-na-22-stupnu

Už byla připravená k dodávkám, všechno. Ale oni prostě řekli ne, vy tu troubu nesmíte použít. My vám místo toho budeme vozit naše demokratické LDN. Přitom oni sami pro sebe ten import z Ruska zvyšujou, jenom to neukazujou. Celý svět čile obchoduje s Ruskem, jenom my jako kůl v plotě bazírujeme na té havlovské politice. My dovezeme každý měsíc, řekněme o 10% plynu méně, jenže ta cena díky tomu o 20% stoupne. Takže ano, my budeme víc mrznout a víc platit zároveň. No a proto musíme, bych řekl, velice se věnovat těm otázkám. Mám na mysli tu ideologickou práci, vysvětlovat lidem, že boj proti klimatu je pitomost a že musíme hledět našich národních zájmů, našeho průmyslu.

A proto je tak důležitý, ta podpora euroskeptických stran zespodu. My nemůžeme, nejsme proti tomu, ale co nám pomůžou jenom kritici, kteří za každým racionálně uvažujícím člověkem vidí proruského švába. Vždyť my víme, že speciální vojenská operace je válka, že to je nepřijatelná agrese proti jiné zemi. My nepotřebujeme aby nám to někdo říkal. My ale víme taky, že sankce proti Rusku škodí i nám, víc nám, než jim. Tedy chceme pozvednout ty místní organizace euroskeptických stran, aby prováděli osvětu, že ta havlovská politika je jedno velké pokrytectví.

Není plyn. Co dělá vláda? Jak to, že není plyn? Co dělá pětikoalice? Jak to řídí, že není plyn? Ptá se v kapitalismu někdo na takovouto otázku? Vůbec ne, vůbec ho nenapadne spojovat svojí vládu, že neobstarala energie. Kritizujou spekulanty, že vyhnali cenu energií, řekněme. Svedou to na volný trh, že prý selhal. A taky na Putina, že energie používá jako zbraň. Jenomže my jsme ti pitomci, že mu ji sami nabíjíme. Těma povolenkama a dalšíma ekonesmyslama. Říkal mi kolega soudruh, že byl na přednášce v Bruseli, na nějaký Lejnový. Že tam prý hlásala, že je potřeba energetiku osvobodit od zastaralých a stereotypních fyzikálních zákonů. Že prý když se megawatthodina bude cítit jako muž, máme na ni pohlížet jako na megawatt. Proto je důležitý, aby ta nesmyslná ideologie nevstupovala do řízení hospodářství a nerozhodovala, jaká má bejt technologie, aby se prostě do těhle věcí nemíchala. U nás je z toho, bych řekl, společenská otázka, u nás je z toho záležitost, do které vstupují různí Albětkové, Peksové a další.

Trochu jsme to přešvihli s tím zeleným údělem, abych tak řekl. Tedy ty uhelné zdroje, ty které jsou odsířené, které nedělají sajrajt, ty potřebujeme. No prostě musíme stavět na tom pozitivním a jít dál. A věci, který jsme dělali špatně, prostě neopakovat, který jsme dělali dobře a je možný tou metodou to dělat i dnes, dělat. Napříště už prostě nemůžeme naslouchat té švédské záškolačce.

Byl jsem na stáži v Kongu, v jednom těžebním družstvu. Přišel jsem tam zkoumat ty otázky, jak oni to dělají, že dokážou zásobovat Evropu kobaltem. Přišel jsem k jedný holčině, bylo jí asi tak 8 roků. Skončila u promývacích kádí. No tak s ní mluvím o tom, jak to dělaj, říká, že jí mladší sourozenci pomáhají. Že má hledat kousky, co vypadají jako tmavá čokoláda. Říkala, že když najde za den dost kousků, dostane 1 dolar. A já jí říkám, že aby získali potřebný kobalt do 1 elektromobilu, tak by museli pracovat ještě další 3 týdny. Tedy ti, kdo stojí v čele těch orgánů aparátů, si musí být vědomi, že oni spoluzodpovídají za to drancování rozvojových zemí, aby oni mohli říct, že my tady u nás máme udržitelnou mobilitu a zachraňujeme to planetární klima. Tedy chceme pozvednout ty hospodářská družstva, aby racionálně přistupovali k těm ekologickým otázkám a nedělali jen prázdné gesta. Aby neinkasovali subvence na pořízení elektromobilů a tu jejich infrastrukturu a pak stejně jezdili na naftu. Aby my jsme mohli říct, né my si to přejem. To ten lid žádá automobily, které někam dojedou a jejich výroba nebude drancovat druhou stranu planety.

Vždyť ti pokrokáři, kteří to v Bruselu podepsali. Jednou ročně dostávám vyúčtování energií v našich poslaneckých bytech. Žádnej z nás nemá takovou uhlíkovou stopu jako oni. Řekněme paní Pekarová, je to milá holka, všechno. Ale ona už třetí zimu má v obýváku 22 stupňů. A další, ne 22, ale 24 stupňů mají ve svých kvartýrech, pánové Jurečkové, Síkelové a jiní každou zimu. Ti se na protest proti Putinovým energiím nezřekli dodávek. Ale jiným raděj svetry.

A na té bázi my potřebujem, aby ta politická elita lidi sjednocovala. Nerozeštvávala prostě ten lid, že kdo protestoval na Václaváku, je dezolát a má jít na chuj. Mnozí funkcionáři si tu demokracii pletou s tím, že jen oni budou těmi kritiky a určovateli, co se má dít ve společnosti. A ti druzí že budou vykonávat, co oni si přejí.

Autor: Jindřich Hradecký

Zdroj: https://jindrichhradecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791621

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 nowak 2022-09-11 16:17
A co bude dál? Budou další demo, sejde se více milionů a po třech,čtyřech hodinách jedou domů a nic se nestane. Vládu musí svrhnout vojsko spolu s policií, dát k soudu,ale mít připravenou nástupnou vládu.Vždyť se musí vyměnit všichni politici,zrušit politické strany,které jsou natočené do zlodějen, soudnictví,zkor umpované, media zkorumpovaná.Ví te vůbec co lidí musí v této prolhané,krádež í nasáklé společnosti skončit? Opravdu nevěřím na nějaké, pánové a dámy,dělali jsme to špatně,sežeňte si odborníky,my máme už teplou trafiku? Myslíme si, že kdyby přišel Stalin prosit Hitlera na kolenou,že by Hitler neválčil se Sovětským svazem?
Citovat
#1 adamkratochvil 2022-09-11 13:40
mal pravdu len my sme boli vtedy akoby mechom prastení a namiesto toho aby sme si vazili a chranili to co sme vtedy mali a co sme povazovali za samozrejmost sme vymenili za tento chaos, chudobu ducha aj hmotnu chudobu, bezdomovectvo, nefungujuce zdravotnictvo, skolstvo jednym slovom vsetko ani to nebudem kompletne vymenovavat, vsetci vieme co tu zijeme aka je to "slasť"...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře