Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rakušanův nový majstrštyk: Tajně veřejný tábor pro migranty v Holešově

Několik lidí z regionu se mi rozhořčeně svěřilo, že v Holešově vzniknul tábor pro převážně nelegální migranty ze Sýrie. Natvrdo, okamžitě, bez projednání s krajem, městem, nedej Alláhu s občany.

Ministr vnitra Vít Rakušan si po všech skandálech své partaje i svých osobně může na účet připsat další mistrovský kousek. Dnes to oznámila policejní mluvčí Simona Kyšnerová /1/ a je to hotovou věcí. V citovaném zdroji se opakuje slovo "projednat", což je newspeak pro státní zvůli ministra ze spolku stran, který se s vrcholnou drzostí označil za "Demokratický blok".

Slovo projednat je tedy v jejích pojetí synonymem pro "Bude to tak a hotovo!". Nikdo totiž s nikým nejednal ve smyslu lze - nelze, souhlasíte - nesouhlasíte. To potvrzuje i starosta Holešova zde /2/.

  • rakusanuv-novy-majstrstyk-tajne-verejny-tabor-pro-migranty-v-holesove

Pan ministr si práci se vznikem zařízení, které pojme 150 výletníků bez občanky, velmi usnadnil. Zařízení totiž vzniklo v areálu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy ve správě Ministerstva vnitra, takže z tohoto titulu se patrně pan ministr a policie nepotřebovali nikoho ptát. Bude-li se maximální počet zadržených pohybovat řádově kolem uvedeného čísla, pak to pro jedenáct tisíc obyvatel města bude vskutku zpestření patrně nudných a starostí prostých životů. A bude-li to, samozřejmě jen čirou náhodou více, pak se budou bavit ještě lépe. Případný nárůst kapacity na několikanásobek nebo vznik dalších táborů evidentně hodlá pan Rakušan "projednat" stejně otevřeně a demokraticky jako v tomto případě. Pokud by měl někdo pocit, že někoho straším něčím, co vůbec nenastane, pak suše konstatuji, že sama policejní mluvčí uvádí: "naše statistiky dokládají až několikasetprocentní meziroční nárůst počtu zajištěných nelegálních migrantů" /1/.

Paní mluvčí uklidňuje, že objekty budou střeženy a příchozí tam prostě budou pod zámkem, kriminální činnosti se nedopouštějí, o azyl zde nežádají a míří někam úplně jinam, než do českých luhů a hájů. Prostě stará známá pohádka ve smyslu "žádní tady nejsou, tak co se čílíte".

Ovšem mírně znepokojenému občanovi přece jen přes sluncem zalitou duši tu a tam přejde šedivý mráček. Zařízení se oficiálně nazývá "Registrační místo" a vzniklo, nebo abych tak řekl, bylo vzniknuto z toho prostého důvodu, že Turek Erdogan otevřel migraci do Evropy opět stavidla a Rakušan Vít situaci jinak řešit neumí ani nechce. "Registrační místo" je vskutku přiléhavým názvem, protože vystihuje vše, co je tato vláda ochotna v dané věci dělat. Příchozí budou zdvořile dotázáni na svá jména, účel cesty a zda by mohli otisknout prst do barvy a pak na papír. Dojalo mě tvrzení, že příchozí budou podrobeni bezpečnostním prověrkám. Není řečeno, jak to bude probíhat, ale pravděpodobně pan Rakušan nebude volat policejnímu řediteli v Damašku, zda na pána udávajícího jméno XY nemají nějaké negativní poznatky. Poté budou prověřovány mezinárodní registry, zda migrant není někde v Evropě hledán. Nebude-li nic zjištěno, bude považován za neškodného, přestože se prokazatelně provinil vůči právu všech zemí, kterými nelegálně přicestoval.

Po neočekávaném zjištění, že se dotyčný dostal na naše území nelegálně a o azyl u nás nežádá, bude migrant eskortován na nádraží v Hulíně nebo v Břeclavi a bude vypuštěn do volné přírody, tedy vyzván, aby si dělal co chce, nejlépe však zamířil do Německa. V Německu samotném i v celé západní Evropě se tento postup již zcela osvědčil.

Namátkou jmenuji současnou situaci ve Švédsku, výmluvný je nadpis článku "Jak žít tam, kde na hřišti postřelí dítě? ptají se Švédové před volbami"./3/ U nás však nic takového nehrozí, policejní mluvčí to říkala. Syřan, jenž investoval řádově tisícidolarové částky do toho, aby se dostal tam, kam ho srdce táhne, tam prostě také odtáhne.

Zvídavého občana však přece jen napadají tzv. doplňující otázky:

Co se stane v případě B), tedy že dotyčný je někde v Evropě hledán?

Co se stane v případě B), tedy že dotyčný bleskurychle expresním spojem naši republiku neopustí?

Výjezdní příkaz má platnost 30 dnů, takže co a kde bude ten měsíc pan migrant dělat?

Co se stane, vrátí-li ho z Německa či Rakouska, kde bude nelegálem ze stejných důvodů jako u nás, zpět k nám? Bude se celé kolo opakovat znovu, teoreticky donekonečna?

Kdo bude dotyčného celou dobu živit, kdo to bude platit? Na kolik to přijde?

Určité právní kroky směrem k Ministerstvu vnitra už podnikla advokátka Jana Zwyrtek Hamplová /4/, a ať už je podniká z jakéhokoli důvodu, i kdyby z toho, že se chce blýsknout svojí starostí o občany regionu, ve kterém v nadcházejících volbách kandiduje, jistě bude zajímavé sledovat, co bude ministerstvem odpovězeno.

Opravdu si nemyslím, že nám syrští migranti začnou střílet děti na hřištích, tím strašit nehodlám. Ovšem ve Švédsku si to také nepřipouštěli a nyní se to děje. Je to tak dlouho od roku 2015 s extrémním nárůstem migrace po současnost? Je naší povinností jako státu i jako řadových občanů učinit vše pro to, aby se to u nás opravdu a nikdy nedělo. V Německu, Švédsku i dalších západoevropských zemích totiž už začíná být těmito lidmi přeplněno, a malá Česká republika, která, ať už z jakýchkoli důvodů, přijala nedávno několik set tisíc uprchlíků z Ukrajiny, má ty nejvážnější důvody migrační krizi zejména z kulturně nekompatibilních regionů řešit tvrdě, nekompromisně, efektivně a po zkušenostech z minulých let také samostatně. Statisíce, ne-li miliony lidí v naší zemi mají odůvodněné obavy o to, jak přečkají zimu, jak zaplatí účty za energie i všechny běžné životní potřeby a řešení této extrémní ekonomické krize je v nedohlednu. Nepřidávejme k ní ještě krizi migrační!

Zdroje:

1) https://www.novinykraje.cz/blog/2022/09/07/v-holesove-vzniklo-registracni-misto-pro-nelegalni-migranty/

2) https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/holesov-policejni-skola-migranti-syrie-centrum-uprchlicke.A220907_102105_zlin-zpravy_ppr?

3) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-volby-strelba-predmesti-financial-times-imigranti.A220907_092340_zahranicni_kha

4) https://www.facebook.com/100076263303689/posts/177409724811137/?sfnsn=mo

Autor: Lukáš Burget
 
Zveřejněno se svolením autora.

Zdroj: https://burget.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791585

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Anonymní čtenář CFP 2022-09-10 12:43
Zdravím pane Burgete

Nemluvím za Czech Free Press , mluvím jen za sebe. A vzkazují vám se vší úctou: Prosím, neřešte takové nesmysly.

Stačilo v klidu napsat : Obrázek je výběr redakce, s výběrem obrázku nemám nic společného. Hotovo. Když už jste chtěl řešit toto.
Citovat
#2 الخنزير أفضل من الله 2022-09-10 12:25
Já už jsem od jednoho domorodce z okolí Zlína četl, že už ti saracéni přímo policisty napadli! A oni je pustí do volného výběhu. Takže promazat baseball pálky prasečí tekutinou a v případě nejvyšší nutnosti jej použít.

Vykašlat se na chlupatý prdele. Ti zmůžou leda hovno a ještě zavřou vás! sorry za nadávky

Holt si to přiznejte, vládne tu ďábel a ten se bude starat jen o svoje zločinecké ovečky.
Citovat
#1 Lukáš Burget 2022-09-09 22:50
Dobrý den, redakce Czech Free Press.

Poskytnul jsem Vám souhlas s publikováním článku formou odkazu na originál na blogu Idnes, Netušil jsem ovšem, že článek opatříte tím obrázkem pana ministra vnitra přepsaným textem "Křiváci, korupčníci, cenzoři". Bez ohledu na to, jak se můj osobní názor blíží danému textu bych považoval za seriózní, pokud byste text převzali pouze v původní podobě bez dalších "vylepšení". Je to zkrátka otázka fair play.

Jinak proti Vašemu webu, jeho obsahu i formě mohu mít řadu negativních názorů, avšak v mém rozhodnutí svolit k publikaci mého blogového příspěvku právě zde byl rozhodující můj naprostý a zásadní odpor k cenzuře, kterou Vás - a tedy i nás všechny - současná vláda častuje.

Takže - pokud budete féroví, pokud si budete publikované informace ověřovat a vzdáte-li se alespoň do té míry, pokud to Vaše svědomí rozpozná co nejvíce jakékoli demagogie, budu Vám celkem fandit.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře