Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pussy Riot na svobodě a v křesťanských chrámech techno party…?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tak ještě jednou. Myslel jsem si, že když napíši blog http://olser.blog.idnes.cz/c/283648/Bohorodicko-vyzen-Putina-anebo-Bezim-s-hovnem-proti-platnu.html, v němž upozorním na něco, čemu se politici i média vyhnula příznačně jako čert kříži, mnozí konečně pochopí, že stejné show by mohlo zlákat i české punkáče do českých chrámů. Nepovedlo se, proto ještě jeden pokus...

  • pussy-riot-na-svobode-a-v-krestanskych-chramech-techno-party

Jsem jako křesťan v šoku, jak české celebrity reagují na dvouletý trest pro moskevské Číče – Pussy Riot. Paní Kubišová dokonce posunula Rusko mezi banánové republiky. Jsem zvědavý, kam by zařadila Česko, kdyby se v některém českém kostele uskutečnila techno party.

Třeba v nějakém chrámě, v němž právě ona spolu s panem Kačerem a Táňou Fischerovou pořádají charitativní koncerty. Nebo že by si na sbírku pro hospice a domovy důchodců pozvala příště Pussy Riot…? Že to není možné? Ale proč ne? V případě, že by Pussy Riot, tedy v překladu "číče, co dělají výtržnosti", dostaly svobodu, byl by tím vytvořen precedent. Co není zakázané, to je dovolené.

Od toho okamžiku by četné punkové, rockové či techno skupiny začaly beztrestně produkovat svoje „umění“ v kostelích. Odvolávaly by se přitom na ruský precedent - patriarcha Kirill versus Pussy Riot. A bylo by po vtákách. V našich křesťanských chrámech by už možná nezněly varhany a zpěv liturgických písní, ale skřeky a pseudo tance v podání punkových či jiných individuí. Chování trojice odsouzených dívek bylo podle ministra Schwarzenberga sice neobvyklé, "ale zcela v rámci možností demokratického protestu".

Pussy Riot prostě musely dostat exemplární trest, aby bylo zachráněno křesťanství před totálním zneuctěním. Výstraha pro ostatní následovníky, aby si své schizofrenní produkce pořádali na lukách či pastvinách a obtěžovali jen okolní obyvatele svým řevem, hlukem, drogami a opilectvím. Nebo, že by naše největší církev - katolická, byla ráda, že ruští protestanti dostali ponižující lekci...? Co si budeme nalhávat; Češi jsou ateisty, takže je nám patrně nějaké křesťanství ukradeno...

Copak nám nestačí budování muslimských mešit po celé Evropě? Nebo snad už neplatí, že máme evropskou křesťanskou tradici…? Rusko se nyní potýká s rozvojem neonacismu a musí být v otázce trestu pro podobné skupiny jako Pussy Riot velmi ostražité. Pussy Riot jsou prostě pátou kolonou antiruských nálad.

O české neonacistické inspiraci z Východu svědčí i tzv. hardbass, v poslední době velmi populární hromadný tanec, doprovázený razantními pohyby, symbolizuje dominanci a semknutost krajní pravice a má mít zastrašující účinky na nepřátele. Tato „móda“ se už objevila i v Ostravě, kde jí provází píseň nazpívaná v ruštině, na kterou ostravští neonacisté tančí a přitom hajlují.

Inu, že bychom zavedli v českých kostelích také „zpěv“ dle Pussy Riot a tanec podle hardbass…?

Snímky Břetislav Olšer (3), Reuters (1)

Když mě moskevský taxikář měl za izraelského lichváře…

Zaremba věnoval svoji olympijskou medaili šéfovi DSSS Vandasovi…

Má Balkán nacismus pod kůží, aneb Jak Basescu chválil Hitlera…?

Facebook komentáře