Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proletáři všech zemí, naočkujte se!

Hodnocení uživatelů:  / 28
NejhoršíNejlepší 

Je Silvestr a já se vám k něčemu přiznám. Poté co Daniel Landa, Jaroslav Dušek a Lubomír Volný změnili svůj názor a veřejně podpořili očkování proti covidu, pod vlivem těchto autorit jsem prozřel i já.

Bohužel však, zatímco většina české populace je ochotna stát i hodinové fronty u očkovacího centra, aby z něj vyšli jako hrdinové s tečkou, je stále dost lidí kteří zbaběle a egoisticky preferují své zdraví a ani pod hrozbou očkovací povinnosti, se očkovat nechat nechtějí.

  • proletari-vsech-zemi-naockujte-se

Přemýšlel jsem jak dosáhnout toho, aby se i tito lidé naočkovat nechali, případně aby při nějaké další epidemii již k podobným excesům nedocházelo. Myslím, že se jedná o běh na dlouhou trať a žádá si to odvahu a neotřelé nápady. Začít by se mělo již ve škole a v rodinách.

Podívejme se na to, jaké skupiny lidí nejvíce odmítají očkování proti covidu. Jsou to předně nejrůznější stoupenci zdravého životního stylu. Navrhuji již od dětství na ně výchovně působit tak, aby změnili postoj k svému zdraví a přijali většinový postoj milovníků života: "Do hrobu by mělo jít tělo zhuntované!". Podívejte třeba na takového průměrného českého pivaře. Jistě, někdy i sprostě vynadá pracovníkům očkovacího centra, když je vnějším tlakem přinucen k očkování. Nicméně hlavní je to, že očkovat se nakonec nechá, zvláště když mu to umožní dále navštěvovat jeho milovanou hospodu.

Dalším rizikovou skupinou jsou lidi, o kterých se lidově říká: "to jsou ti, kteří se nedají koupit". Tito lidé představují již problém pro samotnou ekonomiku. Tím, že jsou často skromní a příliš toho neutrácejí snižuji růst HDP. A v situaci boje s pandemií covidu jsou úplnou pohromou. Proto by jsme se měli do budoucna zamyslet, zda šíření názorů preferujících skromnost, věrnost svému přesvědčení a nemateriální životní orientaci, by neměly být v zájmu celospolečenského blaha pro jistotu zakázáno. Kdyby někteří lidé nepodléhali falešným názorům typu "Jen hlupák se nechá koupit", stačila by nabídka páru tenisek v očkovacím centru, den dovolené navíc, či malý finanční bonus a již v průběhu léta by jsme možná dosáhli takřka 100% proočkovanosti.

Naštěstí je v české společnosti, jak správně letos připomněl Jaroslav Fleger, přítomno bonzáctví. Bez něho by se epidemie v Česku šířila ještě daleko rychleji, neb míra narušování vládních opatření by byla daleko větší.

Zamysleme se nyní ještě nad některými argumenty odpůrců očkování

Někteří namítají, že očkování málo chrání před následnými mutacemi viru. Ano, virus je těžký soupeř, nicméně si myslím, že zhruba po 12 dávce to vzdá, přestane mutovat a uzná svojí porážku, pokud v očkovací kampani budeme důslední a neustoupíme. Někteří by mohli namítat, že neustále přeočkování povede k poklesu přirozené imunity populace a úmrtím na různé necovidové nemoci. A vadí to? Není naše planeta přelidněná a neprospělo by ji razantní snížení lidské populace? Je to rozhodně lepší způsob než depopulace jadernou válkou! nemyslíte?

Někteří dále namítají, že v očkovací látce se nacházejí čipy. Hovoří o částicích grafenu a nejrůznějších nanorobotech údajně pozorovaných mikroskopy. Jsem názoru, že by tam ty čipy být měly, a to pro naše dobro! Podívejte na psy. Pro jejich vlastní bezpečí je dnes povinně čipujeme. A teď se zamyslete, kdo představuje svým chováním větší riziko pro naší zemi, jsou to psi či lidi? Nechováme se my lidé často hůř než rovněž očipovaný dobytek? Takže přátelé, určitě se shodneme, že miniaturní nanočip ovládaný 5G sítěmi všem, je pro zdárný bezpečný vývoj lidské civilizace ideální řešení.

Před rokem 1989 jsem jako mladík byl pravidelným čtenářem Rudého práva. Každý výtisk měl na titulní straně revoluční heslo "Proletáři všech zemí, spojte se". Myslím, že je na čase toto heslo aktualizovat. Vyjděme do nového roku 2022 s heslem, "Proletáři všech zemí, naočkujte se!". Komunistům se k šťastným zítřkům dojít nepodařilo. Věřme, že nám, jejich moderním pokračovatelům, se to již podaří.

Autor: Petr Bajnar
Zdroj: https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=780933

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře