Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Premiér mafiánů nebo jen do sebe zahleděný akademik?

Premiér Fiala se na Primě zastal aktérů skandálu STAN. Znamená to, že chrání skupinu gangsterů, která tunelovala státní podniky nebo je to jen jeho neschopnost přijmout jakéhokoli razantní rozhodnutí? A co je pro naši zemi horší?

Petr Fiala v Partii nejenže pochválil rozhodnutí Petra Gazdíka odejít z postu ministra, ale dokonce to prezentoval jako výraz demokracie. Ministr Gazdík ale z postu neodešel jako pan „Čistý“, ale protože se provalily jeho kontakty a techtle-mechtle s gangsterem Redlem. Nebo, že by jezdil na dovolenou pan Čistý s lumpem? Asi těžko, když si spolu „tu dovolenou“ domlouvali kryptovanými telefony.

  • premier-mafianu-nebo-jen-do-sebe-zahledeny-akademik

A stejně je na tom i předseda STAN a ministr vnitra Rakušan. O kontaktech s mafiánem Redlem nejenže věděl, ale musel o nich vědět už dávno, přestože tvrdí opak. Vždyť už před pěti lety se hlasitě mluvilo a psalo v médiích o Polčákově spojení s tímto Krejčířovým loajálním inkasistou.

Stejně tak musel vědět o bohatých darech, které plynuly z účtů Redla a spol. na konto STAN. A co si potom máme myslet ve světle Hlubočkovy kauzy a změnách, které ihned po svém nástupu na vnitro Rakušan provedl ve vedení policie? Není to nakonec on, ke komu se sbíhají všechny nitky? Snaha o zametení této i dalších kauz STANu pod koberec? Ale nějak se to nepovedlo a bude zajímavé, kdo další odstoupí z vlády po Gazdíkovi.

Panu premiérovi to ale nejspíš moc nevadí, když na Primě považuje Gazdíkův odchod z funkce za vysoce morální a politicky odpovědný a Hlubočkovu kauzu pouze za lokální záležitost.

A tak vláda, místo aby finišovala na přípravě nastupujícího českého předsednictví v EU, řešila inflaci a ekonomickou a energetickou krizi v republice, se prioritně bude snažit ututlat další skandál koaliční STAN. Připadá mi to, jako by se opakovala historie našeho předsednictví v roce 2009. Tehdy padla vláda Mirka Topolánka kvůli podstatně menším prohřeškům.

Autor: Milan Šarapatka

Zdroj: https://milansarapatka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=788594

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Wader 2022-06-22 09:17
Vidim to jasně, my se nesmime podvolit, nez spusti agendu COVid2.2
A my uz nebudeme moc demonstrovat protože pozměnili ústavu a pri nemoci zavedou
Nouzovy stav a vsechny demonstranty pak můžou jednoduše stihat a zavirat.
Zavedou povinny očkování protoze o to jim jde nejvic, aby nedukovali populaci. A kdo vi treba budou stihat i ty jenz nebudou chtit, tak budou zatykany a očkovány proti sve vlastní vůli, proto se musime začít bránit. Přemýšlím o jasne danym místě palackeho namesti hide park, transparenty a t.d. vim ze se nic nezmění, my ale uz nemame moc na výběr, nechceme se preci stat 17. Spolkovou republikou. Moje mama umrela na covid, ale jenom diky tomu, ze pred 8 lety byla očkována proti chřipce, muj nazor byl jasny uz od roku 2010 a pokusu naockovat lidi proti ptaci chripce. H16 kapela na popud oněch zvěrstev nahrala desku antivirus uz pred 12 lety a vse je tam jasne řečeny, oni nas chteji likvidovat a take se jim daří. Transparenty, dobré hlášky ale i vule k svobode v dnesni dobe nesmi prijit nazmar, jenze jak uz vime internet je ovlivnitelny, proto navrhuji normlani demonstrace v hide parku palackeho náměstí dokud nejakej hide parl vubec existuje.
Citovat
#1 nowak 2022-06-21 12:36
...tak mi napadlo,za komunistické vlády,když měla vedoucí prodejny větší manko než deset tisíc korun,tak šla natvrdo do kriminálu asi na dva roky !
Jak velký by musel být kriminál za těch více jak 30 roků rozkrádání státního majetku,počínaj e Havlem,panem ekonomem Klausem a dalšími?To jsme do devadesátých let měli respekt před zákonem a pak jsme se usmívali a říkali si ..."ono to nějak dopadne".
Ale jedno přísloví říká: Žádný neodejde z tohoto světa,aby nedostal za své činy odměnu zde a na druhé straně od Pána Boha také. Alespoň nějaká útěcha pro poctivé.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře