Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Podpora Lívii a Kulturblogu v probíhajícím lynči

Částí slovenského internetu hýbe nová kauza, vyvolaná pro někoho možná kontroverzním reportážním videem z duhového pochodu v Košicích.
Za videem stojí aktivistická skupinka KulturBlog, jehož mediální tváří je mladá, 17-ti letá slovenská gymnazistka Lívie, která se svého času proslavila videem s kritikou multikulturalismu. Vydala se totiž s týmem KulturBlogu na duhový LGBT pochod v Košicích, aby z něj natočila reportáž.

  • podpora-livii-a-kulturblogu-v-probihajicim-lynci
Ve videu s názvem Boli sme na košickom PRIDE 2019│Kulturblog (bohužel na něj nemohu dát přímo link, protože by to mohlo být dle kodexu blogera pochopeno jako skrytá reklama Kulturblogu) se ptá mnoha účastníků pochodu, kolik existuje pohlaví, případně zda preferují islám nebo LGBT, jmeně ale nenásilně je provokuje apod. Je nutné říct, že způsob komunikace s účastníky občas není úplně zvládnutý a místy se lehce blíží trollingu účastníků pridu, ale chybama se člověk holt učí. Nicméně Lívia nikomu nenadává a na nikoho neútočí ani jej neuráží, a samozřejmě nikoho fyzicky nenapadá. Podívejte se na video na youTube sami, stojí to za to - pokud ovšem v době publikace tohoto blogu už třeba nebude smazáno.

Zatímco na samotném pochodu byli duhoví pochodovači Lívií místy zaskočení, po zveřejnění videa se na internetu spustil doslova hromadný lynč na její adresu. A jestli tím stoupenci LGBT něco o sobě prozradili, tak mimo jiné to, že jim chybí jakákoliv povznesenost a smysl pro humor. Na internetu, např. v komentářích pod samotným videem, již píšou o podání žaloby na Lívii za zveřejnění natočených záběrů bez souhlasu natáčených, volají po vymazání kanálu KulturBlogu z YouTube (a hromadně jej nahlašují cenzorům) a Lívia si o sobě mohla samozřejmě už xkrát přečíst, jaká je odporná k***a, p**a, neonacistka a někteří, včetně zástupců mužského pohlaví, by ji rádi zpacifikovali i fyzicky (viz screenshoty níže). Popř. doufají, že děvče od někoho dostane do držky. A v ten okamžik se musím za Lívii i KulturBlog postavit i přes ty nezvládnuté věci z videa.
 
A vyzývám k tomu i všechny zdejší konzervativce, aby KulturBlogu napsali aspoň krátký podpůrný mail (klidně i s věcnou a dobře míněnou kritikou) tak, jak jsem to udělal já. Na účastníky pochodu a Líviiny lynčovníky mám naopak dotaz: pokud jim otázky a vystupování Lívie tak strašně vadily, proč ihned na místě nezavolali pořadatele a nenechali jím tým Kulturblogu vykázat, protože na to má pořadatel bezesporu právo? Pokud argumenty duhovců neustále hovoří o tom, že pokud něco někomu neubližuje, ať si každý dělá co chce, potom se ptám, čím Lívia účastníkům pochodu ublížila?!? Vůbec ničím.

Doufám, že tým KulturBlogu z toho všeho vyjde nijak zásadně nepoškozen a že do příští akce si trochu víc dá na některé věci pozor. A pokud se týče oné proklamované tolerance liberálů – na Slovensku rekrutujících se hlavně z řad voličů Čaputové a Progresívného Slovenska – pak nezapomínejme na samotného krále nenásilí, gymnazistu Emila Hodála, který veřejně proklamuje, koho že to mají označené a koho tudíž budou střílet jako první.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jánošík 2019-08-29 21:02
Měl by je Piazza požrát
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře