Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis p. Václavu Klausovi

Dobrý den, pane vedoucí kanceláře, prosím, abyste následující mé řádky předal p. Klausovi jako otevřený dopis obyčejného občana končícímu prezidentovi. Děkuji. 

  • otevreny-dopis-p-vaclavu-klausovi

Dobrý den, pane Klausi,

jsem skoro stejně starý člověk, jako Vy a chtěl bych Vám vyjádřit absolutní nesouhlas a zklamání s Vaším, konečně posledním novoročním projevem ve funkci prezidenta naší rozkradené a nekompetentními činy ODS zničené republiky, které jste Vy inicioval jejím založením, kuponovou privatizací a dalším korupčním vládnutím Vašich vlád i vlád ČSSD, které jste umožnil oposmlouvou s p. Zemanem. ODS byla první, u které se korupce provalila.

Váš výrok o "různých našeptávačích" si nezadá s výroky Gustáva Husáka o "samozvancích a ztroskotancích".

O korupci, kterou můžeme sledovat na každém kroku, kterou Vaše ODS všemožně praktikuje a brání jejímu vyšetřování změnou ministrů, policejních prezidentů a státních zástupců, jste se ani v jednom ze svých novoročních projevů nikdy nezmínil. Vy jste byl původcem jejího zavedení, vědeckého rozvíjení a nikdy jste proti korupci nic neudělal.

Vaše vyjádření, že jsme se ještě nikdy neměli tak dobře, jako v současnosti, svědčí o Vašem odtržení od běžného života obyčejných lidí, nezaměstnaných, důchodců, handikapovaných a lidí na okraji společnosti, kam se mnozí nedostali pouze vlastním přičiněním. Myslím, že z jejich hlediska jsme se neměli ještě nikdy tak špatně.

Nyní, v posledním záchvatu moci, jste ještě účelovou prezidentskou amnestií omilostnil skoro všechny korupčníky, kteří se vyjímečně přece jen do soukolí naší spravedlnosti, politiky ve svůj prospěch ovlivňované , dostali. To je pěkná koruna na Vašem zakončení druhého funkčního období, nic horšího už jste této společnosti udělat nemohl. Tím jste rozhnodně zvýšil důvěru občanů v právo, spravedlnost a v tuto, jak Vy říkáte, nejlepší formu parlamentní demokracie. Musím Vás ubezpečit, jak jsem z Vašich úst uslyšel, že jste vyhlásil amnestii, že jsem nic jiného nečekal. Té nejšpinavější zpodině naší společnosti jste dal milost a uvedl je mezi čestné a bezúhonné občany. Jsem si jist, že Roman Smetana mezi nimi nebude. Nikdy Vám to nezapomeneme.

Jste si vědom, že může existovat i demokratická občanská společnost, založená na přímých volbách poslanců, jejich odvolatelnosti, na rozhodování občanů referendem o všech věcech, o kterých mohou rozhodovat jejich zvolení zástupci?

To je demokracie, která Vám rozhodně vyhovovat nemůže, protože Vy a Vám podobní potřebujete nechat se jednou za několik let občany zvolit a pak si dělat beztrestně, co chcete, bez ohledu na to, co jste slibovali, hlavně, aby jste z toho co nejvíce profitovali. Na občanech Vám vůbec, ale vůbec nezáleží. V parlamentě vznikne pidistrana LIDEM během volebního období, která ve volbách nekandidovala, kterou nikdo nevolil, ale k protlačení protiobčanských a protispolečenských zákonů se do koalice ODS hodí, stejně jako náhrada neposlušných poslanců poslancem odsouzeným za korupci, kterého pak není možno poslaneckého mandátu zbavit. A Vy takovým dobrodruhům dáváte ministerské jmenovací dekrety. Ukázkové bylo jmenování K.Peake ministryní obrany ! Co je to za zákony, které jste uvedli v život ? Co Vy na to jako nejvyšší ústavní činitel? S tím souhlasíte ? Vždyť převážná většina lidí s tím nesouhlasí ! Ale ať si nadávají, karavana jde dál !

Mohl bych jmenovat spoustu dalších špinavostí, které se staly zákonnými normami a o kterých mluvíte, jako o demokraticky přijatých. Přece si vás občané zvolili. Když si vzpomenu na Vaší poslední volbu, podplácení poslanců, posílání nábojnic, vyhrožování poslancům v přímém přenosu, na to jste pyšný ? To je podle Vás ten nejlepší způsob parlamentní demokracie !?!

Apelujete ve svém projevu na solidaritu v rodině, obci, státě. Tím myslíte, aby se lidé skládali na pomoc nejubožejším a nejchudším na jejich základní potřeby, které by jim měl zajistit stát, který jste vy politici rozkradli a na což už ve státní kase nejsou peníze? Styďte se ! Nikdy jsem Vás za svého prezidenta nepovažoval a jsem velmi rád, že už konečně Vaše dny na Hradě českých králů skončí jednou pro vždy.

V listopadu 89 jsem si nemyslil, že by mohlo nastat ještě něco horšího, než byl Husákův a Jakešův socializmus. Ale vy jste to dokázali! Nečasova vláda je nejhorší diletantskou vládou nekompetentních a zkorumpovaných jedinců, které Vy osobně podporujete. My jsme dluhy nenadělali ! Dluhy jste nadělali vy, politici ! A občané to mají uhradit zvyšujícími se daněmi, poplatky všeho druhu, snižujícími se valorizacem důchodů a sociálních dávek. Nikdy jste ještě nezvedl hlas proti lichvě a proti rozmáhajícím se promyšleně řízeným exekucím, kdy za drobný dluh cíleně exekutoři s advokáty a podporou státu ničí celé rodiny a z lidí dělají bezdomovce, přičemž na jejich zkonfiskovaném majetku především sami bohatnou. Ještě jsem z Vašich úst neslyšel slovo na podporu těch nejchudších !

Vy nejste prezident nás občanů, vy jste prezident lidí,kteří na Vaší kuponové privatizaci podvodně zbohatli, jejich dluhy byly uhrazeny konzolidační agenturou, na což jste použili i peníze z penzijního účtu. Vše to bylo řízeno s cílem co nejvíce stát rozkrást. Vaše bezmezná podpora Harwardským fondům to jen potvrzuje. Vy jste byl jedním z těch geniálních myslitelů, který tomu dal počáteční impulz, který to režíroval a kryl.

Vězte, že nespokojenost mezi obyčejnými lidmi s tímto způsobem demokracie, který aplikujete na naši společnost Vy, ODS a další politické strany, je velká. Přirovnal bych ji k papiňáku, který dříve nebo později vybuchne. Nechceme návrat komunistické totality, ale tento způsob demokracie si líbit nedáme.

Vězte, že do smrti budu dělat všechno proto, aby se již nikdy k moci nedostali lidé Vašich kvalit, aby v této krásné, politiky plánovaně rozkradené zemi, nikdy nevládli politici a jejich kmotři, bez účinné kontroly občanů !

Přeji Vám v novém roce hodně zdraví a byl bych velice rád, kdybyste se už ve veřejném životě nezjevoval. V zapomění ještě dlouho nebudete, protože škody, které jste se svou stranou této zemi způsobil, ještě dlouho nedají na Vás zapomenout. Nemluvě o ostudách, které jste svými vystoupeními doma i v zahraničí naší zemi způsobil.

Ing. Jaroslav Martínek,
důchodce, Říčany u Brna

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jaroslav Martínek 2013-01-21 17:57
Chtěl bych se vyjádřit k několika komentářům, týkajících se volby nového prezidenta. Podle mého názoru je nutno opravdu volit menší zlo. Mám velké obavy, že kdyby usedl na Hradě MZ, že se do politiky dostane zpět V.Klaus. ODS je pro další volby nevolitelná, Nečas není schopen něco udělat pro změnu. Mám obavu, aby VK nebyl povolán do čela ODS a odtud je pak jen krůček, aby se stal premiérem, kterým by ho jeho opodvojče určitě jmenovalo. Proč si myslíte, že VK i Livie tak najednou vystupují proti KS a podporují MZ? To, co řekl KS k Benešovým dekretům, to veřejně prohlásili VK i MZ již dávno, jenže teď se jim to hodí k dehonestování KS. Myslím, že poválečné vypořádání nemůže nikdo zvrátit, ze strany sudeťáků žádná hrozba nemůže být. Sám prezident jim nemůže vyhovět, nemá na to oprávnění. A že MZ tvrdí, že by amnestii podle VK neudělil, že nesouhlasí se zvýšením daní a církevními restitucemi,na to už je pozdě,to nemůže zvrátit, takže jen líbivá slova.Varianta- nejít k volbám. Šťastnou volbu
Citovat
#1 admin@galerie-jadran.net 2013-01-17 01:26
Nemohu jinak, než na 100% se vším souhlasit. Lépe a výstižněji to už snad ani napsat nejde, díky.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře