Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Někteří už tuší, že udělali chybu a podlehli politickému tlaku a mediální masáži

Hodnocení uživatelů:  / 22
NejhoršíNejlepší 

Božena Weitingerová

Trochu psychologie:

Z projevů a počínání některých očkovaných jedinců začínám cítit nejistotu a úplně vidím, jak si pomalu začínají uvědomovat, že rozhodnutí nechat se očkovat bylo přinejmenším ukvapené. Vznikla tak u nich potřeba potvrdit si pro sebe, že postupovali správně. K tomu ovšem potřebují oficiální potvrzení, že nenechat se očkovat je sobecké a nezodpovědné rozhodnutí.

  • nekteri-uz-tusi-ze-udelali-chybu-a-podlehli-politickemu-tlaku-a-medialni-masazi

Část z nich těm neočkovaným začala tajně závidět jejich rozvahu a pevnost jejich postojů. To je pak vede ke skrytému (někdy i otevřenému) přání, aby i oni udělali stejnou chybu, podlehli politickému tlaku a mediální masáži, a nechali se také očkovat. Tudíž se navzdory svým pochybnostem často aktivně (a zadarmo) zapojují do přesvědčovací kampaně za očkování.

Z neočkovaných se pro ně stávají nepřátelé a k tomu nepřátelství si tito lidé musejí vymýšlet nějaké "racionální" důvody. Tyto zástupné důvody ale málokdy bývají odborné, spíše se opírají o falešné moralizování typu "jen se vezeš a těžíš z toho, že se nechali ostatní očkovat".

Důležité je nenechat si těmito lidmi vnutit pocit, že neočkovaní jsou bezohlední. Případným přenašečem a šiřitelem viru totiž může být úplně stejně osoba očkovaná jako neočkovaná. A ta očkovaná dokonce pravděpodobněji, protože v důsledku očkování získá falešný pocit bezpečí, ztratí strach a zábrany, a bude se podle toho chovat.

Jedinou obranou proti nim je reagovat na jejich moralizování otázkou: To mě lituješ nebo mi závidíš? Možná je tím naštvete, ale aspoň vám dají pokoj...

Zdroj: FB Boženy Weitingerové

Facebook komentáře

Nejčtenější