Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

MYNÁŘŮV MISTROVSKÝ TAH?

Nejprve fakta. Volby se uskutečnily 8. a 9. října. Zeman volil v Lánech. V neděli 10. 10. byl ale převezen do nemocnice. Před nemocnicí z vozíku novinářům zamával, což dokazuje, že novináři o budoucí hospitalizaci věděli. Otázka zní od koho?!!. Předseda sněmovny navštívil prezidenta ve čtvrtek 14. v nemocnici a nechal si od něj podepsat listinu, kterou prezident svolává zasedání sněmovny na nejzazší možný termín čili na 8. 11. Ani ne tak samotná hospitalizace, ale právě onen akt inicioval „Zemanobijce“ k zběsilé aktivitě. Zahájil ji předseda Senátu žádostí o stavu prezidenta, napřed do kanceláře prezidenta a pak do Ústřední vojenském nemocnice.

  • mynaruv-mistrovsky-tah

Tím se hospitalizace Zemana stala hlavním, ne-li jediným bodem zájmu médií, ale především velké části politiků a novinářů. Celý týden je všechny nechal Mynář běsnit, piklovat, sestavovat ústavní postup ke zbavení Zemana pravomocí, a především veřejně ostouzet prezidenta, sebe a další. Především vítězové se prsili a jeden po druhém žádali odstoupení Zemana okamžitě, ne-li ještě dříve.

Na den 21. pak svolal tiskovou konferenci, kde mimo jiné řekl: cituji: „Prezident republiky mi v neděli 10. října dal po schůzce s premiérem, která proběhla na zámku v Lánech, za úkol připravit k podpisu listinu o ustavující schůzi Poslanecké sněmovny ČR. Zároveň rozhodl o účasti předsedy Poslanecké sněmovny při podpisu a dal mi za úkol vše zorganizovat,…11. října jsem proto dal Odboru legislativy a práva Kanceláře prezidenta republiky za úkol připravit listinu příslušného rozhodnutí…Ve středu 13. 10. v 10:30 jsem v Hrzánském paláci o tomto rozhodnutí informoval podle pokynů prezidenta premiéra Andreje Babiše…Ve čtvrtek 14 .10, při návštěvě prezidenta republiky v nemocnici, jsem oznámil připravenost k podpisu a prezidentu republiky jsem oznámil, že předseda Poslanecké sněmovny je připraven se na jeho pozvání podpisu osobně zúčastnit“. Konec citace. A Mynář spustil video, jak prezident v nemocnici podpisuje zmiňovanou listinu.

Protizemanovská média byla tak zaskočena, že se zmohla pouze na uboze jediné. KritizovalA, že účastníci neměli roušky. Nic pomatenějšího jsem zatím v této hře neslyšel. Jen zkušený Ondřej Neff se zeptal? Proč proboha s tím videem nevyšli hned?!! Což je skutečně kardinální otázkou.

Takže začněme druhý příběh. Zemanův ošetřující lékař už 5. 10. naléhal na Zemana, aby sE vrátil do nemocnice. Údajně prý i Babiš při své návštěvě v Lánech dne 10. 10. na něj naléhal, aby se nechal hospitalizovat. Je známé, že Zeman nerad pobývá v nemocnicích, takže stále odmítal. Nakonec ale důrazu svého lékaře neodolal a nechal se převézt do ÚVN.

Teď zase zpět k návštěvě Vondráčka onoho 14. 10. Hned po ní Vondráček popisoval Zemanovu kondici a mimo jiné řekl, že na něj prezident spiklenecky zamrkal a v němčině mu řekl bonmot: „Zeit gewonnen, alles gewonnen“. Jde o citát z klasického díla „Vladař“ od renesančního myslitele Niccoly Machiavelliho a přeloženo do češtiny říká, kdo vyhraje čas, získá vše.

Nakonec poslední kamínek do mozaiky. Klaus 14.10. navštěvuje Zemana v nemocnici, ač ta veškeré návštěvy zakázala. Hovoří s ním 50 minut, aby pak veřejnosti sdělil, že nyní má prezident především zájem o své zdraví. Tomu věřím asi tolik, jako že se v Himalájích našel parník. Dva lišáci se asi pochopili.

Když to všechno sečtu, troufám si zaspekulovat. To není vymyšleno Mynářem. Jde o jasný rukopis mnohem většího hráče. Jeho protivníkům teď zůstal jenom nenávistný vztek, že mu opět skočili na špek. Jsou teď na tahu. Ovšem před veřejností už se doslova odkopali. Fiala ztratil svou hranou noblesu a ti ostatní jsou tak zralí na policejní vyšetřování o protistátním spiknutí.

Stanislav A. Hošek

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře