Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Má osobní zkušenost s hnutím Occupy.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • occupy_praha_urednik
Aktivisté z hnutí Occupy údajně napadli úředníka druhé městské části. Ten podle vyjádření mluvčí Prahy 2 monitoroval místo pod Vyšehradem, kde aktivisté táboří. Případem si již zabývá policie. "V úterý kolem čtvrté hodiny ranní jsme začali tento incident šetřit jako přestupek. Ale podstatný ve vyšetřování je rozsah zranění, takže vyšetřovatelé to mohou přehodnotit na trestný čin.

K napadení úředníka mělo dojít kolem čtvrté hodiny ráno,“ informoval Právo mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při pořizování fotografií měl úředníka jeden z aktivistů napadnout, k němu se poté přidal i druhý. „Podle jeho popisu ho nejdřív napadl jeden muž a pak přišel další, který ho držel, když ho útočník bil,“ popsala průběh napadení mluvčí MÚ Prahy 2, Ilona Chalupská.

"Poraněný úředník měl tržné rány na hlavě, zhmožděný obličej, podlitiny, prasklé žilky v očích a nateklé rty,“ řekla redakci Práva mluvčí dále s tím, že přesto chodí do práce. /Poznámka autora - zraněný patrně nechce pracovní neschopností poskytnou důkazy pro obžalobu násilníků z trestného činu/.

Obhajobu aktivistů, že úředníka napadli poté, co na místě sám měl rozhazovat odpadky a pak je fotit, mluvčí zcela odmítla. „I na naší starší fotodokumentaci je patrné, že je v místě velký nepořádek, který dělají právě aktivisté, kteří tam stanují. Nemluvě o tom, kam chodí na záchod,“ dodala Chalupská.

Podle úředníků Prahy 2 nemají aktivisté pod Vyšehradem co dělat. Radnice Prahy 2 proti nim už zahájila správní řízení právě kvůli podezření, že se za petiční akcí skrývá obyčejné táboření v památkové rezervaci.

……. tolik citace z internetového média a nyní si dovolím předložit k hnutí Occupy několik svých osobních zkušeností, postřehů a názorů.

Někdy koncem letošního května, možná začátkem června - nebudu to přesně zjišťovat dle data na fotu z mého mobilu - jsem při víkendové procházce Prahou, na Náměstí Republiky, v prostoru mezi Obecním domem a Celnicí zaznamenal hlouček asi 15 - 20 lidí a dva řečníky s mikrofonem, agitující proti současné české vládě. Protože se stavem naší současné politické scény také nesouhlasím, zastavil jsem se a chvíli poslouchal. První z oněch dvou hřímal proti vládě česky a druhý to překládal do angličtiny, což mi připadalo víceméně sympatické. Obdržel jsem od jedné z organizátorek také leták s informací, co je hnutí Occupy s jejich programem.

Zatrnulo mi, když jsem v jejich programu dočetl k závěru, kde konstatují, že USA a jeho prezident Obama jsou fašisté a NATO je fašistická organizace, od kterých se musíme distancovat a nikoliv být s nimi zajedno a dokonce vojensky spolupracovat.

Jsem poválečný ročník - absolvoval jsem povinnou dvouletou základní vojenskou službu, kterou jsem končil za proslulého tzv. Pražského jara a žvásty o údajné fašistické Americe a zločinném militaristickém spolku NATO, jako by členové hnutí Occupy převzali z brožurek komunistických ideologů a z úst kapitána Vlčka, který nám na poddůstojnické škole v Litoměřicích za prezidenta Novotného a ministra obrany generála Lomského, přednášel tzv. PŠM, čili pro nepamětníky - "Politické školení mužstva".

Nikdy jsem rozhodně nepatřil k sympatizantům bolševismu a nikdy jsem nebyl žádný rusofil. Přiznávám, že  od svého dětství na pražském Žižkově, jsem nejspíš amerikanofil - intuitivně mne vždy přitahoval zakázaný rokenrol, pomlouvaný Elvis a nezaměnitelné americké bouráky s "ploutvemi" na zadních blatnících. Vzhledem ke svému racionálnímu technickému vzdělání a nabytým praktickým osobním zkušenostem /i z profesionálního působení v zahraničí/ již dávno však nejsem nějak neobjektivně nekritický k USA - k americkému způsobu života, kultuře a jejich vnitrostátní i zahraniční politice, včetně role USA v NATO, kde jako jeho iniciátoři a zakladatelé pochopitelně pořád hrají "první housle".

Proto jsem na nejmenovaném jiném blogu, než je tento, na článek o akci Occupy na Náměstí Republiky, kde jsem byl částečně přítomen, v komentáři zdvořile sdělil, že s jejich vnitropolitickými názory souhlasím, avšak oproti jim nemám názor o USA a NATO, že jsou fašististé a že osobně jsem rád, že s USA a NATO spolupracujeme.

Na to jsem se dočkal od představitelů hnutí reakcí, které mne překvapily pouze negativně. Šlo totiž zcela výlučně o naprosto pokleslé primitivní agrese s "argumenty" na mou adresu o "uslintaných dementech" apod. s tím, "jak je možné, že někdo tak degenerovaný může vůbec publikovat?"

Na takovou úroveň "diskuze" přirozeně nemá smysl reagovat. Proto jsem si své nepříjemné překvapení ponechal pro sebe. Reagoval jsem až po čase v diskuzi k článku jedné představitelky hnutí Occupy o tom, že údajně jejich jistý, konkrétně jmenovaný aktivista, byl v jejich tehdejším kempu na pražském Klárově Policií ČR zatknut, násilně odvlečen a v policejní služebně údajně mučen a dokonce prý za použití elektrického proudu. Neklamně prý o tom svědčí krvavé žilky v bělmu očí zadrženého aktivisty, které po jeho propuštění zaznamenala autorka článku.

V komentáři ke zmíněné informaci o údajném mučení aktivisty Occupy českou státní policií, jsem jako jediný vyjádřil pochybnost o pravdivosti.   Uvedl jsem, že si dokážu představit více příčin vzniku krvavých žilek v očním bělmu /měl jsem mj. na mysli i následky nadměrného požití alkoholu i když jsem to ani náznakem nezmínil/. Reakce na můj diskuzní příspěvek byla, jakou jsem po předchozí zkušenosti již očekával. O "senilních dementech", o "Alzheimerovi a Parkinsonovi" a agitace k tomu, aby mi někdo "už konečně zavřel hubu".

Takoví naši mladí spoluobčané obviňují USA a jejího současného prezidenta z fašismu. Nás ostatní vyzývají k podpoře jejich hnutí, které by při ideálním ¨vývoji situace, dle jejich přání, nahradilo současnou českou vládu nějakou "správnější" v duchu jejich představ. V čem by asi jejich vláda byla "lepší", podle jednání, které jsem zaznamenal z jejich přístupu vůči sobě? Byla by víc podobná Hitlerovu Německu, nebo Stalinovu SSSR, nebo jakému nedemokratickému státnímu uspořádání?

Ještě ale zbývá pointa k příběhu o údajném mučení elektrickým proudem aktivisty Occupy. Už nevím na jakém programu TV, mám jich 12 /snad na ČT 24?/, jsem asi před měsícem zaznamenal reportáž dříve nepřehlédnutelného českého novináře - původně myslím z Reflexu /nevím, kde v současnosti působí?/ - Jiřího X. Doležala. Dříve byl celý potetovaný, ale z velké části má již někdejší pochybnou "ozdobu" z obličeje a ostatních viditelných částí těla již odstraněnu. Šlo o TV reportáž, právě o zmíněném mučení aktivisty Occupy elektrickým proudem.

Jiří X. Doležal měl před kamerou a mikrofonem přímo osobně údajného "mučeného" a žádal ho, aby se k tomu vyjádřil. Dotyčný uvedl, že byl policií na Klárově zadržen, zasahujícím policistou zatlačen tlakem rukou na hlavu na zadní sedadlo auta a že to byl jediný fyzický zákrok vůči jemu. Naprosto odmítl, že byl následně na policejní služebně mučen. Na to Jiří X. Doležal vznesl otázku, zda ví, že na internetu je na stránkách Occupy informace o jeho údajném mučení elektrickým proudem od Policie ČR? Mladík z Occupy na dotaz uvedl, že mu to je známo, avšak, že on není autorem zmíněné nepravdivé informace kolující na internetu. Jiří Doležal na něj dále dotíral otázkami "na tělo", zda mu nevadí, že v nepravdivé informaci on figuruje pod svým jménem? Na to onen člen hnutí Occupy opakoval, že on to nenapsal snad ještě zmínil nějaké obecné fráze o "svobodě slova" a interview s ním "vyšumělo do ztracena". Aspoň tehdy pro mne. Až dnes jsem si postřehy a osobní zkušenosti s Occupy připomněl, díky článku o incidentu radního s nimi, v jejich novém kempu na Vyšehradě.

Ke shora uvedenému popisu TV interview snad zbývá pro úplnost pouze dodat, že Jiří X. Doležal rozhodně nepatří k sympatizantům se státní mocí, natož policie a mocenských orgánů. Pouze mu nechybí elementární profesionální serióznost, jakou by měl mít každý novinář a má obyčejný lidský smysl pro spravedlnost, který by měl mít každý svéprávný občan.

Nebudu zde sám sebe pasovat do role soudce nad českou frakcí mezinárodního hnutí Occupy, mimochodem vzniklého v USA. Vlastní názor na základě tohoto článku, ve kterém se snažím nezaujatě popsat svou osobní zkušenost a postřehy, možná včetně následných komentářů k němu, nechť si zde každý učiní sám. Děkuji za pozornost. Případné rozumné reakce uvítám. Na hlouposti a sprosťárny nebudu reagovat.

 

Facebook komentáře