Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Když se vám nelíbila Zemanova řeč, počkejte si na cizí státníky

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Dovedete si představit, že po vánočním poselství kancléřky Merkelové by nespokojený lídr jedné z opozičních stran napsal, že pokud Němci chtějí slyšet opravdu věcný a státnický projev, tak ať si pustí 1. ledna prezidenta Macrona?

  • kdyz-se-vam-nelibila-zemanova-rec-pockejte-si-na-cizi-statniky


Anebo, že by polský nevládní politik vyzval ke sledování projevu prezidenta Putina, či slovenský opoziční předák upozorňoval na vystoupení premiéra Orbána? Zřejmě ne. Brzdilo by je elementární krajanství.

Ne však u nás.

Nic proti tomu, že opozice poselství našeho prezidenta vesměs „ztrhala“ obvyklými frázemi, že mu chyběla vize, která právě jim zřejmě nechybí, a proto tolik bodují u veřejnosti. Chvála se čekat nedala.

Z odsudků antizemanovsko-babišovské fronty poněkud vybočila twitterová výzva šéfky TOP 09 Pekarové, aby si zklamaní lidé počkali na projev sousední prezidentky Čaputové. To prý bude něco – tedy věcné a státnické, na rozdíl od nevěcného a nestátnického Zemana.

Mimochodem, zatím paní prezidentka verbálně nijak neohromuje, její vystoupení bývají souborem klišé a frází, která by Zeman právě kvůli tomu nikdy nevyslovil.
Ale což, lidé mohou poslouchat, koho chtějí, dokonce Trumpa či Corbyna, nebo starostu Novotného, když v nich vidí majáky pro svoji cestu.

Upoutávka předsedkyně TOP 09 na projev prezidentky Čaputové by však mohla mít nepříjemnou mezinárodní dohru. Pokud slovenská kontrarozvědka o svátcích bděla a nespala, jistě se teď už zajímá, kde Pekarová vzala onu jistotu, že projev paní prezidentky bude právě takový, jak se o něm vyjádřila. Je to jen soukromá věcně nepodložená domněnka? Anebo jistota díky agentům T0P09, kteří na místě zkopírovali poklady prezidentčina projevu? Nebo se do počítače paní Čaputové nabourali topkařští hackeři? To by ale byla ostuda jako hrom.

Prezident Zeman dobře ví, proč své nevizionářské, nestátnické a nevěcné řeči pronáší z hlavy, z vlastní.

Autor: Jan Dvořák |

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740419

Facebook komentáře