Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jaroslav Doubrava: Zhodnocení situace!

Když Rusko vpadlo na Ukrajinu a z našeho mainstreamu se začaly sypat ty informace, jak Rusové prohrávají, jak jim Ukrajinci dávají na prdel a k tomu byly ty obrázky Javelinů, zničené techniky, ukradených tanků apod., tak se mi tomu nechtělo moc věřit. Měl jsem informace z obou stran a v podstatě jsem věřil i nevěřil. Celou dobu mne totiž dráždily ty detaily.

Jednak jsem pořád nemohl uvěřit, že Putin, kterému posledních deset let vycházelo ausgerechnet úplně všechno, který byl schopen velmi sofistikovaných a složitých strategických úvah, který zachránil Asada v Sýrii, s Turky se od sestřeleného Suchoje dopracoval k Turkisch Streamu, zachránil Tokajeva během jednoho dne, zachránil Armény a přitom nenasral Azery, dopracoval se ke strategickému partnerství s velmi složitou konfuciánskou Čínou, umetl si cestičku do Afriky, v Mali za rok vyřešil to, co Francouzi nezvládli ani s českou pomocí za deset let, tak ten stejný Putin najednou šlápne vedle, vypne mozek, vypne tajné služby, vypne armádu, vypne informátory i dezinformátory, přestane z ničeho nic poslouchat lidi, kteří mu deset let radí dobře a udělá takhle VELKOU chybu…?!?

  • jaroslav-doubrava-zhodnoceni-situace
Dál mi pak vadily ty staré obrněné šroty. Všechno tanky T-72 nebo horší. Co to sakra dovezli před ten Kyjev?
K tomu staré transportéry, stará letadla a vlastně i staré vrtulníky. Nemusel bych zrovna vidět Armaty, ale kurňa, Rusko má fakt hodně tanků T-90.
Stejně tak se kolem Kyjeva motali jacísi záložáci nebo jednoročáci, kteří fanfaronsky vjížděli do ukrajinských pastí.
V té stejné době ale na jihu postupovaly ruské armády přímo ukázkově.
Cherson dobyly z chodu, skok do Melitopolu, pak skok do Berďansku, pak skok do Mariupolu.
Během prvního týdne byla Ukrajina odříznutá od Černého moře. Ukrajinská propaganda mluvila dokolečka dokola o Kyjevě a ta ruská zase o Donbasu a Mariupolu.
Stejně tak nikoho v Rusku neštvala funkční železniční síť, přivážející obrovské zásilky techniky a Javelinů.
Nevadily jim rafinérie, sklady, nádraží a vlastně ani kasárna.
V prvním měsíci války Rusové zničili plošně vlastně jen radary a různé komunikační prostředky.
Rusko prý přecenilo své síly, Ukrajina má šanci vyhrát, stačí dodat těžké zbraně, Rusko vlastně žádnou moderní techniku nemá, za chvíli jim dojde jídlo, náboje, rozpadne se jim měna, svět je jednotný a na naší straně.
A pak to postupně přicházelo – Rusové byli schopni zničit hypersonickou střelou Kinžál i podzemní bunkr, který měl odolat jadernému výbuchu.
K tomu začali „kalibrovat“ různá kasárna se zahraničními žoldnéři, celkem bez problémů eliminovali většinu z té západní vojenské pomoci, sotva se Javeliny dostaly do zákopů, ruské tanky zmizely a nastoupilo ruské dělostřelectvo.
Putin na přehlídce nevyhlásil mobilizaci, stejně tak nevyhlásil Ukrajině válku. Od začátku doteď vlastně vysílá signály, že Ukrajina je jen malá lapálie na hranicích, kvůli které nestojí za to, dělat válku.
Bylo od samého začátku vidět, že Rusové válčí na půl plynu.
Pak už začalo být zřejmé, že tam mají méně vojáků než Ukrajina a stejně postupují.
Jen to dělali „divně“.
Strašně pomalu...
Šafrovo fórum po celou dobu dává ty nejoptimističtější zprávy, jak Západ s Ukrajinou slavně vítězí…
Mezitím však zjistíte, že rubl stále posiluje, tamní centrální banka snižuje úrokové sazby a že Gazprom vyplatí dividendu, jakou svět neviděl.
A největší fór je, že se mezitím z Gazpromu stáhli všichni zahraniční podílníci, jejichž akcie koupil takřka zadarmo ruský stát.
Takže nejenomže Gazprom vydělal neskutečný balík peněz, ale ještě z toho Putinovi zbude mnohem, mnohem víc.
Trvalo vlastně dva měsíce, než si všichni ti západní politici všimli, že odříznutí Ukrajiny od Černého moře vlastně splnilo Rusku ty nejbláznivější sny.
Nejenže má pohádkové zisky z prodeje ropy a zemního plynu, ale bude mít i pohádkové zisky z prodeje obilí, přičemž prý letos oseli o milion hektarů víc než loni.
Připočítejte si, že už zabrané oblasti na Ukrajině přidají dalších deset milionů tun do ruské bilance a zjistíte, že Putin je schopen nakrmit Afriku a Afrika je schopná zatlačit na Evropu, aby s těmi sankcemi přestali.
Pak se dočtete, jak Gazprom platil všechny ty Gréty a grýndýly… a užiteční idioti ničili naši energetiku ze všech pozic a když jsme něco namítali, nadávali nám do konspirátorů a ruských švábů.
Nejlepší agent je ten, který ani neví, že slouží Putinovi.
Jaké to asi je, když všichni ti Bursíci, Kateřinky Žak, Magdaleny Šipky, i ti energetičtí zmocněnci Bartuškové zjistí, že pracovali z plných sil pro Rusko?
A s nimi všechny ty učitelky, co dětem vysvětlovaly ekologii, ty biomatky, které podepisovaly petice proti dostavbě Temelína a vybudování jaderného úložiště…
...A jako nejlepší fór je to, že zároveň válku financujeme i Ukrajině, aby vytrvala v odporu co nejdéle a tím co nejdéle udržela bezprecedentní ruské zisky.
On ten Kyril každý den slouží mše, abychom zůstali takhle blbí a udrželi co nejdéle v chodu tu mašinu na peníze….
...Najednou Čína kupuje ruskou ropu se slevou, Indie kupuje ostošest, Saúdové si klidně dovolí nebrat Bidenovi telefon.
Pak slyšíte, že se představitelé NATO neformálně dohodli, že raději některé zbraně na Ukrajinu dodávat nebudou.
Kromě toho Ukrajincům nedodali ty skutečně moderní vychytávky, v podstatě jim dali stejné zbraně, jako už mají, jen v jiné ráži, aby to dělalo logistické problémy.
A najednou to ruské nekonání dává smysl…
Válečná cenzura nám ty nejdůležitější věci totiž neřekne.
Někde v centrále NATO a v Bílé chýši sedí ti, kteří tohle všechno spunktovali.
Vrazili do toho desítky miliard dolarů, spojili s tím své politické kariéry, vyhrotili situaci skutečně na hranu atomové války.
A všude vyhřezávají důsledky. Hrozí jim nový Afghánistán.
Hrozí jim, že všechny ty oběti, které žádali po svých voličích, byly zbytečné.
Hrozí jim poválečné důsledky.
Teď se tam někde v Bruselu rozhoduje, jestli nás do té války zatáhnou doopravdy, protože jim začíná docházet ten průser.
Teď se tam perou dvě úvahy.
Vycouvat z toho pomalu ven a nechat Ukrajinu, ať si to vyžere sama a nebo do toho jít se vším všudy.
Teď právě se tam rozhodují, jestli Rusové brzy udělají strašný chemický útok, protože tohle Putin dělá vždycky - těsně před vítězstvím pustí plyn na bezbranné ženy a děti.
Rozhodují se, jestli se nás všechny pokusí ještě jednou oblbnout a zatáhnout nás do opravdové války se všemi těmi dobry dálkového bombardování, poprav za zbabělost a pronásledování nepohodlných názorů.
Teď se teprve opravdu rozhoduje o našem osudu a máme jen dvě špatné varianty.
Buď snášet skutečnou válku a nebo snášet ten průser, který nám náš Volodymir Fialkovskij nadrobil.
Ten, kdo pojede jednat za Putinem o plyn a ropu, ten tam pojede jako poražený.
Za všech okolností.
Proto bych se přimlouval Fialu nesvrhnout, ale minimálně ho tam do Moskvy ještě poslat, ať si sype popel na svoji politologickou hlavičku.
To si užiju.
Ale ať tak či onak, Západu se to nakonec podařilo.
Udělali z regionální mocnosti opět velmoc první kategorie.
Dali Rusku zadarmo všechno to, co tam za třicet let vybudovali. Automobilky, plynovody, ropovody, vrty, doly, farmy, továrny, vzácné prvky, všechno.
K tomu zbavili Putina konkurence, semknuli kolem něj ruský lid a zrušili vliv Západníků.
Zařídili mu skvělé ceny pro jeho suroviny, dali mu Afriku i Arábii. Zařídili, že Rusko nemusí dodržovat pravidla WTO…
Když si to tak vezmu, Putin sám tomu všemu přidal jen drobnost – několik přístavů v Černém moři, trochu té ukrajinské černozemě a pár dalších, poněkud rozstřílených, továren.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Přemysl Javornický 2023-07-18 17:03
Však ono se to s naší vrchností kymácí stejně jako s tou globální. Soudy za zločiny proti lidskosti probíhají bez pozornosti médií, což je vlastně dobře, neboť si pomocníci zločinců ani nevšimnou, že jejich páníčci nějak povážlivě mizí i ze zákulisí.
Citovat
#1 Dana 2023-07-18 14:47
Že je všechno jinak, jak říká klasik, by mohl pochopit dnes, ze všech těch protichůdných a absurdních zpráv, už každý. Teď je však na čase rozkrýt celou hru, která má ještě jiné pozadí, kde za nitě tahají takoví, co se na veřejnosti neobjevují a vlastně se o nich "neví".
Je čas se probudit, pochopit, že základem všeho jsou vztahy mezi lidmi, ať je to kdekoli - v rodině, v práci, v místě bydliště, ve sportu atd. Pokud ty budou v "pořádku", tak bude celý svět v pořádku :-)
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře