Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jaké demonstrace jsou mi sympatičtější? Prokavárenské nebo ty protimacronovské?

V posledních týdnech jsme v Evropě konfrontováni s demonstracemi. Ty jsou ale dvojího druhu. Na jedné straně jsou za to, aby se lidem nežilo hůř (Paříž). A pak jsou to demonstrace za to, aby se nám naopak žilo hůř (Praha).

  • jake-demonstrace-jsou-mi-sympatictejsi-prokavarenske-nebo-ty-protimacronovske

V Paříži se už několik dní demonstruje proti zvýšení cen pohonných hmot, které prosazuje jejich prezident Macron. A nejen proti tomuto, ale i dalším vládním opatřením, které se mají nepříznivě odrazit do životní úrovně obyčejných Francouzů. Před několika dny, jak jsme se dozvěděli, byl v Paříži dokonce pokus tyto demonstrace rozehnat podobně brutálně, jako se to stalo 17. listopadu 1989 v Praze. Není proto divu, že tyto demonstrace pokračují dál a požadují demisi prezidenta Macrona.

Ostatně současný francouzský prezident ani mým miláčkem zrovna není. Mne na něm například už naštvalo to, že v době jeho prezidentské kampaně se nechal podpořit něčím takovým, čemu se tam říká "pařížská velká mešita". Jak jsem už psal tehdy ve svém článku, cituji: "Kdybych někam takto kandidoval já a stalo by se mi, že by mne podpořil někdo takový, víte, co bych udělal? Zažaloval bych ho. Bral bych to jako poškození svého jména. Protože s něčím takovým, jako je islám, já fakt být spojován nechci." (Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=601838) A tak z těchto a dalších důvodů by mi vůbec nevadilo, kdyby měl Emanuel Macron ve své funkci skončit formou podání demise.

A co ty nedávné demonstrace v Praze? Tam se také demonstrovalo proti nějakým opatřením, které mají zhoršit životní úroveň obyčejných Čechů? Ne. Tam se demonstrovalo jednak proti prezidentovi a předsedovi vlády, a to jen kvůli tomu, že jsou prezidentem a předsedou vlády a byli do těchto funkcí zvolení. A hlavně se tam také oslavovaly jména pražskokavárenských politiků, například Miroslava Kalouska. To, jak pražskokavárenští politici vládli naši zemi, jsme se mohli přesvědčit v tzv. "Době nečasu", jak říkám období mezi roky 2010 a 2013. Zvyšovala se tehdy životní úroveň obyčejných Čechů? Ne nikoliv. Naopak se snižovala. A navíc bylo s obyčejnými lidmi v té době zacházeno jak s hadrem (viz nucené práce pro nezaměstnané). A tak říkám, že takovou vládu, jakou jsme měli mezi roku 2010-2013, už nikdy více.

Proto se odvážím tvrdit, že ty současné pražskokavárenské demonstrace jsou narozdíl od těch pařížských snahy za to, aby se nám naopak žilo hůř. Aby s námi zase jednali jak s hadrem. A dnes navíc ještě, aby do nás cpali tu jejich genderisticko-multikulturalistickou ideologii politické korektnosti. Proto jsem raději ve svých myšlenkách se současnými demonstranty v Paříži než s Kalouskem u koně.

Související články:

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690433

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2018-12-04 09:21
Lidé jsou stále víc a víc naštvaní. Klesající životní úroveň, horšú služby, vyšší daně, kriminalita. Už toho mají dost. Francii dělí jedna velká ekonomická krize od sociální a ekonomické katastrofy.

http://www.epshark.cz/clanek/1366/nakonec-prece-jen-francie
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře