Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hadr.

Hodnocení uživatelů:  / 30
NejhoršíNejlepší 

Lupo Anetta

Vždy se z chuti zasměju když někdo vyjde s heslem PATŘÍME NA ZÁPAD. Víte, já jsem na tom vysněném západu strávil s přestávkami ca 15 let a mohu tedy zodpovědně porovnávat. Bylo jen štěstí, že jsem byl ještě mladý a plný sil jinak bych to asi nedal. Zvláště z počátku devadesátých let. To jsem se kolikrát dostal do postele po půlnoci a ráno v půl páté vstávat zas do rachoty. Každý den 12-16 hodin dřiny a to co se u nás mnohým zdá jako zatraceně dlouhá osmhodinová šichta, byla pro nás krátká šichta sobotní.

  • hadr

Nás z východního bloku tam měli jen jako otroky. Jen hadry se kterými mohli vytírat podlahu jak se jim zlíbilo. Nelíbí se ti? No tak táhni domů! Místo tebe čekají další tisíce poslušných otroků, hadrů. A to neplatilo jen o lidech z V čtyřky ale i takový inženýr z východního Německa byl jen poskok prostě jen proto, že byl z východního bloku.

Tak mně vždy když vidím ten žumpácký kompars na demonstraci s tím nápisem PATŘÍME NA ZÁPAD napadne, tak jen běžte! Máte hranice otevřené tak hurá! Tady u nás většina z vás ještě ani nepřičichla k poctivé práci, tak si to běžte zkusit tam. Garantuju vám, že za par dní chcípnete a pak se s pláčem vrátíte zpátky do té země kde jen díky choré politice můžete žít jako lemplové s tulení nemocí.

Tak bych tam rád viděl paní Pekarovou, Němcovou, nebo Fialu či slavný milion úchylek, kdyby tam šli makat jako obyčejní pracující, to by je ta láska k západu asi rychle přešla. To by totiž museli pracovat a to se k nim nehodí. Něco jiné je pak cítit třiatřicet stříbrných z toho západu, to se pak propaguje, že? To se pak vyřvává, že patříme na západ.

Pro méně chápavé to zkusím vysvětlit jinak. Vezměte si takové Ukrajince u nás. Většina z lidí u nás je vnímá jen jako levnou pracovní sílu na "špinavou a podřadnou" práci. Pro mně je to sice ubohost, bo žádná práce není podřadná ale...

No a přesně tak nějak jsme zase my vnímáni na tom západě. Jen jakási levná síla, hadry na podřadnou práci. Samozřejmě, že jsou i lidi kteří se tam uchytili a žijí si spokojeně, ale ruku na srdce, pořád na ně domácí hledí jako na lidi z východu i když to možná nedávají najevo. Pořád jsme tam jen ti méněcenní.

Takže pokud mi dnes nějaký nemakačenko či sociální tasemnice řekne, že patříme na západ, tak je mi ho jen líto protože nemá ani tušení o čem mele. Jen poslušně a politicky korektně opakuje to trapné heslo. A kdo to tvrdí, ten je buďto politická prostitutka a nebo prostě jen blbý. Jen další z těch poslušných otroků. Ten s kterým lze za par stříbrných vytřít podlahu na kterémkoliv veřejném hajzlu. Jen hadr.

/Lupo/

zdroj: FB Lupo Anetty

Facebook komentáře