Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dva melouny nelze vzít jednou rukou - Afghánské přísloví.

Přemek Horský

To je nejspíše pravda, avšak Taliban sebral melouny všechny. Jak je to možné? Bez vydatné pomoci nadnárodního řízení, by to nezvládl.
Copak se nám to stalo a proč proběhl ústup-úprk USA z Afgánistánu tím nejhorším možným způsobem zejména pro prestiž USA ve světě? Nejdříve se položme na otázku, co vlastně USA v Afgánistánu pohledávaly, co bylo cílem? Ještě před několika léty se tu a tam našel neukázněný novinář (tzn. nepracující plně pod taktovkou am. st. elity) a dotazoval se amerických generálů, co vlastně je cílem US army v Afgánistánu? Jaké jsou strategické cíle mise?

  • dva-melouny-nelze-vzit-jednou-rukou-afghanske-prislovi

Kromě žvatlání a omáčky okolo, nebyla generalita schopna žádné smysluplné cíle formulovat. Prostě proto, že to nevěděli. Leda by byli schopni formulovat něco o udržování produkce a distribuce opia, ale to sami uznáte, by nebylo zrovna košér říkat. Mohli byste se zeptat Bílého domu, ale ten to už neví na tuty. Bílý dům se akorát zmohl na neuvěřitelné bláboly o tom, že cílem bylo, aby afgánské dívky mohly studovat. Dokonce se najdou i naprostí idioti, jako např. jistý český ministr, kteří tento blábol jsou schopni veřejně zopakovat. Je potřeba si uvědomit, že USA byly a jsou jen a pouze nástrojem globalistů, někdy vědoucím, většinou však naprosto nevědoucím. USA vždy dělaly jen to, co jim bylo nařízeno.

Kdo čte mé články nebo články mých kolegů, není nijak překvapen děním v Afgánistánu, neboť často píšeme, že hegemon už dohegemonoval. Světový četník se má transformovat na regionální mocnost. Po rozpadu SSSR byly USA na řadě a analogický proces jako v SSSR probíhá v USA. Do rozpadu SSSR byly USA globalisty uměle vyživovány zdroji z celého světa. Přírodními, lidskými. Byl vytvářen užasný PR a tvůrčí potenciál lidí z celé Země nacházel jako zázrakem zrovna v USA svůj rozvoj a uplatnění.

American dream. Jen tak pro zajímavost. Včera jsem poslouchal v rádiu, že mnoho z těch největších hitovek americké popové scény má na svědomí pár neznámých kumštýřů ze Švédska. Prostě značka Made in America je iluze. Ti stejní, kteří používali USA jako svůj nástroj, jej nyní likvidují. Pax Americana je kaput, hegemon už padl, je konec. A to, co proběhlo v Afgánistánu, proběhlo tak katastrofálně proto, aby i ten největší ignorat, podpindos a zaslepenec viděl, že s USA je difinitivně ámen. Stačí se jen podívat na reakce v Polsku, Ukrajině a vůbec tam, kde je přepodpindosováno (včetně naší zaražené politické scény). Páníček se na své věrné pejsky prostě vykašle

Během těch pár dní snad každý přišel s nějakým komentářem. Nemá smysl se vyjadřovat k "rozborům" našich či cizích "analytiků", bezpečnostních expertů a podobným mimoňů. Někde je to užitečné čtení, někde naprostá ztráta času. Krátce proberu jen to, co řečeno nebylo. Plácá se něco o naprostém selhání zpravodajských (zejména amerických) služeb. Tak to není. Myslíte si, že CIA a další tajné služby US neví, co se dělo či děje v Afgánstánu, že tak rychlý postup nečekali? Omyl. Zdroje tohoto omylu spočívájí v mylném posuzování toho, jak tajné služby fungují a jaké je jejich složení. (I z pohádek pro děti vytřískáte víc, než od tzv. bezpečnostních analytiků. Stačí se podívat na pohádku Šíleně smutná princezna. 

Chybný předpoklad je, že tajná služba daného státu pracuje v zájmu (či převážně v zájmu) daného státu. Tak to není a státníci vědí obvykle velké kulové o tom, co jejich tajné služby dělají. Členy tajných služeb můžeme rozdělit na tři skupiny: vlastnenci (obvykle nejmenší skupina), stoupenci státní elity a hlavně služebníci globalčíků. Tajné služby malých států, jako je ta naše, pracují hlavně pro ty větší, "spojenecké". Pak se nelze divit tomu, že organizace jako Taliban, ISIL a další jsou jak USA vyzbrojovány, tak proti nim USA jakože, či skutečně bojují.

K Talibanu. Jak by vlastně CIA nemohla vědět, jaká je situace, když na počátku vzniku hnutí Taliban stála právě CIA? Jistý Ušák bin Ládin byl operativcem CIA, který verboval mudžahedíny do Afgánistánu pro boj se SSSR. Může vůbec někdo příčetný a nezhypnotizovaný ještě dnes věřit té story o 11. září? Mimochodem oficiální verze již byla i vědecky vyvrácená studií Aljašské univerzity. S Talibanem se to má tak trochu jako v tom vtipu. Takový animovaný vtip, kde v opuštěném skladišti se právě chystá mafie k akci. Najednou jeden z mafiánů odhodí převlek a vytáhne placku a zařve: "Policie! Všichni jste zatčeni". Načež odhodí převlek druhý mafián, třetí, čtvrtý... Až tam stojí samí policajti a zaražený kápo mafie. Ten po chvíli také sundá převlek a říká: "Ale já jsem taky policajt".

"Co se jednomu může zdát jako chyba v řízení, je pro druhého záměr". Talibanu spadlo do klína tak ohromné množství vojenského vybavení, že Taliban má víc techniky než lidí. A kde se poděla afgánská armáda, do ktéré se investovaly miliardy dolarů a léta výcviku? Zmizela. Jako pára nad hrncem. Upřímně, proč by bojovala? Na obranu zkorumpované vlády amerických loutek? Navíc když jako na potvoru před dvěmi měsíci přestali dostávat mnohé jednotky žold!? Když viděli, jak Talibanu US armáda na podnose předává vojenské vybavení, zbraně, techniku!?

Jaké jsou možné varianty vývoje? Cíle globalčíků jsou zřejmé. Odpis USA v očích celého světa a potenciální zdroj pro boj s RF, či lépe řečeno s politickým konceptuálním jádrem RF. Am. státní elita nejspíš také plánuje využít Taliban opět proti Rusku a na destabilizaci okolních zemí, tzv. měkkého podbřišku Ruska, ovšem strukturním způsobem (který už nejspíše byl zmařen). Tento scénář je či byl alespoň na stole, protože první věc, kterou Taliban udělal bylo, že vyslal delegaci do Ruska (normálně z Afgánistánu odletěli a přiletěli zpět, chápete?), aby ubezpečila RF, že nic proti Rusku nechystají a nemají.

Taliban tedy chtěl tuto verzi vyvrátit. Čert sice věř zpravodajcům, pardón Talibancům, ale pravda je, že "starý, dobrý" Taliban nikdy neměl zahraniční ambice. Uvidíme, co jeho nová podoba. Mimochodem, v tomto kontextu s pokusem destabilizovat region mimořádně odpudivě zní výzva některých evropských zemí, které nechávají při úprku "své" afgánské "tlumočníky" na letišti, ale apeluji na sousední země Afgánistánu, aby neuzavíraly své hranice před uprchlíky.

Kontexty pro Evropu. Dobrosrdeční lidé teď místo syrských sirotků budou hledat afgánské tlumočníky a jejich rodiny a apelovat na vlády, aby je přijaly. Uprchlickou vlnu je třeba opět trochu rozdmýchat, když ji Covid poněkud utlumil. Vzkaz EU a podpindosům, aby přehodnotili své pozice, neb se brzy ocitnou na straně poražených. Polsko, Ukrajina a Baltské státy mají o čem přemýšlet.

zdroj: FB Přemka Horského

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře