Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dostane Janoušek alespoň sto dnů jako autobusák Smetana...?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • janousekbem
Dnes se mně a dalším pochybovačům dostalo satisfakce, kdy nám státní zástupkyně Jitka Rybenská z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4, která na vyšetřování nehody od pondělka dohlíží, vzkázala, že neznáme principy logiky věci. Došlo totiž k překvalifikování Janouškova jednání na úmyslný zločin…Včera jsem se podivoval jak to, že Roman Janoušek byl obviněn pouze ze dvou trestných činů, a ne ze tří, resp. za neposkytnutí pomoci 51leté vietnamské ženě, na kterou jím byl spáchán trestný čin pokusu o vraždu.

 

"Spis a usnesení o zahájení trestního řízení jsem převzala dnes dopoledne a teprve ho studuji," potvrdila Rybenská. Vysvětlila také, proč z Janouškova obvinění vypadl trestný čin neposkytnutí první pomoci, z něhož byl vedle ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky podezřelý už od pátku.

Důvodem je „překvalifikování“ ublížení na zdraví z neúmyslného na úmyslné. "Když je někdo stíhán za úmyslný trestný čin, který spočívá v tom, že někomu ublížil na zdraví, nemůžete ho pak stíhat za to, že mu neposkytl první pomoc. To postrádá logiku," uvedla Rybenská. Ale kdo to věděl, že má být kriminální činnost Janouška změněna z neúmyslné na úmyslnou…? Vidět tak do "logických" úmyslů paní státní zástupkyně... Jak mě podpořil nick johnpeters: Jako když dvacetiletý karatista ubije dědouška železnou tyčí a neposkytne mu první pomoc...?

Žasnu, jak se mezi Židy traduje, že nejmoudřejší byl vždycky jejich král Šalomoun. Kdyby Hebrejci znali Jitku, jistě by si zajistila víc slávy svojí logikou než Břetislavovým únosem a jejím knížecím zneuctěním. Sláva, hrozba existence české justiční mafie je zažehnána... Ovšem musím dbát varování ze včerejška od nicka hriva5, jenž mi napsal: "Človičku, važte slova... Žijeme v právním státě..."

Kdybychom opravdu v takovém státě žili, nemusel by se tento nick takto čepýřit... Je to náhoda, ale zrovna jsem se vrátil z našeho barového seřadiště, kde jsme uzavírali sázky, zda se z nehody Janoušek vykroutí, či nikoli. Pro „zametení pod koberec“ byli ti, jež svorně tvrdili, že Janoušek Vietnamku patřičně vyplatí, aby změnila svoji výpověď v mnohamilionové přiznání, že si dvojitou zlomeninu svých bérců a pěti žeber, včetně těžkého otřesu mozku, způsobila sama při práci v domácnosti.

Také že si prý právníci počíhají na „nezákonné“ odebrání DNA, když ho bez svolení Janouška vzali ze slin gumového náustku z přístroje na měření alkoholu v krvi, na což nemají právo a každému takto vyšetřovanému tento náustek odevzdají. Možná že údajně "zmizí" záběry kamer a dojde možná i na "osobu Janouškovi blízkou"... A co polehčující okolnosti? Třeba že byl natolik pod vlivem návykových látek, že v takto zaviněné nepříčetnosti neodpovídal za své činy...? Tak jako policisté, co ani nezabavili Janouškovi řidičák.

Třeba dostane víc než sto dnů vězení jako řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana, který sice žádný pokus vraždy nespáchal, ale jen na oprávněný protest proti politickým elitám pokreslil nejméně 30 reklam na autobusech, jež si před volbami v roce 2010 pronajaly různé politické strany. Připisoval na ně slogany, v nichž politiky označoval za lháře, zloděje, korupčníky a prostitutky. Smetanu, jehož udal kolega, potrestala "nepodjatá" soudkyně Markéta Langerová, manželka tehdejšího volebního lídra ODS Ivana Langera... Zkrátka, ženy v zastupitelstvích i soudnictví.

Jsou to paradoxy, řekl by sametovo-komunistický prezident Havel. Přitom olomoucký řidič nečinil nic jiného než to, co dělají běžně v každé předvolební kampani členové všech zúčastněných politických stran. Přelepují plakáty, přimalovávají jejich protagonistům rozličné přírůstky, kníry počínaje, parohy konče. A doplňují je hanlivými texty. Pouze pan Smetana ale byl potrestán stejně jako spreyeři, kteří svými "výtvory" ničí třeba nové a draze pořízené fasády domů... Jde z toho mráz po zádech. Bezcharakterní Janoušek a obyčejný autobusák, co nedělal nic horšího než všichni politici. Kdo z těch dvou je vinen...? Slízne Janoušek Smetanu...?

Došli jsme v naší bujaré konspiraci až tak daleko, že po vzoru obhájců fotbalové mafie, kteří „odposlouchané kapříky“ zaměnili za objednávkv kaprů k Vánocům, přišla řeč i na šifrovací odposlechy dvojky Bém-Janoušek. V nich zazněla rovněž prosba Pavla Béma, aby mu Janoušek „poslal noty“. Je to docela možné, že z toho Bémovi právníci udělají notový výtah z partitury Mozartova klavírního koncertu pro Pavla Béma, který nyní usilovně trénuje na Pražské jaro... A Generální inspekcie bezpečnostních sborů bude mít v benevolentní kauze prchajícího a nezatčeného Janouška frmol. Pouta po zadržení? Ani omylem. Není přece Starka. Janoušek mohl libovolně i telefonovat. Ovlivňovaná či neovlivňovaná kauza...?

Právník Janouška, bývalý prokurátor a obhájce Karla Srby, někdejšího generálního sekretáře ministerstva zahraničí, odsouzeného za přípravu vraždy novinářky, se však prý moc nepochlapil, když pro svého klienta „vydoloval“ jen osmiletý trest odnětí svobody. Během pobytu ve vězení jednapadesátiletý Karel Srba namaloval alespoň skoro dvacet abstraktních obrazů, které jdou nyní na dračku. Alespoň bude na soudní výlohy...

Inu, kolik jich namaluje Roman Janoušek, to je ve hvězdách, v nichž nyní čtou jeho budoucnost právníci, šťastní ze z nebe spadlého palmáre. Asi bude solidní, když dnes zaslal pan Janoušek na jejich radu nebohé Vietnamce písemnou omluvu, že nezvládl svůj stres a je to tady... nabídl jí odškodné …

Snímky Břetislav Olšer

Policie jasně řekla: Janoušek je sice zločinec, ale nadstandardní …

Jak zbohatnout snadno, rychle a sofistikovaně, s kontem v Ženevě…?

Měli by naši protikorupčníci navrhnout Assangeho na Řád Bílého lva?

Další glosy, komentáře, ukázky z knih na webech a také v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)-
http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz - http://www.ltv-plus.cz/ http://www.facebook.com/profile.php?id=10000053041104#!/profile.php?id=100000530411044

Facebook komentáře

Nejčtenější