Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dobrá zpráva? Sorry jako. Pro koho?

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Předpokládám, že v této zemi jistě žije dost slušných lidí. Těmto slušným lidem určitě nedochází, proč by vláda měla lhát? A proč by měli politici obírat vlastní zem? Proč by to dělali? Protože mohou. Protože jim to dovolíme.
A protože nic jiného vlastně ani neumí.

Pojďme se na to podívat. Základní otázka: Jde jim vůbec o naše zdraví?

  • dobra-zprava-sorry-jako-pro-koho
  • dobra-zprava-sorry-jako-pro-koho
  • dobra-zprava-sorry-jako-pro-koho

Proč, soudruhu Prymulo, vámi propagované vakcíny nepotřebovali schválení, a jiné, cituji: „Tady nikdo nechce, aby se používala vakcína, u které nebudeme nic vědět.”? Není to spíš o tom, že z této strany nebude provize? Ta bude rozhodně vyšší z vakcíny za řádově 24 000 Kč než z vakcíny za 500 Kč. A co byste neudělali pro to, aby Vám z každé jednotlivé vakcíny přistálo na kontě cca 10 000 Kč, že? To jen tak odhaduju ze zkušenosti, kolik se vyplácelo lékařům za předepsané prášky. Možná je to už dnes trošku jinak, ale pochybuju, že méně. A jak by mohl vypadat takový rozhovor mezi neepidemiologem Prymulou a jeho zadavatelem?

P: Viděls to? Cpou nám sem Sputnik. A jen za 20 dolarů.

Z: Co s tím uděláš?

P: Nic. Telátka už jsou dostatečně vystrašená. Stačí říct, že je z Ruska.

Z: Bude to stačit?

P: Určitě. A k tomu jim řeknu, že nemáme data a není to odzkoušené.

Z: Ty jsi borec. To ti nevadí, že to byl přesně argument proti té naší?

P: Vždyť ti říkám, že už jsou tak vystrašený, že jim to vůbec nemyslí. A uvidíš, kolik telat mi ještě bude tleskat.

Tahle hádka o vakcínu je vůbec výborná věc. Jako na zavolanou. Teda pro všechny, kromě nás, obyčejných lidí. Úplně zapadne důvod, proč bychom se měli nechat očkovat.

A ten důvod je ... nějak si nemohu na nic vzpomenout. Ale třeba se k tomu nějak dobereme příště.

PS: Jak říkal už strejda Goebels - opakování je matka moudrosti. Nebo to říkal jinak? To je jedno. Opakujte si se mnou:

Co je to epidemie? Epidemie je stav, kdy máme minimálně 160 000 nemocných a dál se šíří nákaza. U nás jsme s bídou přelezli 90 000. Většinu času jsme se nedostali ani nad 50 000. Prostě tady žádná epidemie není. A to přesto, že se na C19 hází úplně všechno možné a často i nemožné. O neprůkazných testech nemluvě. A o pandemii, která je epidemii nadřazená, se vůbec nemá smysl bavit!

Umírají lidé. Jistě. Neříkám, že je to lehká rýma. Je to něco na úrovni chřipky. Plus mínus. S podobnými potížemi, s podobnou smrtností. Budeme umírat. Nejde tento život ukončit jinak než smrtí. Nebo Vám někdo sliboval nesmrtelnost? Ale zemřeli také mnozí, kteří se nedostali včas na operaci a nebo kterým se ze strachu totálně rozpadlo zdraví. Je víc někdo zemřelý na C19 nebo někdo zemřelý na zanedbanou péči? Kdo to bude rozhodovat? Prymula? Babiš? Hamáček? Blatný? Nemluvě o tom, že nemocnice si drží místa pro koroňáky a prostě jiné případy neberou, protože by na tom prodělali statisíce denně. Je to naprosto neuvěřitelná korupce napříč všemi zainteresovanými. Politici - pojišťovny - nemocnice.

A pár čestných doktorů, kteří nezapomněli na co přísahali, není moc slyšet. To je jednak věc médií, které platí stejná peněženka jako politiky (a stačí nevinné – přestaň to psát takto nebo si k Vám už inzerci nedáme) a jednak věc osobní odvahy. Všech, co se nebojí ozvat, si hluboce vážím. Riskují víc, než možná sami tuší. A těším se na těch pár otevřených hospod, kam si dojedu i autem, abych je podpořil.

ZDROJ: https://sentensky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=765818

 

Facebook komentáře