Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Chci ve své zemi žít beze strachu a bez obav

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Já chci ve své zemi dál normálně žít, dýchat bez strachu o svůj život a o životy svých dětí. A bez obav o naší budoucnost.

Chci svobodně a volně chodit do přírody i po městě, chci i nadále posílat své dcery do školy a ven bez obav, zda se vrátí domů.

Vojenské angažmá armád NATO pod kuratelou USA v Afghánistánu skončilo naprostým debaklem Západu. Celkem stálo zhruba 2,26 biliónu dolarů. Česká republika za účast své armády v Afghánistánu zaplatila jen na přímých nákladech téměř 20 miliard korun.

  • chci-ve-sve-zemi-zit-beze-strachu-a-bez-obav
  • chci-ve-sve-zemi-zit-beze-strachu-a-bez-obav
  • chci-ve-sve-zemi-zit-beze-strachu-a-bez-obav
  • chci-ve-sve-zemi-zit-beze-strachu-a-bez-obav
  • chci-ve-sve-zemi-zit-beze-strachu-a-bez-obav

A čtrnáct českých vojáků stálo toto naše angažmá životy, na to nezapomínejme!
 
A výsledek? Je naprosto tristní. Třísettisícová, Západem, moderně vyzbrojená a vycvičená afghánská armáda se bez boje prakticky během týdne po úprku posledních zahraničních vojáků z její země vzdala početně i technicky mnohem slabšímu hnutí Tálibán, jehož porážka a likvidace byla jedním z mnoha nenaplněných cílů přítomnosti cizích armád v Afghánistánu.

Americký prezident Joe Biden najednou, ze dne na den, hovoří o dvacetileté vojenské misi, donedávna velebené jako vzor úspěšnosti a vítězství vývozu demokracie západního typu do Afghánistánu, jako o politováníhodném omylu minulosti.
 
Minulý týden česká vláda letecky importovala do České republiky cca 170 afghánských migrantů se zdůvodněním, že jde o prověřené tlumočníky a spolupracovníky našich armádních jednotek sloužících v Afghánistánu.
Když pomineme, že oněch tlumočníků nebylo ani zdaleka 170 a že šlo o velmi dobře placené kontraktory spolupracující s armádami okupujícími jejich vlast pro zájmy USA, kterým Česká republika absolutně nic nedluží, lze konstatovat, že česká vláda, která jinak verbálně hromadný dovoz muslimských migrantů do Evropy odmítá, v praxi činí naprostý opak a přiváží do naší země desítky neprověřených individuí z kulturně, civilizačně a hodnotového cizího prostředí a vystavuje tak vlastní občany mnoha bezpečnostním rizikům.

Což ostatně dobře vidíme na příkladu chování Afghánců a dalších muslimů v západní Evropě, kde se odmítají integrovat, řídí se islámskými zásadami a velmi často páchají i násilné trestné činy. A pohrdají lidskými právy a svobodami, které my naopak ctíme.

Chování naší vlády je v této záležitosti zcela hanebné.
 
Česká vláda (a s ní i cela Česká republika) tak, obrazně řečeno, opět poklekla a sehnula hlavu před diktátem z Bruselu. Protože orgány Evropské unie, hlavně nadnárodní Evropská komise, kromě povinných migračních kvót, podporují i současné přesídlení afgánských migrantů do Evropy a – ústy předsedkyně této Komise Ursuly von der Leyenové – státům, které je přijmou, nabízí i určité finanční bonusy.

„(Evropská) Komise je připravena uvolnit nezbytné rozpočtové prostředky na podporu členských států, které nabídnou uprchlíkům pomoc v podobě možnosti usazení se na jejich území," řekla k tomu Leyenová.
 
Odmítám přijímání afgánských migrantů a obecně všech osob pocházejících z islámského prostředí, které je ve všem podstatném s našimi poměry nekompatibilní.

Tito lidé nemají žádný respekt k našim hodnotám, k ženám, ani ke svobodě a demokracii.

Ať žijí v zemích, kde panují jejich – pro nás nepřijatelné – islámské zvyklosti.
To Česká republika není.

Já chci ve své zemi dál normálně žít a dýchat bezestrachu o svůj život a o životy svých dětí. A bez obav o naší budoucnost.
 
Autor: Jana Pupavová

Facebook komentáře