Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vatikánské rádio přineslo svědectví o Sýrii. Západ bude rozčilen

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Nenechte se klamat mediálními lžemi a manipulacemi, vyzývá z rozbouřené Sýrie belgický premonstrátský kněz Daniel Maes. To, co se ve skutečnosti děje v této blízkovýchodní zemi, nemá dle něho s mediální realitou pranic společného.

Maes přicházel dle vlastních slov před šesti lety do Sýrie s mnoha předsudky a podezřeními. Kontakt s místními obyvateli v něm však způsobil kulturní šok. Kněz na jednu stranu přiznává, že individuální a politické svobody nebyly v Sýrii příliš rozvinuté, tento nedostatek ale vrchovatě vyvážilo harmonické soužití mnoha náboženských obcí a etnik či nulová zločinnost.

„Země nebyla zadlužená a nebyl tu žádný bezdomovec. Naopak, byly zde přijaty stovky tisíc uprchlíků z okolních zemí a bylo o ně postaráno stejně jako o zdejší občany. Každodenní život byl navíc velice ekonomicky úsporný, potraviny laciné. Školy, univerzity a nemocnice byly zadarmo i pro nás cizince patřící k syrské mnišské komunitě, jak jsme sami zakusili,“ vyzdvihl rovněž Maes.

  • vatikanske-radio-prineslo-svedectvi-o-syrii-zapad-bude-rozcilen

Tuto idylku ale násilně přetnula občanská válka, kterou dle belgického kněze rozdmýchali cizinci, nikoliv Syřané. „Na vlastní oči jsme viděli, jak cizinci (nikoli Syřané) organizovali manifestace, které byly filmovány katarskou televizí Al-Jazeera a potom vysílány do celého světa s falešným výkladem, že se syrský lid bouří proti diktatuře,“ uvedl Maes, který oceňuje, že v nastalém chaosu se vláda rozhodla, že nebude chránit svá ropná ložiska v poušti, a její absolutní prioritou se stala ochrana obyvatelstva.

Slova chvály má také kněz pro Rusy, jejichž vojenské angažmá Sýrii prý potřelo všechny typy teroristických skupin. Maes nicméně upozorňuje, že tisíce zahraničních, ozbrojených, vycvičených a placených džihádistů nadále přicházejí do Sýrie, aby se znovu pokusili zlomit „houževnatý odpor národa“.Kněz se proto obrací na belgického ministra zahraničí Didiera Reynderse s prosbou, aby se nenechal klamat mediálními lžemi a manipulacemi a naopak odvážně uznal to, co se v Sýrii skutečně děje. A postavil se proti případné zahraniční intervenci v zemi, protože Sýrie je suverénní země, která má legitimní vládu a prezidenta legitimně zvoleného drtivou většinou lidu a různými jeho náboženskými a etnickými složkami. „Chcete uvrhnout celý národ do beznadějné bídy jenom proto, že zde supervelmoci chtějí postavit ropovod, zmocnit se ropy, zemního plynu a dalšího přírodního bohatství a dobýt syrské území kvůli jeho výhodné strategické pozici?“ obrací se Maes na belgického člena vlády.

Facebook komentáře