Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

SVOBODU MÍSTO ZDI!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

BERLÍN - PALESTINA - MATIČNÍ - MEXIKO

V pondělí 8. listopadu pořádá Mezinárodní hnutí solidarity (ISM) společně s Palestinským fórem sérii akcí k připomenutí výstavby a zbourání několika zdí. Akce se konají v předvečer pádu Berlínské zdi a kromě této zdi dále tématizují zdi v Matiční, v Palestině a v Mexiku.

Cílem akcí je poukázat na možné paralely výstavby zdí, odpor proti nim, jejich symbolický význam a vznést troufalý dotaz, zda-li je svět bez zdí možný?

Přehled akcí:

14.00 - 15.00: Pouliční happening

Celetná ulice, Praha, s podporou Milana Kozelky

12.00 - 17.00: Výstava fotografií a promítání filmů

Studentský klub K4, Celetná 20, Praha

19.00 - 21.00: Panelová diskuse

Galerie Lapidárium, Rámová 6, Praha

 

Panelové diskuse na téma „Berlín, Matiční, Palestina, Mexiko - zdi minulé, zdi současné" se zúčastní novinář Petr Uhl, politolog Pavel Barša, aktivistka a členka ISM Eva Nováková, dokumentaristka a autorka filmu Zeď Ariana Farnam a dále Efrain Pardo a Zdeněk Jehlička.

 

Pád Berlínské zdi vyvolal vlnu euforie po celém světě. Stal se symbolem konce rozděleného světa, vítězství občanů, znovusjednocení rodin, svobody pohybu, představoval ale i naději na ekonomickou prosperitu a růst a demokratické uspořádání světa.

 

Přestože od výstavby a pádu Berlínské zdi uplynuly již desítky let, se symbolem zdi a její fyzickou výstavbou se setkáváme ve světě i nadále: v Česku v roce 1999, v Palestině od roku 2002 a v Mexiku od roku 1994.

 

Pádem jedné zdi tudíž neskončila politika, která nadále rozděluje komunity a odsuzuje obyvatelstvo žijící na „špatné" straně zdi k životu v pomyslném či reálném ghettu - ať už se jedná o systém rasové diskriminace a státní násilí, ekonomickou nesoběstačnost a chudobu či o omezení svobody pohybu.

 

Občanská společnost v mnoha zemích ukazuje, že hranice symbolizované betonovými a jinými zdmi lze překonat. A k tomu chceme naší akcí přispět i my.

Chcete pomoct s propagací?

Link na pozvánku na webu ISM: http://ism-czech.org/?p=403#more-403

Link na leták: http://ism-czech.org/store/poster.pdf

 

Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=163944833628574&num_event_invites=0#!/event.php?eid=163944833628574

 

Banner 150x150: na požádání emailem

S pozdravem

Eva Nováková, ISM ČR

 

 

 

 

Facebook komentáře