Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Řehka: Pokud slovo mobilizace vyvolá u lidí paniku, koledujeme si o průšvih

Pokud slovo mobilizace či konstatování faktu, že válku v budoucnu nelze vyloučit, vyvolá ve společnosti paniku, může se ve vážné krizi zhroutit, varoval v úterý na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost na Pražském hradě náčelník generálního štábu Karel Řehka. Podle něj má Česko brát obranu vážně, jinak si koleduje o průšvih.

  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih
  • rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-u-lidi-paniku-koledujeme-si-o-prusvih

„Pokud nevystoupíme ze své bubliny a nebudeme o obraně mluvit otevřeně, a to i o nepříjemných věcech, budeme nadále narážet na nepochopení a údiv. A to souvisí i s budováním odolnosti.

Pokud slovo mobilizace či konstatování zjevného faktu, že válku v budoucnu nelze zcela vyloučit, vyvolá ve společnosti paniku, koledujeme si o to, aby se taková společnost ve vážné krizi opravdu zhroutila,“ upozornil na konferenci Řehka.

Zároveň zdůraznil, že už není prostor pro kompromisy. „Teď jsou potřeba reálné skutky. Berme obranu vážně, jinak si koledujeme o průšvih,“ varoval.

Země má armádu od toho, aby bojovala. Když nebojuje, má se na boj připravovat, připomněl.

„Nebezpečí je reálné, protivník je reálný a obranyschopnost také musí být reálná. Nemůžeme lidi držet ve tmě nevědomosti, zlehčování a nemluvit o tom, co se děje. Naši občané jsou potom oprávněně v šoku, protože nic z toho posledních 30 let neslyšeli. Objevují, že máme všeobecnou brannou povinnost a diví se, že v opravdu velké krizi, pokud by k ní došlo, začnou státu v nějaké fázi docházet zdroje a bude třeba do obrany zapojit celou společnost,“ popsal náčelník generálního štábu.

„Jediný způsob, jak zabránit konfliktu, je zastrašovat“

Chystat lidi na riziko velkého konfliktu je podle něj důležité proto, že mu chce zabránit. „Jediný způsob, jak toho dosáhnout, je účinně zastrašovat,“ zdůraznil Řehka.

Zároveň ocenil, že vláda schválila, že bude dávat dvě procenta HDP na obranu. „Věřím, že jsme se dostatečně poučili a obranu bereme vážně. Skončila doba, kdy jsme výdaje na obranu považovali za utrácení, dárek armádě nebo dokonce plýtvání,“ uvedl.

Řehka na hrozbu války upozornil už několikrát. Například v květnu na konferenci na téma Vnitřní bezpečnost a odolnost státu v Poslanecké sněmovně uvedl, že je možné, že by se mohla rozhořet válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí. Pokud by na takový konflikt došlo, Česko by se ho podle něj od první chvíle účastnilo.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rehka-pokud-slovo-mobilizace-vyvola-paniku-koledujeme-si-o-prusvih-40435227

 
+ BONUS ------------------------

Pár zajímavých informací nejen pro Řehku, Pavla, Fialu, Rakušana, Černochovou a další válečné štváče.

Ukrajinské ztráty v rámci ukrajinské protiofenzívy od 4.6. 2023 do současnosti:

15 letadel a vrtulníků
373 obrněných vozidel včetně západních
146 samohybných houfnic včetně západních
172 tanků včetně západních
9,6 tisíce vojáků včetně západních žoldáků
198 bezpilotních letadel

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#7 Jánošík 2023-06-21 09:34
Jó pudem na Rusa, rozumem všeho budou Vojáček od mikrofonu s Anipetranipavle m a vyšlou Golema v čele armád našich synů, to se bude ničit a bořit a pálit a zabíjet. Bohužel zatim jenom miliony na fedrpuše a lampasy. A to vše přikrýt demokracii, lidskými právy mírem a tolerancii.
Citovat
#6 Alois Krejčí 2023-06-20 19:48
Izolujme válečné štváče a bude Mír !
Citovat
#5 Dana 2023-06-20 18:07
Proboha, kdo chce koho zastrašovat? Vždyť obyčejné lidi zastrašují politici všech zemí už od ledna 2020! Z jednoho zastrašování se "lehce" sklouzlo do druhého a co je ve scénáři napsáno dál?
Citovat
#4 Janko z Polanky 2023-06-20 17:09
Postavit armadu… jistě. Schopnou naš stat ubranit pred reálnym nebezpecim. Nebezpeci pro nasi republiku je fasizovamé NATO. Pokud bude cilem NATO rozbit a rozdelit Rusko snižit pocet obyvatel Ruske federace na 10 mil. vyhubit 3 mil. obyvatel Krymu, (tyto cíle jsou oficiálně vyřčené cíle EU, NATO a USA usty Ukrajiny, nynější války proti Rusku probíhající od roku 2007) je nepritelem nasi republiky prave spojenectvi s USA,NATO a EU. A pokud chce pan Rehka mermomoci valcit, nechť tak činí on sám. Narod bude proti mobilizaci protestovat proto, že válka kterou nyní vede NATO Rehka a spol. není valka proti nepriteli, který ohrozuje naši zem nybrž se jedná o válku za zájmy USA jehož je celá EU vazalem. Národ tuto skutečnost vnímá, proto bude vetšinově panikarit a protestovat.
Citovat
#3 Kluk 2023-06-20 17:00
Nás Rusko určitě bombardovat nechce, jen si myslím, že současný politicko-vojen ský establishment který tu momentálně vládne, má strach o svoji budoucnost, a tak, aby si zachránil svoji "kůži", požene nás obyčejné lidi na zteč. A já říkám, houbeles, rád se budu dívat na to, až tato sebranka sráčů potáhne jak se říká o dům dál. Nic jiného je stejně nečeká, změny které momentálně ve světě probíhají, ONI nezastaví a ONI to moc dobře vědí. Nyní již bude následovat jen pouhá ustrašenost a naprosté zoufalství z jejich strany.
Citovat
#2 slovakista 2023-06-20 16:12
Řehka Karlíček, vojín na klíček.
Až bude velký, bude na baterky.
Kde se “to” vypíná?
Citovat
#1 Jánošík 2023-06-20 15:33
Ve kterém genštábu a jak hluboko v betonu budete ukryt vojáčku, čo teďkom v míru tak brilantně šermujete za mikrofonem hubou, když budete hnát naše kluky do první linie. To jsou oni, dobře si je zapamatujte, ti čo ženou svět do války a ve jménu míru a bezpečí roztáčí zbrojní průmysl do nesmyslných otáček. Darebové, jednou i na vás dojde.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře