Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rajchl Václavák nezaplnil, neplní sliby, vyhasíná. Stádečko mu nejspíš přetáhne Babiš

(Poznámka CFP!: Bakalova mediální žumpa nejen o Rajchlově sobotní demonstraci. Jen pro čtenáře se silným žaludkem. Pan Fendrich má na "svůj" názor samozřejmě právo, ale kéž by se takhle vášnivě věnoval i zázračnému zbohatnutí a dalším aférám třeba pana Bakaly...)

Článek ZDE -------------------------------

Loni v září demonstrovalo proti vládě Petra Fialy (ODS) odhadem 70 tisíc lidí. Letos v březnu 20 tisíc. A minulou sobotu číslo zřejmě zase kleslo, přišlo jich odhadem 10 až 17 tisíc. Jindřich Rajchl nemá co nabídnout.

Praha má za sebou další demonstraci, kterou svolal Jindřich Rajchl, předseda strany PRO, kterou sám založil a jejímž cílem je držet Rajchla v centru pozornosti a svrhnout vládu Petra Fialy. Jeho první akce se odehrála letos v březnu, rovněž na pražském Václavském náměstí. Organizátor ji tehdy nazval Česko proti bídě, ač sám jezdí v Porsche Panamera, takže to tak trochu bylo Porsche proti bídě.

Tehdy za ním podle nejvyšších odhadů přišlo maximálně 20 tisíc protestujících. Rajchl ovšem v rozhovoru pro zpravodajský portál PrahaIN tvrdil, že se akce zúčastnilo přes 100 tisíc lidí. Ukázka jeho pravdomluvnosti.

rajchl-vaclavak-nezaplnil-neplni-sliby-vyhasina-stadecko-mu-nejspis-pretahne-babis

Účast v březnu však nemohla Rajchla uspokojit. O půl roku dřív, loni v září svolali Jiří Havel, Ladislav Vrabel a další na Václavák demonstraci proti Fialově vládě, jíž se podle odhadů mohlo zúčastnit až 70 tisíc nespokojených. Demokratická veřejnost byla v šoku, vyděšena. Počet však o půl roku později značně poklesl. Čerstvý, sobotní protest nazvaný Česko proti vládě na tom byl zase o něco hůře. Řídce zaplněna byla horní polovina náměstí pod koněm svatého Václava, odhady se pohybují od deseti do nejvýš sedmnácti tisíc protestujících. Nic nepomohlo, že lidé byli odpočatí po dovolených a demonstraci nebývale přálo počasí.

Přitom v pátek Rajchl řekl v XTV Alex Mynářové toto: "Co se týká sobotní demonstrace, úspěchem by bylo, kdyby přišlo víc lidí než v březnu a v dubnu, kdy jsme měli plný Václavák až po koleje ve Vodičkově ulici. A věřím, že tentokrát bude ještě zaplněnější. A já osobně bych byl absolutně spokojený, pokud by byl Václavák plný až dolů na Můstek."

Spokojený být opravdu nemůže. Protesty proti vládě táhnou čím dál méně. Proč? Důvodů můžeme najít víc, jeden je ale hlavní a zřejmý - Rajchl neplní své vlastní sliby. Vede silácké řeči, vyhrožuje pěkně a rád, ale jsou to jen prázdné plky. Letos v březnu vyhrožoval, že spustí nátlakové akce. Tvrdil, že pokud vláda do 10. dubna nepřijme jeho požadavky, nebo nepodá demisi, tak 16. dubna zahájí blokádu vládních budov, jež potrvá, dokud Fialův kabinet neodstoupí.

Skutek utek. Lidé si na demonstraci přijdou zanadávat, zajedou si do Prahy na pivo, ale tím to končí. Rajchlova vystoupení jsou čím dál nudnější, opakuje dokolečka to samé, nemá se čím pochlubit a nenabízí žádný hmatatelný úspěch. Sám se sice dokáže u mikrofonu rozohnit, ale i jeho publikum nepochybně cítí, že oheň po rozchodu vyhasne a k ničemu nepovede.

Vlády se jeho řeči nijak nedotknou, prosazuje dál balíček konsolidující české finance a o nějaké demisi neuvažuje ani v žertu. Navíc, a to zase mnozí demonstrující vědí, i když nadávají z plných plic, ceny energií šly dolů a inflace díky bohu klesla pod deset procent. Věci se o něco viditelně zlepšily, zatímco Rajchl nutně potřebuje, aby se zhoršily. A nutně potřebuje nějaké posily.

Političtí obchodníci se z principu nemohou sjednotit

Rajchl je nebezpečný. Rozeštvává lidi, ohrožuje naši bezpečnost a šíří ruskou propagandu. Podle něj na Ukrajině zbytečně utrácíme miliardy a lidské životy, samozřejmě neopomene blábolit o míru, tedy že jedinou cestou pro Evropu je mír. Tohle by měl ovšem vykládat na Rudém, ne na Václavském náměstí. 

Jako každý proruský aktivista jede taky náckovskou notu. "Jste jedinečný národ," volá. "Nechceme vládu EU, nechceme vládu americkou ani vládu ukrajinskou, nechceme vládu ruskou ani čínskou, chceme vládu České republiky, českých občanů," křičí na demonstranty, kteří se zjevně nijak jedinečně necítí, spíš naopak. Ostatně taky proto přišli. Celé je to trapné a vy si říkáte: Jak mu to ti lidé mohou baštit

Klíčový problém Vrabela, Rajchla a dalších protivládních útočníků vězí mimo jiné v tom, že se neumějí dohodnout. Jsou to političtí obchodníci, podobně jako Okamura a Babiš, který na politice vydělává miliardy. Když srovnáte jeho jmění před vstupem do politiky a dnes, svědčí o tom pěkně žebříčky časopisu Forbes. Političtí kšeftaři ale nemohou založit nějaký obchodní kartel a vydělávat spolu, to jim jejich ega prostě nedovolí. Jeden se bojí druhého, jeden nesnáší druhého, jeden by chtěl zničit druhého.

Typické pro extrémní opozici bylo, že níže na Václaváku měli stánek komunisté. Muž, který tam nabízel jakousi petici KSČM, řekl: "Tahleta demonstrace rozděluje lidi. Pořádá to Jindra Rajchl, který chce zůstat v NATO, který chce zůstat v Evropský unii a nechce mluvit s komunisty."

Dokonce i po prázdninách lze sledovat jistou únavu nespokojených. Začínají tušit, že žádný Vrabel, kde je mu konec, ale ani žádný Rajchl vládu Petra Fialy neshodí. Pokud neshodí sama sebe, nepadne. To však popravdě dává větší šanci lidem jako Babiš. Rajchlovci se k němu mohou přimknout, ostatně se jeho rétorika zas až tak moc od té Rajchlovy neliší.

Kráceno.

Celý článek ZDE: https://nazory.aktualne.cz/komentare/rajchl-vaclavak-nezaplnil-neplni-sliby-vyhasina-stadecko-mu/r~0c7eb93654c311ee82b7ac1f6b220ee8/

+ BONUS -------------------------

Pár vět z Lukačovičova SEZNAMU. 

Proč to Rajchl vykládá?

Na otázku, proč Rajchl v průběhu celé demonstrace lidem a novinářům vzkazoval, že je na Václavském náměstí obrovské množství lidí a pak vytáhl svých 101 000, se nabízí docela jednoduchá odpověď. Jednoduše chce vyvolat dojem, že jeho vyřvávání po náměstích a celá strana PRO má mnohem více podporovatelů, než reálně má.

Na sobotní demonstraci od Rajchla ani od dalších řečníků nezaznělo nic, co by tam lidé neslyšeli už v dubnu. Chce mír, nemá rád vládu a všechno by dělal líp. Nechce posluhovat Washingtonu, Bruselu a podobné výkony předvedli i další řečníci. V momentě, kdy mu konkurují další antisystémoví buřiči jako Ladislav Vrabel, jednoduše bojuje o každého příznivce.

Vzhledem k tomu, že volby do Poslanecké sněmovny, kam by rád vešel hlavním vchodem, jsou až za dva roky, se dá očekávat, že celá strana PRO brzy vyčpí úplně stejně jako další podobné projekty. Možná ale za tu dobu stihne prodat dost kšiltovek, aby z toho něco strana měla.

Na svém webu totiž nabízí za příspěvek alespoň 500 Kč takzvanou „Akci kšiltovka“. Příznivci tak za alespoň pět stovek dostanou čepici s nápisem PRO, kterou prý mají ukázat svou odvahu. Jestli jde o odvahu přihlásit se k tomuto pánovi, co očividně veřejně vykládá úplně cokoliv se mu chce, si asi musí každý rozhodnout sám.

Kráceno

Celý článek ZDE: https://medium.seznam.cz/clanek/petroniusarbiter-rajchlovych-sto-tisic-lidi-na-vaclavaku-vyzkouseli-jsme-jak-na-to-prisel-21698?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1

rajchl-vaclavak-nezaplnil-neplni-sliby-vyhasina-stadecko-mu-nejspis-pretahne-babis

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Zdeněk 2023-09-19 22:01
Fendrich je opravdu Hard Core ideolog neobolševismu,t voří triumvirát Fendrich,Šafr,J X Doležal.Zálohuj te jejich výlevy,vejdou do dějin.
Citovat
#3 jarka 2023-09-19 20:07
Jednak na Václaváku 16.9.2023 bylo v 15.06 h 101.662 lidí, ukazoval to mapchaking.com, tak dobře, řekněme, že 10.000 byli Pražané a ostatní pohybující se po Praze, zbývá teda 90.662 demonstrantů. A to je málo? A pak sposta lidí by se i zúčastnilo, ale buď neměli finance, či čas a nebo šlo o nemocné, staré atd. Šlo se přihlásit elektronicky k účasti, ale nevím, zda se to přičítá k mapchakingu. Dále na Václavák nepřišli jen příznivci PRO, šli tam lidé, kteří cítí potřebu se vyjádřit ke stavu země. Důkazem, že ne všichni zastávali postoj či názor pana Petra Vacka, byla paní Klárs Samková, která přímo na podiu sdělila, že nepatří a nechce patřit na západ, či Jaroslav Foldyna poslanec SPD. Možná na dny NATO se na Moravě dostavilo stejné množství lidí, tak ekonomická situace rodin mnohým neumožňuje cestovat z jednoho konce republiky na druhý, zvláště z Moravy to jde do peněz. Ale přijet na den NATO do Mošnova pro ně není tak nákladné a pak chtěli potěšit své děti a sami se seznámit s novou vojenskou technikou. Vůbec paní Adamová Pekarová není obeznámena ani základní znalostí ekonomické situace v zemi, což by jako předsedkyně parlamentu být měla, ostatně ani ostatní členové vlády nepřekypují znalostmi o celkové situaci v zemi a ženou zemi do bídy. Proto občané demonstrují! Navíc odmítáme účast ve válce, kdy již Západ veřejně přiznává, že Ukrajina ani omylem nevyhrává a západ, který jí do války vehnal, to přiznává, ale svou odpovědnost si nepřiznává, soudě dle zahraničních dokumentů.
Citovat
#2 miroslav petr 2023-09-19 12:35
Soudruh Fendrich by měl jet do Bohnic a na oční...
Citovat
#1 miroslav petr 2023-09-19 12:33
"Nechceme vládu ruskou, ani ukrajinskou." Rajchl nechce posluhovat Washingtonu a Bruselu. "Rajchl chce zůstat v NATO a v EU..." Tak chce bejt v BRUSEU a NATO, nebo ne???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře