Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pozvánka na přednášky: Miko Peled, syn generála, spisovatel a mírový aktivista, od 10. do 12. února v Praze

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Zveme vás na přednášky izraelského mírového aktivisty a spisovatele z Jeruzaléma, Mika Peleda, které proběhnou v Praze od pondělí do středy 10. až 12. února. 

  • pozvanka-na-prednasky-miko-peled-syn-generala-spisovatel-a-mirovy-aktivista-od-10-do-12-unora-v-praze

Všechny přednášky a debata jsou veřejné. Pracovním jazykem je angličtina s výjimkou úterý, kdy bude přednáška překládána do češtiny. DŮLEŽITÉ: Máte-li zájem o přednášku na Ústavu mezinárodních vztahů a debatu pana Peleda s panem Krausem, je třeba se včas zaregistrovat na iir.cz.

PŘEDNÁŠKY A NÁSLEDNÁ DEBATA

> PONDĚLÍ 10.02. OD 19:00 – FILOZOFICKÁ FAKULTA UK (náměstí Jana Palacha 2, místnost 300), úvod Pavel Barša (FF UK, ÚMV), moderuje Marek Benda (Politologické sdružení POLIS)

> ÚTERÝ 11.02. OD 18:00 – CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii (Josefská 6/34, Malá Strana – roh s ulicí Letenskou, vchod je v podloubí), moderuje Vít Klepárník (CESTA)

> STŘEDA 12.02. OD 17:00 – ÚSTAV MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ (Nerudova 3, Malá Strana), moderuje Pavel Barša (FF UK, ÚMV), diskutér Tomáš Kraus z Federace židovských obcí

DEBATA KE KNIZE MIKA PELEDA

> PONDĚLÍ 10.02. 16:00– 17:00 – ANGLO-AMERICKÁ UNIVERZITA (Lázeňská 4, Malá Strana), moderuje Šádí Shanaáh (AAU

KNIHA THE GENERAL'S SON: JOURNEY OF AN ISRAELI IN PALESTINE (2012)

Pokud máte zájem o zakoupení knihy pana Peleda, pošlete laskavě obratem předběžnou objednávku na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a v předmětu uveďte „Kniha Peleda" s informací, na které přednášce si ji chcete vyzvednout. V případě většího zájmu můžeme knihy doobjednat a byly by k dispozici v průběhu února. Cena u příležitosti přednášek by měla být o dost nižší než běžná cena, zhruba 350 Kč.

KDO JE MIKO PELED?

Miko Peled se narodil v roce 1961 v Jeruzalémě do vlivné izraelské rodiny. Jeho otec, generál Matti Peled, byl jedním z izraelských velitelů v tzv. Šestidenní válce (1967); děd Avraham Katznelson patřil mezi signatáře Deklarace nezávislosti Státu Izrael (1948). V r. 1997 byla při bombovém útoku v Jeruzaléme zabita Peledova neteř Smadar, což vedlo Peleda k přehodnocení dosavadních postojů a uvědomění si neudržitelnosti dlouhodobého konfliktu mezi Izraelem a Palestinci. Svou zkušenost zhodnotil Miko Peled ve své literární prvotině The General's Son: Journey of an Israeli in Palestine (2012).

K možné budoucnosti Blízkého východu říká: „Jako Izraelec, který vyrůstal obklopen národními ideály židovského státu, jsem si dobře vědom, jak obtížné je pro Židy i Palestince vzdát se snu na jeden stát, který bude pouze ‚pro nás'. Pro dobro obou národů je však třeba, (...) aby byla v naší sdílené domovině zřízena sekulární demokracie, kde budou žít všichni Izraelci a Palestinci jako sobě rovni."

ODKAZY
Videa z přednášek v USA: http://bit.ly/LoUPqf | http://bit.ly/LACO8V | http://bit.ly/1kMgmJz
Kapitoly z knihy The General's Son: http://bit.ly/1mgBwe5
Recenze knihy The General's Son: http://bit.ly/1agPYTG | http://bit.ly/19G3v6N
Webové stránky: http://mikopeled.com/ | http://thegeneralsson.com/

Aktualizace a další informace k návštěvě Mika Peleda naleznete na ism-czech.org anebo facebook.com/ismcz.

Facebook komentáře