Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Larry Johnson: Porazil by Sovětský svaz ve druhé světové válce nacisty, kdyby existovaly sociální sítě?

16. 11. 2022 

Larry JohnsonA Son of the New American Revolution 

Nějaký ctižádostivý kandidát na doktorát historie, který hledá zajímavé téma disertační práce? 

Myslím, že by to mohla být i zatraceně dobrá kniha. 

Mediálním světem druhé světové války bylo rádio, noviny, časopisy a filmové záběry natočené odvážnými frontovými kameramany. Tehdejší média mohla sloužit k šíření propagandy a dezinformací. 

V kategorii dezinformací byla například armáda duchů generála Pattona. Veřejné zprávy o jeho „armádě“ byly podpořeny velkým množstvím údajně tajných zpráv a rádiových odposlechů, které Němci zachytili. Účelem této konkrétní dezinformace bylo přesvědčit Němce, že Spojenci mají v úmyslu zaútočit na Pas de Calais. Nemyslím si, že ovlivňování veřejného mínění bylo prioritou.

  • larry-johnson-porazil-by-sovetsky-svaz-ve-druhe-svetove-valce-nacisty-kdyby-existovaly-socialni-site

Myslím, že kritickým problémem je, že vláda a její vojenští vůdci přikládají velkou váhu tomu, co říkají sociální sítě a populární média. Myslím, že je celkem jasné, že Spojené státy, Spojené království a NATO jsou silně závislé na sociálních sítích, aby udělaly nějaké kouzlo a pomohly porazit Rusko. 

Také si myslím, že Putin a jeho vojenští vůdci se o sociální sítě nezajímají. Odvedli velmi špatnou práci v boji proti západní mediální kampani. Možná jsou jen nešikovní. To je jedna z možností. 

Na druhou stranu, jim to případně může být jedno, protože se zaměřují na vedení této války nejen na Ukrajině, ale také proti Západu, aby zajistili budoucnost Ruska.

Pokud jste nestudovali historii americké občanské války nebo války Sovětského svazu s nacistickým Německem, doporučuji vám přečíst si dva autory – třídílné mistrovské dílo Shelby Foote The Civil War: A Narrative a When the Titans Clashed: Jak Rudá armáda zastavila Hitlera od Davida Glantze a Jonathana House. 

Footeovo přesvědčivé vyprávění o občanské válce vás přenese zpět v čase a ponoří vás do houští krvavých bitev a politických intrik. Když čtete zprávu o posledním roce a půl občanské války, kdy generál Ulysses S. Grant utrpěl porážku a dostal se do patové situace a stále pokračoval v tlačení svých vojáků kupředu v drtivé opotřebovací válce, která oslabila vůli a schopnosti Jihu pokračovat ve válce, chci, abyste si představili tlak, který by Grant pociťoval, kdyby existovaly Twitter a Facebook.

Taktická realita na místě – nejen s jednotkami Granta v Severní Virginii obklopující Richmond, ale i se Shermanovou armádou drancující Jih přes Atlantu, poté do Savannah a poté odbočující na sever – při zpětném pohledu je jasné, že Jih byl poražen. Prostě jim trvalo několik měsíců, než si tuto realitu uvědomili.

Podobné ponaučení lze vyvodit z počátečního selhání Sovětského svazu při zadržování nacistických hord. Bitva u Stalingradu byla podle mého názoru konečným zlomem ve válce proti Německu. Přestože před námi byly dva roky bojů, kostky byly vrženy a mýtus o neporazitelném Wehrmachtu byl zničen.  Musely přijít ještě dvě velké bitvy – Kursk a Bagration – aby bylo nevyhnutelné zřejmé.

Jak jsem již dříve poznamenal, Západ silně investuje do víry, že vítězství v informační válce povede Ukrajinu k úspěchu na bojišti. Přestože jsme viděli, jak dopadl „úspěch“ amerických informačních válek v Iráku, Afghánistánu a Sýrii. Peněžní díry, které spolykaly biliony dolarů daňových poplatníků USA bez skutečného úspěchu na místě, tam kde se to počítá.

Obě tyto katastrofické války – občanská válka a druhá světová válka – souvisejí s krveprolitím na Ukrajině. Fakta jsou velmi jednoduchá:

  • Fakt první – ukrajinská ekonomika je v troskách a neexistuje žádná schůdná cesta k obnovení toho, co bylo 24. února 2022.
  • Fakt druhý – Ukrajina je zcela závislá na západní pomoci, aby udržela armádu v poli.
  • Fakt třetí – Ukrajina nemá životaschopné letectvo a nemůže svým jednotkám v přední linii poskytovat blízkou leteckou podporu. To znamená, že jakýkoli ukrajinský postup na zemi je závislý na omezeném množství obrněných vozidel a dělostřelectva, které zůstaly neporušené.
  • Fakt čtvrtý – schopnost Ukrajiny vyrábět elektřinu se neustále snižuje a neexistuje žádné krátkodobé řešení, jak nechat světla rozsvícená.
  • Fakt pátý – Rusko nezapojilo do boje své frontové síly a špičkové zbraně.
  • Fakt šestý – ruská ekonomika je silná navzdory snahám Západu ji zničit.
  • Fakt sedmý — Rusko je ekonomicky soběstačné. K udržení své průmyslové základny nepotřebuje zahraniční export, ale svět potřebuje kritické produkty a nerosty, které vyrábí pouze Rusko.
  • Fakt osmý – Ruské továrny fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a vyrábějí základní vojenské vybavení a technologie, aby udržely své síly v boji.
  • Fakt devátý – Rusko může mobilizovat a vycvičit nové jednotky na svém vlastním území bez obav z útoku z Ukrajiny. Ukrajina nemůže.

Spojené státy a NATO se mýlí. 

Mají stejnou moc jako zlé dívky na střední škole, to znamená – vyhýbají se Putinovi a nenechají ho sedět u jejich jídelního stolu. Stále jsou přesvědčeni, že ho rozdrtí. 

Co nevzali v úvahu je, že Putin staví vlastní jídelnu a bude jíst jídlo, které on chce a sedět u stolu, který on kontroluje. Ve skutečnosti mnoho zemí v Evropě potřebuje základní zdroje, které Rusko dodává. A je jen otázkou času, kdy se tyto dívky pokusí získat místo u stolu Putina.

Je pravda, že Rusko se vzdalo, alespoň prozatím, části Chersonu, která leží na západ od řeky Dněpr. Ale ovládá zbytek Chersonu východně od řeky. 

Pokud Ukrajina bude chtít získat Krym, bude muset překročit Dněpr a na Krym se probojovat. Ukrajina na to nemá vojenské zdroje; ani s pomocí Spojených států a NATO.

Okay. Dost ode mě. Co myslíte vy? 

Larry Johnson

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-11-16 19:12
Mnich Gilaron předpověděl Americe tento osud:
"Kvůli ničivému zemětřesení a záplavě velkého impéria za mořem přijde konec-zůstanou pouze ostrovy".
Američan Thomas Descartes: "Ulice Ameriky budou plné nepokojů a krve.A lidé budou pozorovat, jak jejich milovaní a děti budou hladovět k smrti".
A americký jasnovidec Valdez Jr., vyprávěl o "stádech" stovek létajících lidí, kterým hurikánový vítr....,zničil i mrakodrapy i zabil lidi!
A to vše pro jejich bezbožnost a zvrácenost. Zabíjeli jiné, odplatu dostanou....!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře