Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Déšť z páchnoucího petroleje a srážka s vodní hladinou

Spojené státy oznámily pád dronu MQ-9 do Černého moře po incidentu s ruskou stíhačkou Su-27.

Ruská stíhačka Su-27 v Černém moři údajně zasáhla vrtuli dronu MQ-9, uvedlo americké evropské velení.

Údajně krátce před srážkou Su-27 prováděl „nebezpečné“ manévry.

EUCOM říká, že americký dron prováděl „rutinní operace“ v mezinárodním vzdušném prostoru v oblasti Černého moře a incident vyústil v „havárii a úplnou ztrátu“ amerického dronu.

dest-z-pachnouciho-petroleje-a-srazka-s-vodni-hladinou

Evropské velení ozbrojených sil USA učinilo prohlášení k incidentu v Černém moři:

„Dvě ruské stíhačky Su-27 provedly nebezpečné a neprofesionální zachycení dronu MQ-9 amerického letectva na průzkumné misi, která se dnes prováděla v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem.

Přibližně v 7:03 (SEČ) jeden z ruských letounů Su-27 zasáhl vrtuli MQ-9, což způsobilo, že americké síly sestřelily MQ-9 v mezinárodních vodách.

Několikrát před srážkou Su-27 vylévaly palivo a letěly před MQ-9 bezohledným, ekologicky nevhodným a neprofesionálním způsobem. Tento incident kromě toho, že je nebezpečný a neprofesionální, ukazuje nedostatek kompetence.

Náš letoun MQ-9 prováděl rutinní operace v mezinárodním vzdušném prostoru, když byl zachycen ruským letounem, což vedlo k havárii a úplné ztrátě MQ-9,“ řekl generál amerického letectva. James B. Hecker, velitel, US Air Force Europe a Air Force Africa.

Prohlášení ruského ministerstva obrany k incidentu nad Černým mořem.

Ministerstvo obrany Ruské federace učinilo prohlášení ohledně zničení amerického UAV ruským Su-27 nad Černým mořem.

Ráno 14. března letošního roku nad Černým mořem v oblasti Krymského poloostrova zaznamenala kontrola vzdušného prostoru ruských leteckých sil let amerického bezpilotního letounu MQ-9 ve směru ke státní hranici Ruské federace.

Let bezpilotního prostředku byl proveden s vypnutými transpondéry s narušením hranic oblasti dočasného režimu využití vzdušného prostoru, zřízeného za účelem vedení speciální vojenské operace, sdělené všem uživatelům mezinárodního vzdušného prostoru a zveřejněny v souladu s mezinárodními standardy.

Za účelem identifikace narušitele byly zvednuty stíhačky. V důsledku prudkého manévrování kolem 9.30 (moskevského času) se bezpilotní letoun MQ-9 dostal do neřízeného letu se ztrátou výšky a srazil se s vodní hladinou.

Ruské stíhačky nepoužily zbraně, nepřišly do kontaktu s bezpilotním letounem a vrátily se bezpečně na své základní letiště.

https://rusvesna.su/news/1678819335

 

Déšť z páchnoucího petroleje…

Američané používají raketu za 340 000 dolarů k sestřelení balónu, který stojí stejně jako miska rýže.

Rusové používají kbelík petroleje k sestřelení amerického dronu v hodnotě 57 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že Spojené státy obvinily ruského stíhacího pilota z vylévání leteckého petroleje na americký dron, je jistě těžké si nepřipomenout příběh Vasilije Cymbala.

 

 

Déšť páchnoucího petroleje…

Vasja Cymbal byl absolventem Armavirské letecké školy a jako všichni kluci odtamtud proslul svou schopností jasně plnit zadané bojové úkoly, i když… ne zcela standardně a dokonce bych řekl, že měl velmi mimořádné přístupy. 

Jeho oblíbeným kouskem byly triky s palivem.

Jeden takový kousek předvedl na Dálném východě, když jeden z japonských strážců (navíc s pár vrtulníky na palubě – jakási neoficiální letadlová loď) překročil hranici mezi neutrálními vodami a územím SSSR. 

Bohužel pro Japonce byl zrovna Vasja Cymbal na obloze a rychle přišel na to, co dělat. Poté, co udělal pár zatáček v ultra nízké výšce nad lodí, nabyl přesvědčení, že loď nehodlá změnit kurz a rozhodl se, že nezvané hosty zkusí pořádně vyděsit. Zvedl se výš, otočil se a začal se vrhat na Japonce. Byli vážně vyděšení – provokace zašla příliš daleko a nikdo nevěděl, zda sovětskému pilotovi byl vydán rozkaz k útoku.

Ve výsledku se Cymbal přehnal 5-6 metrů nad palubou a doslova sfoukl jeden z vrtulníků do vody proudem vzduchu, načež zjevně na vlně vzrušení krátce, ale stručně řekl: „Do prdele kotě!” Japonci, když slyšeli jeden z expresivních výrazů ruské mluvy, otočili loď o 180 stupňů a vyrazili plnou rychlostí pryč. 

Vasjovi to ale nestačilo. Zatímco japonská loď byla stále ve vodách Sovětského svazu, Vasja se rozhodl provést svůj oblíbený kousek. Když Cymbal přelétal nad kukaččím hnízdem nešťastných provokatérů, zapnul výpust paliva a polil vojáky Země vycházejícího slunce petrolejovým deštěm. Potomci samurajů nevydrželi takovou ostudu a houfně utíkali spáchat hara-kiri a stěžovat si vyššímu velení.

Téměř okamžitě poté, co se Vasja vrátil na základnu, byl povolán na koberec (na základně také vše slyšeli) a když se dozvěděli podrobnosti, vydechli si úlevou – díky bohu, nikoho nezabil – a poslali ho na na druhý konec země.

Vasilij Cymbal se tedy ocitl na severu, ale své zvyky nezměnil. 

V září 1987 byl jako vždy u poloostrova Kola neklid – americké a norské jednotky NATO létaly poměrně často, několikrát denně vstupovaly do sovětského vzdušného prostoru a letadlové lodě brázdily Barentsovo moře, odkud tyto letouny startovaly. 

Když Vasja, posedmé za den, běžel ke svému věrnému Su-27 a nasazoval si helmu… Pravděpodobně už by opravdu nejraději použil oheň k zabíjení a střely s jadernou hlavicí.

Odpovídající rozkazy ale nebyly vydány a Cymbalovi zůstal jen jeho starý dobrý trik. 

Poté, co přesvědčil svého kolegu, spolu s ním zařídil pro Američany vydatný déšť z páchnoucího petroleje.  Kupodivu to hodně pomohlo – Yankeeové se v regionu začali objevovat mnohem méně. A pro Vasju to nemělo žádné následky.

(c) autor Timofej Berdikin (více o Vasilijovi zde  https://pikabu.ru/story/vozdushnyiy_khuligan_vasya_tsyimbal_6998356 )

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/dest-z-pachnouciho-petroleje-a-srazka-s-vodni-hladinou/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Michal Masopust 2023-03-18 10:47
Cituji Karel:
"Rutinné" operace prováděli USA v Iráku, Afghanistánu, Lýbii, Sýrii i v Jugoslávii. Prostě, RUTINA !!!

A proto už je nejvyšší čas, aby zwnto vysoce twroristický "stát" konečně zmizel z povrchu zemského! Na Zemi nebude nikdy klid a mír dokud tento státní paskvil, tzv. "usa" budou existovat!!
Citovat
#2 Karel 2023-03-16 12:35
"Rutinné" operace prováděli USA v Iráku, Afghanistánu, Lýbii, Sýrii i v Jugoslávii. Prostě, RUTINA !!!
Citovat
#1 Bálek Zdeněk 2023-03-15 19:14
Videosimulace sundání amerického dronu: https://vk.com/video-50332460_456383641
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře