Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CULTURE MOVE with LOWKEY & SHADIA MANSOUR

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Sobota - 12.02.2011, Cross Club, Praha - Holešovice

Kavárna Cross přednášky a dokumenty s ISM (zdarma)

17-19 promítání filmu Bil'in Habibti (Bil'in, má láska)

Bil'inu, palestinské vesnici na Západním břehu Jordánu, hrozí, že přijde o polovinu své zemědělské půdy. Tu Izrael zabral za účelem výstavby nelegálních izraelských kolonií a takzvané separační bariéry. Obyvatelé vesnice se rozhodnou proti záboru své půdy protestovat. Film odhaluje neobyčejné vztahy, které se vytváří mezi vesničany a Shaiem, režisérem filmu, který do Bil'inu přišel se skupinou izraelských mírových aktivistů.

Film je dokumentem o zrodu nenásilného hnutí odporu proti okupaci ve vesnici, která se od té doby stala jeho symbolem. Kreativní protest, násilí ze strany izraelské armády, role izraelských a mezinárodních aktivistů, ale i obyčejné starosti všedního dne - na to vše se můžete těšit, samozřejmě s českými titulky.

19-20 přednáška - Majed Abusalama, aktivista a novinář z Gazy

Majed Abusalama je palestinský novinář a fotograf, původem z pásma Gazy. Kromě práce v celé řadě novin, časopisů a internetových médií (například www.gazarepor­ting.com) působil v několika projektech zaměřených na mládež - například jako koordinátor palestinské sítě skupin pro mladé, kterou spoluzaložil. Podílel se i na produkci několika dokumentárních filmů, s cílem poukázat na porušování lidských práv v Palestině a spoluorganizoval zahraniční delegace a konvoje do Gazy.

V současné době je na studijním a pracovním pobytu v Evropě. Pracuje pro Deutsche Welle a ve volném čase se účastní přednášek o palestinsko-izraelském konfliktu v několika evropských zemích - ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Velké Británii, Belgii, a série seminářů na Švédském institutu pro mezinárodní vztahy.

Hovořit bude o aktuální situaci v Gaze, práci fotožurnalisty a roli mezinárodní komunity na vyřešení konfliktu.

20-21 přednáška - Lowkey a Shadia Mansour

Lowkey - britský rapper iráckého původu, aktivní v protiválečném hnutí a v hnutí za ukončení okupace Palestiny. Kromě jiného absolvoval přednáškové turné s Normanem Finkelsteinem a Jodym McIntirem (českému publiku známý například z videa z demonstrací proti zavádění školného na britských univerzitách). Při cestě do Palestiny v roce 2009 byl izraelskými úřady zadržen na letišti v Tel Avivu a deportován zpět do Velké Británie.

Shadia Mansour, přezdívaná "první dámou arabského hip hopu", je zpěvačka palestinského původu narozená ve Velké Británii. Její hudba se zaměřuje na Blízký východ a na okupaci Palestiny, sama o ní říká, že je to „hudební intifáda, hudební povstání". Shadia nedávno absolvovala turné po Západním břehu.

Hovořit budou o roli hip hopu (a hudby a umění obecně) v odporu proti okupaci Palestiny, o roli mezinárodní komunity, hnutí za bojkot Izraele, podělí se ale i o zkušenosti s organizováním efektivního a masového hnutí ve Velké Británii.

od 21 diskuse s přednášejícími

 

Koncert

Politic rap world beats stage:

23:30 - LOWKEY  http://www.mys­pace.com/lowke­yuk
00:30 - SHADIA MANSOUR  http://www.mys­pace.com/shadi­amusic

cz support: ABU, YUKIMURA, DREAD I, DJ DEAFEKT

Second clasic world music stage:

KALIYUGA SOUND CREW

 

vstup do 21:00 70 / po 120

Akce je doplněna výstavou brazilského karikaturisty Latuffa - http://twitpic.com/photos/CarlosLatuff

 

 

Facebook komentáře