Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ach jo!

Došlo mailem

Ach, jo!

Ach, jo... to bývala ale zlá doba. To byla neskutečná hrůza ! Že - pamětníci ???

Ach,jo...

To byla otrava, jít do obchodu a vůbec se nezajímat o to, zda tam prodávají bezpečné hračky pro děti, zda jídlo v restauraci má stejnou gramáž, složení a cenu v Aši jako v Praze!

  • ach-jo

Ach, jo...

To byla otrava mít ještě před maturitou či vyučením jisté umístění a připravené pracovní zařazení hned po prožitých posledních prázdninách!

Ach, jo ....

Každý musel do práce, a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku. A ve spořitelně po narození potomka mu odepíšou z novomanželské půjčky 4 000 Kčs .

Ach, jo....

Například ta jistota, že pokud budou makat a neudělají průser, budou mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala.

Ach, jo....

Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných. Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u lékaře a poté v lékárně, včetně tučného doplatku za léky, jako v každé demokratické společnosti, odbyli pacienta tím, že za jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu a operační lůžko bylo vždy k dispozici jak pro otylého, tak pro štíhlého. Léky podával personál nemocnice a příbuzní nemuseli běžet do lékárny to zaplatit z vlastní peněženky, aby dopřáli svým blízkým lékařem předepsanou léčbu při pobytu v nemocnici!

Ach, jo...

A co teprve vnucování sociálních jistot, jako že si můžeme s rodinou vyrazit na podnikovou dovolenou a vybrat si z několika nabídek, a podnik uhradil polovinu ceny. A po odpracování 25 let v pracovním procesu měl člověk právo na zvláštní odměnu,  stejně jako při dosažení různých životních jubileí.

Ach, jo...

Ženský si vybrečely oči , když odcházely do důchodu po porození dvou dětí již v 55 letech. Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli dělat o 10 - 15 let déle!

Ach, jo....

Po operacích se dělo lidem také bezpráví. Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po návratu do práce hned nepropustí. A co teprve, když vás do půl roku po operaci poslali do lázní! A ti komunističní tyrani nám nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne, přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani třetinu. Letci, horníci,  policajti měli každoročně plně zdarma nařízeny lázně pro rehabilitaci organizmu.

Ach ,jo...

Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně z dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá rovná práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět. Tak to má být!

Ach, jo...

Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, která tenkrát panovala !!!  Konečně máme svobodu a už nikdy se nevrátí ty špatné časy!

Nám přece vůbec nevadí, že většina národa podvádí stát a okrádá nás všechny jak se dá : své okolí, přátele ba dokonce i rodiče!

Vždyť my  si rádi  v nemocnici zaplatíme léky a pobyt, nebo také umřeme, když na nás nemá ošetřující personál nemá dost času!

Vždyť my si rádi  koupíme potraviny přesycené éčky, nebo  už  nahnilé, aby se náš život zpestřil !

Vždyť my rádi vzděláváme děti za naše peníze už od školky tak, že neznají v dospělosti ani státní hymnu, natožpak český jazyk a matematiku, ale znají PARTIČKU a COMEBACK !

Vždyť my rádi pijeme alkohol a mluvíme svobodně a vulgárně, nejen mezi sebou, ale také na prknech, co kdysi znamenaly svět. Také v TV, radiu a divadle – tím nás hned cizinci poznají, jsme přece nejlepší  - jsme Češi !

Vždyť my víme, jak mít situaci pod kontrolou a budeme vždy stát za naším parlamentem a vládou, protože jsme teď konečně spokojeni a vyhovuje nám tento život ve svobodné společnosti, která nám to vše umožňuje a plně nabízí z výdělku těch, kteří si ještě neuvědomili, že je směšné chodit denně do práce.Vždyť stačí zajít občas na sociálku nebo někoho přepadnout a zajet si na dovolenou, zajít s kamarády do herny nebo někde zapařit, ráno zalehnout a odpočívat celé dopoledne.

Žijeme přeci jenom jednou! Co bude - " to neřeš !" Je přeci skvělé žit v té naší zemičce, kde je vše dovoleno !!!!

Tak čtěte dál svůj bulvár a koukejte na seriály, v tom je naše budoucnost! Vědět, kdo s kým spí, kdo má nejlepší sex a jak často atd. atd. atd.

 Ach, jo!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře