Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tikají nám hodiny, psa do každé rodiny!

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Úvodem se zmíním snad jen krátce o tom, že možnost mít psa, má každý! Možnost jej vycvičit také, tak co nám brání mít takového přítele, který je či brzy bude opravdu k nezaplacení?

  • tikaji-nam-hodiny-psa-do-kazde-rodiny2

Pes. Je to zvíře, má čtyři nohy, s trochou štěstí i ocas, mluvit neumí, ale štěká a kouše. Jak a na co, záleží na nás. Můj pes štěká na sousedy, když prochází kolem brány, je úplatný za piškoty a loví ptáky. Sousedka o pár baráků níže má taky psa, takovou malou chlupatou hračku, do které když se vhodně trefíte botou, umí letět i několik metrů a je o to víc nepříčetný, a sousedka taky... Za to pán z ulice s vysokým dvou a půl metrovým plotem, někdy si říkám, že možná není dost vysoký, má tři Rottweilery, a i když procházíte v dostatečné vzdálenosti, přikrčeni a potichu jako myši, rozzuření rotfíci vám dávají jasně najevo, že jen ten plot jistí vaše bezpečí...

Když vidím ta hrůzu nahánějící videa z jihu, kde žijí národy, které nejsou zas tak odlišné jako my, říkám si, kdy s těmi pomatenci z afriky a dálného východu někdo zatočí. Zřejmě si spletli směr, protože tudy cesta nevede. Zanechávat za sebou spoušť, pod výhružkami domáhat se svých nesmyslů, propagovat násilí a nenávist a říkat tomu spravedlnost. Máme vlastní problémy, máme politiky, máme trvale opálené, co jen natahují ruce, armádu staříků, bezdomovce a pro útěchu nemocným dětem víčka... ach ta víčka.

Jednou půjdu po ulici, vyháknu se, abych vypadal reprezentativně, protože půjdu se svojí dívkou, a ta si zaslouží mít vedle sebe slušně vypadajícího chlapa, budu ji držet za ruku, vlezeme někde do obchodu a nakoupíme si neobvyklé potraviny, protože si budem chtít udělat hezký večer, uvařit si italskou specialitku... těstoviny na víně, s nějakou zeleninou a co já vím, na co bude chuť, pustíme si film a užijem si hezký večer. Vypadá to slibně, ale pak přijdem domů a zjistíme, že už se nemáme kam vrátit, protože za dveřmi bude řvát nějaký přivandrovalec, co se k nám mezitím, co my byli pryč, nastěhoval.

Co teď? Podpálit barák nemůžeš, to je blbost. Vykopnout dveře a zjistit, že jich je tam pět, nepříčetných, po zuby ozbrojených... taky nejde. Kdo mi pomůže? Kámoši? Hej kámo, mám doma pět cizinců, nechceš pomoct a přijít mi je vykopnout? Policie? Ta policie, která pomáhá stejně tak italům, když je někdo vyšoupne z bytu... no nevím.

Nebo půjdem s láskou po ulici, půjdeme se projít, podívat se, co je ve městě nového událo, zkontrolovat, jestli baráky stojí pořád tam, kde stálý předtím, jestli pana Vávru, který je na ulici už třináct let, někdo nevyšoupnul z jeho fleku, půjdeme a budeme se kochat vším až k samotné periferii města. Jo, měli jsme správné tušení, baráky stojí, pan Vávra sedí a dokonce stále na svém, tak jdeme o kousek dál. Zapálené popelnice - nic nového, to dělají děcka pořád, rozbité výlohy okolních obchodů - nic nového, katastrofické filmy znám, zřejmě tady někdo natáčí, převrácená policejní auta a záchranářské vozy - nic nového, dneska bylo přece utkání Baník x Sparta... Všechno je jak má být... až na tu podivnou skupinku opodál, mají nějaké šátky a anglické transparenty... jsem kluk z maloměsta, anglicky neumím... Ale takové přičmoudlíky neznám, to jsou přímo uzenáči. No a máme po ptákách. Holku znásilní, mě zabijou, obsadí nám kvartýr, policie se to nikdy nedoví a je konec!


Pro příště snad budu chytřejší...

...a pořídím si psa! Žádnou malou uštěkanou hračku, co mi bude lézt pod deku a kňučet a škemrat o každé jídlo, které si připravím. Mám na mysli psa! Velkou chlupatou bestii s velikými zuby a slinami kolem huby, kterou vycvičím, a která mi příště zachrání život, takovou, ze které půjde respekt.

Až jednou nadejde čas a budeme mít strach projít se městem, kvůli smečce divokejch, jet metrem z možnosti bombového útoku nebo cokoli jiného, bude už pozdě začít s tím něco dělat.

Takový pes roste poměrně rychle a během roku, dvou let z něj může být zdatně vypadající a perfektně vycvičená šelma. Když budeme mít každý nebo alespoň v každé rodině takovou šelmu a nebudeme ji rozmazlovat, jak to některé měkčí povahy mají ve zvyku, a když se zvýší poměr takových zvířat celkově jak ve společnosti, tak na ulici, garantuji vám, že už tady žádný přičmoudlík ani nepípne! Máte strach se bránit vlastníma rukama? No co, v pořádku, léta jsme to nepotřebovali, kdo by neměl, ale tvůj pes, takový pes, strach mít nebude! Bude vás bránit, protože vy jste jeho hlava smečky!

A ochránci zvířat?

Pes je šelma a psovitá šelma žije ve smečce. Vy, vaše rodina a váš pes tvoříte smečku. Pro psa je to otázkou života. V případě ohrožení, chrání vás, chrání smečku, chrání svůj život. Tak ať jdou ochránci do prvních řad, až se to tady semele jako v Itálii, ve Španělsku, v Anglii, ve Francii... Přeci jen k těm zvířatům máme blízko.

Hezký večer
Rostislav Böhm

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#1 danpoisel@seznam.cz 2015-06-23 08:30
Nowak, Mikesková-palec nahoru.

Příspěvek je slaboduchý, pracuje s řadou předsudků, zkratkovitých řešení a zneužívá primitivní pudy člověka. Je další ze skupiny uměle vyvolat strach ze zcela hypotetického (pro ČR) problému.
Itálie a cílové země rozhodně problémy mít ještě budou a velké.

Řešení nabídla paní Mikesková.

Facebook komentáře