Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šachová partie Roberta Fica

Slovensko je už po nějakou dobu naším předskokanem, zkušebním pilotem, pokusným králíkem, tahounem, lakmusovým papírkem, vzorem. Můžeme tomu říkat jak chceme, někomu se předchozí věta třeba ani nemusí líbit, ale je to tak. Dříve než my zavedli měnu Euro i přímou volbu prezidenta. Dříve než my měli alternativní rádio, které jsme my jen tupě kopírovali a vypadá to, že jako první budou mít i alternativní televizi stanici. Také nesmíme zapomenout, že dříve než my podstoupili vykradení země oligarchou Babišem (to je ten, co se u nás každý den dendušoval, že není politik) a také jako první absolvovali 'parlamentní' volby, konající se ve stínu pochodujících islamistů. Přesně ty volby, které nás teprve čekají.

Jednoduše - je i není co závidět, ale určitě se lze z každé situace poučit, což určitě neděláme. Raději budeme poslouchat, co napíše, chytrý jak rádio, novinový komentátor nebo řekne "analytik" ve sluníčkové televizi a pak nám nezbývá nic jiného, než vyvaleně koulet očima a funět s ústy zacpanými jedovatou koblihou.

  • sachova-partie-roberta-fica

5. března 2016 se na Slovensku konaly volby do Národnej rady (NR), ale na úvod, kór v dnešní situaci, by bylo nanejvýš vhodné si krátce připomenout několik málo okamžiků před nimi.

V roce 2012 Slováci absolvovali předčasné volby do NR. Odchovanec neziskového sektoru, premiérka Iveta Radičová, odstoupila a v těchto předčasných volbách, v době zjitřené kauzou Gorila, strana Smer-SD (analog naší ČSSD) smetla vše, co jí stálo v cestě. Smer-SD získal přes 44% přímých hlasů a po korekcích tak i pohodlnou většinu v NR - 83 z celkových 150 křesel. Premiérem se stal předseda strany, JUDr. Rober Fico Doc. CSc., který si pochopitelně sestavil jednobarevnou vládu. Zákony od té chvíle procházely NR, na povel shora, jako nůž máslem, ale i tak je nutné poznamenat, že hospodářská situace se na Slovensku pomalu, ale jistě vzpamatovávala z výsledků záškodnictví předchozí premiérky Radičové a její kavárenské squadry.

V roce 2014 se na Slovensku sice konaly prezidentské volby, které díky svému bohatství vyhrál vrchní slovenský lichvář a poskok americké ambasády Andrej Kiska, ale této bezvýznamné figurce na inteligenční úrovni šumící trávy a ukrajinského Petro Porošenka, nemá smysl se věnovat. Nezměřitelně důležitější, než prezident Kiska (a také nezměřitelně inteligentnější) je předseda vlády Robert Fico a dění kolem něj.

Kdo je to vlastně Robert Fico? Fico je populista (myšleno v pravém slova smyslu) a Fico je i prvotřídní stratég. Fico důsledně využívá krátké paměti davu. Fico také ví, že v danou chvíli má říkat to, co lid chce slyšet, ale Fico také naprosto přesně ví, kdy má mlčet. Fico je profesionální herec, který dokonale ovládá svou roli. Fico je šachista, který myslí mnoho tahů dopředu. Fico ví, kdy a jak zaútočit a ví taky, kdy se má stáhnout. Fico je opravdu hlava a Slováci mají obrovskou smůlu, že svých schopností nevyužívá pro blaho národa.

Po tomto krátkém představení Roberta Fica, které mějme po celou dobu čtení stále na paměti, se vraťme trochu zpět. Každý si jistě vzpomene na Ficův nekompromisní vzkaz do bruselské žumpy o tom, že jejich kvóty na imigranty neuznává a na jeho podání žaloby v této věci k Evropskému soudu. Fico neustoupil ani po hrozbách fašisty Martina Schulze, předsedy Evropského parlamentu, na odnětí dotací z EU a naopak, účinně mediálně na tento útok reagoval. Tím ještě více ujistil všechny spoluobčany o svém záměru v tom smyslu, že pokud bude vládnout on, tak migranti a islám na Slovensku jedině přes jeho mrtvolu.

Tohle vše se událo během roku 2015 a tak, jako nám Slováci mohli závidět našeho prezidenta Zemana, tak úplně stejně jsme zase my jsme mohli tiše závidět jejich premiéra Fica. Silný a odvážný, který se nemaže a postaví se do čela svého národa, bychom za toho našeho slabého, slizkého zrádce národa a análního alpinisty Sobotku směnili natotata.

Nyní se pomalu dostaňme k meritu věci. Volbám vždy předchází reklamní kampaně. Stejně jak u nás, se do ní na Slovensku obvykle zapojí televize, rozhlas, tisk, bildboardy reklamních agentur, prodejní umělci, půjčovny pódií, zvukových aparatur, prodejních stánků, tiskárny letáků, výrobci hesel a tak podobně. A také, stejně jako u nás platí i na Slovensku, že množství a kvalita je vždy závislá na tom, kolik si ta která strana dokázala v předchozím období odklonit finančních prostředků. Smer-SD v tomto ohledu od roku 2012 nijak nestrádal.

Letos to ale bylo na Slovensku úplně jiné a reklamní kampaně, v podstatě všech stran, byly jen jakýmsi stínem kampaní z let předchozích. Je jasné, že strany chudobné si megakampaň nemohou dovolit, ale minimálně u stran podporovaných americkou ambasádou a strany Smer-SD by se to dalo čekat. Tam bylo a stále je financí dost. Nestalo se a obzvláště u všeovládajícího Smeru je to více než neobvyklé. Snad i zarážející.

Druhá neobvyklá věc, která se odehrála, ale už během samotných voleb, byl technický kolaps při sčítání hlasů. Na výsledky se čekalo jak na rybách a v nadsázce lze říci, že resuscitační jednotky bratislavských nemocnic měly celou noc pohotovost. Otázkou ovšem zůstává, zda tento "kolaps" systému při sčítání byl nečekaný a nebo se jednalo jen o získání času potřebného pro úpravy výsledků tak, aby splnily stanovený cíl nějakého zadavatele.

A konečně třetí neobvyklou věcí je, že kompletně všechny odhady volebních zisků strany Smer-SD zcela pohořely a Smer získal ve volbách, na místo očekávaných 33-40% hlasů, jen upocených 28%. Je to sice nejvíce ze všech, ale funkční vládu Fico nesestaví. Naopak, opoziční strany proti Smeru, vidíc smetanu na vládním korytu, jsou schopny se svých procentíček sestřádat parlamentní většinu a odstavit tak Fica do opozice.

To všechno dál může být úplně špatná konstrukce, ale ne nemožná. Když totiž poskládáme dohromady Ficovu neviditelnou předvolební kampaň, pozdržení výsledků sčítání a šokující volební výsledky, které nikdo nezpochybnil, tak při vědomí schopností Roberta Fica nás může napadnout cokoli.

Může nás klidně napadnout i to, že Fico tuší, jak moc bude funkční vláda poskládaná z mnoha ministraniček a jak dlouhé trvání tato složenina hladových krků může mít. Fico také, na rozdíl od nás, má informace a ví, jakou islamistickou vlnu letos Evropa může čekat a co vše tato vlna přinese s sebou. Ví, jak ji Evropa - potažmo Slovensko - je schopna ji zvládnout. Kouzelné na tom (ne)zvládání arabského útoku bude, že všem Slovákům po celou dobu nastávajícího politického a imigračního chaosu, v uších znít slib Roberta Fica - "neprojdou!" a dobře si vzpomenou na jeho nesmlouvavý odpor proti kvótám a islámským nelegálním cizincům. Vzpomenou a při každém pohledu na tvář Roberta Fica si budou rvát vlasy.

Závěrem, při plném vědomí schopností Roberta Fica lze konstatovat, že Ficův tah je opravdu mistrovský. Vždyť, kdo kdy pamatuje, že by některý politik dobrovolně udělal při volbách krok zpět, aby nemusel splnit nesplnitelné předvolební sliby a současně si tím zajistil totální vítězství v budoucnu a sochy na náměstích? Takhle daleko nikdo ze známých domácích ani zahraničních politiků nemyslí a nikdy myslet nebude.

Zkrátka schopnost snoubit nadhled, rozum a odvahu a je u Roberta Fica opravdu fascinující a nezbývá jen zopakovat, že je nekonečná škoda, že ho slovenský lid nezískal na svou stranu barikády.

Kdyby to tak bylo, mohli být už opravdu hodně, ale hodně daleko.

_____________________________________________________

Výsledky voleb do NR 2016:
Smer-SD ... 28% / 49 křesel, SaS ... 12/21, OĽaNO ... 11/19, SNS ... 9/15, ĽS Naše Slovensko ... 8/14, SME RODINA ... 7/11, MOST-HÍD ... 7/11, SIEŤ ... 6/10

Krátká charakteristika vítězných stran:
Smer-SD: strana jednoho muže - Robert Fico
SaS: nová strana, pracující profesionálním způsobem s náladami voličů profesionálním způsobem, která je schopna zcela rozložit morálku Slováků
OĽaNO: strana evropských hodnot, jinými slovy strana neziskového sektoru
SNS: relevantní národně-konzervativní strana, dělící se o hlasy se Smer-SD
ĽS Naše Slovensko: strana jednoho muže - Marian Kotleba
SME RODINA: strana mediálního magnáta, známého čtenářům bulváru, strana která vznikla pár měsíců před volbami
MOST- HÍD: bezpáteřní strana, která se přidá ke každému, něco jako lidovci u nás
SIEŤ: strana evropských hodnot, jinými slovy strana neziskového sektoru

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 demonratsia@azet.sk 2016-03-11 19:47
Tento rysavy rabin z Topolcianskeho ghetta prehral preto ze je zid-ojebavac,de magog s jarmulkou na gebeni pri Mure narekov...Zatia lco Slovensky narod nariekal z nezamestnanosti a nizkych,pod priemer platov, tento rysavy rabin tvrdil opak...Vyblakov al proti kvotam utecencov, no jeho vazaly v EU ako poslanci, zradne halsali za kvoty...je to spinavy zid-klamar a aj nim zostane, dovtedy nez ho my Slovaci vytlacime do hnoja,na smetisko dejin!!!
Citovat
#2 fundalica@gmail.com 2016-03-10 22:58
Suhlasim s demonratsia@azet.sk
Clanok mi priprada, ako keby ho pisala zpriaznena dusa R.Fica. Politicka hra ktora sa rozohrava na slovenksu urobi z Fica proeuropsku opoziciu, pravicu posunie este viac mimo parlament a s Kiskom to uz je rozohrate tiez. Treba si pockat 1-2 roky a zaver bude uplne iny ako uvadza autor horeuvedeneho clanku. Mozno sa bude na slovensku miesit osud EU a cesi sa zasaraz predvedu, ako pri nepridani sa k zalobe voci EU kvoli kvotam.
Treba si uvedomit aj to ze za tou akoze lavicou, pravicou v skutocnosti su velmi podobne subjekty a smerom dole v riadeny - tzv. samosprav tie rozdiely niekde v podstate ani neexistuju. Napr. Nitriansky samospravny kraj, banskobystricky samospravny kraj a i.
Citovat
#1 demonratsia@azet.sk 2016-03-10 21:04
Pochovalo ho tunelarske rozkradanie a mnohe Hldove udolia na Strednom a Vychodnom Slovensku'. A pochovala ho aj jeho rabinska demagogia a povysenectvo,kd e ho vacsina Slovakov neazujimala...N ase "standardne strany" je rozkradcska mafia, a nas lud odpovedal: poslali do NR SR, LSNS, ktora nie je iba strana Kotlebu, ale aspon stvrtmiliona volicov ! a navyse, pridu predcasne volby a Kotlebova LS NS zaboduje aspon raz tolko !!! A tentoraz ho pojde volit cela moja rodina- dal cervenu tunelovaniu a rozkradaniu, aj ked zrejme len docasne...Nase vazalstvo v Europskom Gulagu narodov neprinieslo a neprinasa zlepsenie ekonomickej situacie vacsiny Slovakov, skor naopak!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře