Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Běh života i životů jako eet

Zážitky a zkušenosti předků, osobní běh života, to všechno ovlivňuje situovanost jednotlivce, jeho zázemí, vnímání reality i samotnou realitu, která automaticky ovlivňuje mezilidské vztahy i dějiny individuální a společenské.

  • beh-zivota-i-zivotu-jako-eet

Mnohé rány a útoky vnímá jednotlivec. Někdy se z toho dostane snadno, jindy trvá věky než se vše zahojí. Pokud jsou jednotlivci i společnost něčím zraněni, tak se to opět automaticky odráží na neblahé kondici státu i světa. 

Náš životopis se totiž chová jako eet. Je prostě nekompromisní, ale upřímný až příliš. Znovu uvádím náš stát, jenž je sužován kriminalitou a morálním bahnem. Zejména to negativistické odnáší jednotlivec i společnost. 

Zlo má tendenci úplně zesilovat co nejvíce v jednotlivci, společnosti i státě. Od toho se pak odvíjí reálný i virtuální svět. Křivdy se hromadí čím dál víc, diskuse například plné agrese a nenávisti vůči odlišným názorům. 

Mnozí lidé si tímhle řeší splíny a křivdy např. ze školství (procesu vzdělávání), rodinné situace, anebo zaměstnání. Na mnohé nevinné zaklekl stát, tak si to opět odnášejí dosyta. 

Jsem zastánce teorie, že lidstvo pochází z jiné vyspělé planety (civilizace), ale jest na naší Zemi ve vyhnanství za špatné chování. Bible zase zastává teorii prvotního hříchu, jenž se šíří jako virus v jednotlivci i společnosti. 

Celkově bych chtěl shrnout, že morální a ekonomická kondice státu je úzce spjata s psychikami, zážitky i zkušenostmi jednotlivců, míchají se v národech dobré i špatné životní okamžiky, které se automaticky individuálně i ve společnosti zapisují jako eet. 

Je tedy na nás všech, abychom nasměrovali náš národ i svět ve jménu individuálního i společenského dobra, aby fungoval ve jménu všeobecného blaha v detailech i celku.

Václav Kovalčík, Zlín

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře