Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA mají stále větší plány ohledně války v Sýrii

Spojeným státům již nestačí letecké údery proti pozicím Islámského státu v Iráku a Sýrii. Pentagon trvá na pozemní operaci. Řada zemí vyslovila připravenost podpořit tuto iniciativu Washingtonu. Mnozí jsou ale přesvědčeni, že bez mandátu RB OSN mohou válečné akce Západu v tomto regionu přivést k třetí světové válce.

  • usa-maji-stale-vetsi-plany-ohledne-valky-v-syrii

Také Velká Británie má pro Pentagon pochopení, A Turecko dokonce připustilo možnost účasti svých vojáků v operaci proti IS v Iráku a Sýrii. Damašek dal na srozuměnou, že nemá nic proti boji mezinárodní koalice s bojovníky IS. Avšak cíle, termíny a prostředky vojenské operace musí být dohodnuty v RB OSN a odpovídat mezinárodnímu právu. Právě tuto podmínku Washington tvrdošíjně ignoruje. Což vzbuzuje dojem, že USA hodlají spolu s bojem proti terorismu ztělesnit svůj starý projekt: svržení režimu Bašára Asada, poznamenal orientalistaJevgenij Satanovskij:

- USA se nevzdaly myšlenky svržení prezidenta Asada a změny režimu v Sýrii. Problém spočívá v tom, že se jen těžko dá oddělit pozemní operace proti islamistům od útoku na vládní syrskou armádu. Nikdo nemůže vědět, jaký rozkaz vydá nynější americký prezident.

Mnozí experti mají za to, že násilná změna moci v Sýrii může přeměnit blízkovýchodní konflikty na světovou válku. A pak bude zle všem, jak zemím tohoto regionu, tak i těm, co se nacházejí daleko, varoval prezident Ústavu Blízkého Východu Jevgenij Satanovskij:

- Třetí světová válka je válka civilizací. Válka radikálního islámu proti všem ostatním islámským skupinám na Blízkém Východě a také proti všem, kdo k islámskému světu nepatří, buďto Indie, Čína nebo africké zbytky křesťanství. Nemluvě o Izraeli, Evropě a USA, proti kterým budou sílit teroristické útoky. Z tohoto hlediska je Sýrie poslední baštou. Syrská vláda odpoutává na sebe obrovské síly teroristů, kteří by v opačném případě zaútočili jiným směrem.

Washington zatím nezveřejnil své plány ohledně zahájení pozemní fáze operace proti bojovníkům Islámského státu. Avšak prezident Barack Obama v těchto dnech přiznal, že hrozba teroristické organizace Islámský stát byla podceněna, a schopnost iráckých vojáků čelit bojovníkům byla zase přeceněna. Proto nepotrvá operace v Iráku a Sýrii několik měsíců, jak se dřív předpokládalo, ale nejmíň tři roky.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_09_29/USA-maji-stale-vetsi-plany-ohledne-valky-v-Syrii-0883/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Trachtajan@seznam.cz 2015-09-17 18:42
Dolar je modla US, v současné době kdy za situace jiných zemí vznikl Brics tedy mocná konkurence dolaru je
bohužel jedinou možností US a jejich jestřábu ,FEDU,BLOMBERGU vyvolat obrovský vojenský střet.Když se to
nepodařilo prozatím na Ukrajině,tak to zkouší touto cestou přes Sýrii,Irák atd.Cestou IS .Ideologií je náboženství
a tak, jako kdysi byly křížové výpravy. tak se pokouší stejnou cestou vyvolat tuto válku.Nejde jim ale o náboženství to je jenom prostředník,jde jim o zničení Bricsu,a zemí RUSKA,ČÍNY VČETNĚ, také podmanění EU vůči sobě, TEDY KONKRÉTNĚ US.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře