Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Syrská armáda a domobranci zničili poblíž Damašku podzemní město teroristů o rozloze pěti kilometrů čtverečních v hloubce 25 metrů

Teroristé vybavili nejen prostory pro odpočinek a vaření, ale dokonce i vlastní nemocnici. Syrská armáda a domobranci zničili podzemní město teroristů, kde se schovávali při bombardování. V hloubce 25 metrů měli teroristé vše potřebné pro život.

  • syrska-armada-a-domobranci-znicili-pobliz-damasku-podzemni-mesto-teroristu-o-rozloze-peti-kilometru-ctverecnich-v-hloubce-25-metru


Zvláštní zpravodaj LifeNews byl svědkem útoku a viděl, jak extremisté žili během vládního obléhání.

Okres Daraya nedobývali poprvé, ale když vojáci území obsadili, teroristé na ulicích nebyli - ani živí ani mrtví. Teď je jasné proč. V jednom z domů, kde se údajně teroristé ukrývali, našli vojáci syrské armády průlez do podzemí, který vedl ke skutečnému městu. Jak se ukázalo, tyto průlezy byly zřízeny v každém domě, právě tam teroristé přečkávali útoky. Zásoby jim umožňovaly, aby na povrch nevycházeli několik dní.

Podzemní úkryt nebudovali jeden nebo dva měsíce. Jeho rozloha je pět kilometrů čtverečních. Pro případ ústupu byly ve městě položeny miny, které by umožnily vyhodit do povětří celý systém.

Tunelů je tolik, že město se spíše podobá bludišti. Jde do hloubky 25 metrů. Aby nezabloudili, vypracovali teroristé zvláštní schéma. Zanechávali zvláštní značení a každá skupina byla zodpovědná za svou část systému. V podzemním městě bylo vše jako v běžných domácnostech - ložnice, kuchyně a obývací pokoje. Zdá se, že teroristé zde žili trvale. Měli tam dokonce svou vlastní nemocnici se zásobou léků. Nyní je podzemní město, a také spojení s teroristy v jižní Hutě, zničeno, polovina obyvatel labyrintu byla zajata syrskou armádou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

zdroj:http://www.novarepublika.cz/2015/12/syrska-armada-domobranci-znicili-pobliz.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 danpoisel@seznam.cz 2015-12-28 14:15
Pane Jíro,
nemáte vlastní názor, že se musíte podepisovat pod druhý?

K tématu:
Přeji prezidentu Asadovi, aby svoji krásnou zemi vrátil zpět, kde byla. I když to už asi nikdy nepůjde. Historické křivdy jsou příliš hluboké na nějakou vládu Národní jednoty (např. JAR po apartheidu, či RF po válce v Čečně). A horké hlavy sunnitů i šiítů, toužících po pomstě takovému scénáři nenapovídají. Obzvláště pokud budou neustále podporovány wahhábisty či "mezinárodní koalicí v čele s US protektory".
Citovat
#2 danpoisel@seznam.cz 2015-12-28 09:25
Jai Kudo, ty ani nevím co jeden proradný :-D...

Ano, já přiznávám, že jsem placen za vzbuzování vášní na diskuzích a vyvolávání napětí mezi předčasně moudrými chlapci. Co je na tom, je to práce jako každá jiná. Jsem na výplatnicích Generálního konzulátu RF v Brně, občas mě platí také Kancelář prezidenta, čas od času přistanou kapříci od mé známé Čecho-syřanky, jejíž otec je vysoký diplomatický činitel Asadovy vlády.

A je to krásné zaměstnání.

Jai Kudo, do parlamentních voleb zbývá nemnoho a až vyhrajem, příjdem a nejdříve k těm předčasně moudrým. Když nám ale půjdeš na ruku, něco ti necháme.

Tak hezký den.
Citovat
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-12-27 18:10
Vypadalo to, že když si pana Viktorina odnesl loni čert, bude klid. Jenže ďábel je proradný a bere na sebe různé podoby. Nyní nás pokouší pod jmény Jíra a Ulman.

A možná je to dobře. Člověk musí zůstat ve střehu.

Je to sice mimo téma, ale ostatní témata (resp. komentáře) na CFP jsou ďáblem zaplevelená.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře