Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sýrie: Z jednoho z aleppských sklepů volali o pomoc důstojníci NATO

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

V síti se objevila informace, že teroristé opustili důstojníky západního regionálního velení koalice USA v jednom suterénu východního Aleppa. Zpráva zatím nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena. Proč asi nevyužili možnosti vyjít humanitárními koridory?

Bašár Asad a jeho spojenci tak získali k osvobození města ještě příjemný bonus, když syrské tajné služby zajaly desítky živých a zdravých západních vojenských poradců, kteří nedokázali opustit oblast východního Aleppa a skončili v zajetí.

Možnost opustit „kotel“ důstojníci NATO měli, ale z nějakého důvodu humanitární koridory, kterými vyšly tisíce lehce ozbrojených isilovců, nevyužili. Odborníci nevylučují, se v posledních dnech nastaly na pozadí blížící se vojenské porážky ve východním Aleppu mezi ozbrojenci a západními vojenskými poradci vážné neshody. Pomoc Západu, ve kterou doufali, nepřišla, hysterický diplomatický tlak z posledních dnů na Rusko, Sýrii a Írán k ničemu nevedl a východní Aleppo padlo. A spolu s ním i důvěra k západním kurátorům.

  • syrie-z-jednoho-z-aleppskych-sklepu-volali-o-pomoc-dustojnici-nato

Takže teroristé opustili důstojníky NATO a jejich blízkovýchodní „kolegy“ alespoň naživu. Ti se ukryli v jednom ze sklepů východního Aleppa, který byl vybudován pod štábem. Byli zcela demoralizovaní, a dokonce ani nezničili stopy.

Západní vojenští poradci vysílali tísňová volání a až do posledního doufali v pomoc. Tuto aktivitu nakonec zachytily syrské tajné služby a ta je zavedla k úkrytu, i když bez pomoci důstojníků ruské rozvědky a ruského speciálního zařízení by se to sotva podařilo.

Se zajatci se očekává mnoho práce, protože se dá předpokládat, že reakce západních médií i diplomatů bude silně negativní, ale nyní už to není jen téma k diskuzi, ale jsou tu konkrétní jména.

Seznam důstojníků NATO, který v současné době „chodí“ po informačních zdrojích (a který po atentátu na ruského velvyslance v Turecku syrský velvyslanec přečetl v OSN (https://www.youtube.com/watch?v=bTRccMqEXAE – pozn. překl.) není údajně definitivní a syrští novináři dokonce tvrdí, že je to jen jeho malá část.

Syrský novinář Said Chilal Aš-Šarifi uvádí, že v seznamech zajatců jsou důstojníci, kteří mají občanství USA, Francie, Velké Británie, Německa, Izraele, Turecka, Saúdské Arábie, Maroka a Kataru.

Zdroj: http://news-front.info/2016/12/18/siriya-v-podvale-aleppo-oficerov-nato-vydal-signal-bedstviya/

http://www.nwoo.org/2016/12/20/syrie-z-jednoho-z-aleppskych-sklepu-volali-o-pomoc-dustojnici-nato/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-12-22 07:47
A co NATO řekne ten pitomec Jens Stoltenberg? Čím bude obhajovat tu agresi v Syrii ze strany západu, USA, Francie, Velké Británie, Německa, Izraele, Turecka, Saúdské Arábie, Maroka a Kataru.

Facebook komentáře