Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Netanjahu: Části západního břehu patří Izraeli „navěky“

  • bennynetanyahux
Blízkovýchodní mírový proces už je dávno jen slovním obratem bez jakéhokoli obsahu, a to tím spíš, když nyní izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil některé regiony okupovaného západního břehu Jordánu za „věčnou" součást Izraele.

Při slavnosti sázení stromků v jedné z židovských osad na okupovaném břehu Netanjahu prohlásil, že „sázíme tady, zůstaneme tady, budeme zde stavět, toto místo bude neoddělitelnou součástí státu Izrael navěky." Dodal, že židovské osady jsou součástí „svrchovaného Jeruzaléma".

Tyto osady vznikly na území, které Izrael okupuje od roku 1967, a nejsou považovány za součást Izraele. Leží blízko arabského východního Jeruzaléma, o němž Netanjahu rovněž tvrdí, že patří státu Izrael. Před pár dny přitom vznesl požadavek, aby izraelská armáda zůstala na okupovaném břehu Jordánu i v případě, že by tam byl vyhlášen samostatný palestinský stát.

Palestinská samospráva jeho slova ostře kritizovala jako důkaz neochoty Izraele jednat o míru. Stále více podpory se proto dostává protestním akcím, aniž by se ale zatím nějak hlasitě mluvilo rovnou o třetí intifádě.

Barack Obama minulý týden přiznal rezignaci, když o mírovém procesu na Blízkém východě prohlásil, že je „to prostě příliš těžké". Šéf štábu Bílého domu Rahm Emanuel přitom pobouřil izraelskou pravici, když izraelskému konzulovi v Los Angeles řekl, že americká vláda má už plné zuby Izraele, jehož představitelé přicházejí s rozumnými návrhy vždy až ve chvíli, kdy je na vše příliš pozdě.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Zdeněk Opolzer 2015-12-13 14:21
Skutečností, nezvratnou je dnešní hospodářský a finanční stav světa.Po několika tisíciletích lidské civilizace je většina těchto výrobních sil v rukách těch, kteří si ji obrovskou pílí vybudovali. Proti této moci není dnes odpor možný.Tato dnes sice malá skupina lidí, čítající asi 18 milionů lidí dnes racionálně rozhoduje o budoucnosti lidstva na Zemi. Je řízena největšími znalostmi o temných hlubinách lidskéhovědomí
Z. Opolzer
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře