Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Netanjahu bude pokračovat v etnické čistce východního Jeruzaléma

  • bennynetanyahux
Jen pár hodin platilo prohlášení izraelského vládního mluvčího Marka Regeva, podle něhož Izrael „oficiálně neodmítl" americký požadavek na zmrazení jakékoli židovské výstavby v arabském východním Jeruzalémě, neboť pak se na televizní obrazovce objevil premiér Benjamin Netanjahu a vše „zoficiálnil".

„Řeknu vám jedno. V Jeruzalémě žádné zmrazení nebude," prohlásil a dodal, že jakékoli předběžné podmínky pro zahájení mírových rozhovorů s Palestinci považuje za nepřijatelné.

Izrael obsadil východní Jeruzalém v roce 1967 a bez ohledu na to, že k tomu nemá mezinárodní uznání, tvrdí, že toto území už nepatří k okupovanému západnímu břehu Jordánu, protože se stalo součástí „věčného a nedělitelného hlavního města" Izraele. Izraelské vyhánění Palestinců z jejich domovů ve východním Jeruzalémě v posledních měsících vyvolalo ve světě ostrou kritiku.

Spojené státy si po nedávné ostré roztržce podle všeho stále ještě netroufají kritizovat Netanjahua příliš otevřeně, nicméně americké ministerstvo zahraničí konstatovalo, že nevěří, že by nynější status quo bylo udržitelné.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře