Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael označil amerického protiválečného aktivistu za teroristu

  • ken-o-kif
Komplikovaná izraelská konstrukce, podle níž na palubě Mavi Marmara byla skupina tajných teroristů - ačkoli nikdo nebyl z ničeho takového obviněn - popošla o kousek dál. Izraelská armáda se totiž rozhodla zveřejnit seznam oněch oficiálních „teroristů", kteří však mezitím byli záhadně propuštění.

Je mezi nimi také americký občan a dlouholetý protiválečný aktivista Kenneth O´Keefe, který měl podle izraelské armády v úmyslu „cvičit a zakládat speciální jednotky Hamasu".

O´Keefe, bývalý mariňák a veterán první války v Zálivu, stál v čele skupiny protiválečných aktivistů, kteří na počátku roku 2003 odjeli do Iráku, aby tam působili jako lidské štíty. O´Keefe spolu s asi osmdesátkou kolegů přežili v Bagdádu první americkou invazní vlnu, přičemž byli rozmístěni v sirotčincích a nemocnicích, aby je chránili před útokem americké armády. Nikdo z aktivistů nebyl zraněn a terčem útoku se nestala žádná z budov, kterou tehdy coby lidské štíty chránili.

Po odchodu z americké armády se Kenneth O´Keefe stal jedním z předních obhájců nenásilných protestů. Během vyšetřování v izraelském vězení byl zbit a zraněn a nyní je v nemocnici v Istanbulu.

Jihokorejská vláda mezitím snížila status nadcházející návštěvy izraelského prezidenta Šimona Perese ze "státní" na "pracovní" a tamní nesčetné organizace už se horečně připravují na masové protesty, zatímco Vietnam ho rovnou požádal, aby svou dlouho plánovanou cestu do Hanoje rovnou zrušil "kvůli silným protiizraelským náladám" mezi Vietnamci.

A izraelský velvyslanec v Německu Yoram Ben-Zeev požádal tamní stranu Die Linke, aby zmírnila kritiku Izraele. Několik poslanců a politiků Die Linke bylo na palubách Flotily svobody a po uvěznění a výsleších v Izraeli izraelské metody hlasitě odsoudili. Velvyslanec šéfa Die Linke upozornil, že tím jeho spolustraníci "delegitimzují" stát Izrael.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře