Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Harirí: Irácký scénář i pro Libanon

  • saad-hariri
Libanonský premiér a ideový odpůrce šíitského hnutí Hizballáh Saad Harirí odmítl izraelské spekulace, podle nichž Sýrie prodala Hizballáhu rakety Scud, a přirovnal je k obviněním, že Saddámův Irák má zbraně hromadného ničení.

Obvinění, s nímž minulý týden přišel izraelský prezident Šimon Peres, odmítla i Sýrie, jejíž chargé d´affaires o problému jednal ve Washingtonu s představiteli ministerstva zahraničí USA.

„Média najednou začala mluvit o tom, že jsou v Libanonu scudy. Víte ale, jak takový scud vypadá? Je větší než tato místnost," prohlásil Harirí během návštěvy Itálie. „Tvrzení, že Libanon nyní disponuje velkými raketami je stejné, jaká se objevovala kolem zbraní hromadného ničení v Iráku. Tedy kolem zbraní, které nenašli a po kterých dodnes pátrají."

Aniž by kohokoli jmenoval, prohlásil Harirí, že se „pokoušejí nyní zopakovat s Libanonem stejný scénář".

Ministr za hnutí Hizballáh Husajn Hadž Hasan zprávy o scudech minulý týden takticky nepotvrdil ani nevyvrátil a poznamenal jen, že „to, co máme, je naše věc".

V posledních měsících se začaly objevovat zprávy, podle nichž Izrael chystá další útok na Libanon a vše je jen otázkou času. Záminka s údajnými raketami by izraelskou agresi dokázala ve světových médiích alespoň nějak ospravedlnit, přičemž USA tvrdí, že takovému útoku nejsou s to nijak zabránit. Harirí už dříve upozornil, že v případě izraelského útoku se libanonská armáda při obraně svého území spojí s Hizballáhem.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře