Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Do Prahy přijíždí muž, který chce vyhánět své spoluobčany

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • lieberman-avigdor-ministr
Ostrou kritiku z řad hrstky arabských poslanců Knessetu si vysloužil izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman, který po jednání vlády prohlásil, že by se mírové rozhovory s palestinskou samosprávou měly soustředit na vyhnání arabské etnické menšiny z Izraele.

Protofašista Lieberman, který dnes bude jednat v Praze s nejvyššími představiteli Nečasovy vlády, a jeho strana Jisrael Bejtanu získal v parlamentních volbách značný počet hlasů právě bazírováním na donucení izraelských Arabů k poslušnosti a loajalitě vůči židovskému státu. Pokud by nesložili takovou přísahu, ztratili by automaticky občanství.

Ahmad Tíbí, jeden z několika poslanců, kteří zastupují menšinu tvořící 20 procent obyvatel Izraele, na Liebermanovy poznámky reagoval prohlášením, že by „měl nejdřív odejít každý, kdo sem přišel v posledním století". Lieberman sám se do Izraele poměrně nedávno  přistěhoval ze Sovětského svazu, kde pracoval jako moderátor v rozhlase a vyhazovač v baru.

Lieberman se před posledními volbami marně pokoušel zakázat arabským stranám, aby se voleb v Izraeli vůbec účastnily, a to na základě toho, že neuznávají Izrael coby „židovský stát".

Není sice jasné, zda poslední Liebermanovy výroky mají skutečně dosáhnout vyhnání Arabů nebo mají „jen" dále otrávit atmosféru mírových rozhovorů, je ale jasné, že Lieberman, který mír s Palestinci odmítá, je jedním z příznačných symbolů současného Izraele. Jeho vláda mezitím odsoudila Rusko za to, že dodá Sýrii rakety P-800, a pohrozila, že v odvetu začne Izrael dodávat zbraně nepřátelům Ruska. Jediným vhodným kandidátem na tuto pozici se ale jeví jen Gruzie a ta už od Izraele a USA zbraně dostává roky, přičemž se nezdá, že by Saakašviliho království bylo možné vyzbrojit až tak, že by pro Rusko začalo představovat hrozbu.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře