Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lieberman: mír s Palestinci Izraeli škodí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • avous-librman
Avigdor Lieberman, dnes už takřka kultovní izraelský ministr zahraničí, se nikdy netajil tím, že ideu míru s Palestinci odmítá, a nyní se ozval znovu. „Podpis kompletní mírové dohody je nedosažitelný cíl, nikoli jen pro tento rok, ale pro celou příští generaci," prohlásil.

Dodal, že „zmrazení" výstavby židovských kolonií, které má skončit koncem září, přineslo „politické výhody" Palestincům a proto už nesmí pokračovat.

Podle Liebermana mír s Palestinci „škodí Izraeli" a je proto nemožný. Místo toho obhajuje „kyperský model", který v jeho vizích spočívá v masovém transferu obyvatelstva a někdy v budoucnu končí jakýmsi neformálním klidem.

Liebermanovy poznámky z pozice šéfa izraelské diplomacie samozřejmě zkomplikovaly už beztak složité rozhovory, které se odehrávají ve Washingtonu. Nesouhlas Liebermanovy - vládní -- strany Jisrael Bejtanu, totiž - pokud nebude chtít premiér Netanjahu řešit rozpad své vlády -- prakticky znemožňuje pokračování „mírových" rozhovorů, natož dosažené nějaké dohody.

A Liebermanův odpor podle všeho ještě zesílí. Na veřejnost se totiž dostaly zprávy, podle nichž americké hnutí Free Palestine, které letos v květnu vyslalo ke Gaze humanitární flotilu, na níž v mezinárodních vodách zaútočilo izraelské komando, se chystá do Gazy vyslat humanitární pomoc letecky. Paralela se leteckým mostem do kdysi neprodyšně obklíčeného Západního Berlína se tak naplní do posledního puntíku...

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře