Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co se stalo v Dúmá v Sýrii

Včera jsem psal o článku amerických novinářů z OANN a dnes jsem četl článek od britského novináře Roberta Fiska z The Independent. Oba vyslovili své pochybnosti o chemickém útoku na město Dúmá.
Dole jsou odkazy na zdroje, z kterých jsem čerpal. Následující slova jsou z článku na prvních zprávách:
Zároveň novinář připouští: v Dumě mluvil s mnoha lidmi, kteří nevěří v historii s plynem. Podle nich to vypouštějí islamisté. Přesněji řečeno, džihádisté, o nichž jde řeč, kteří přežili palbu, protože obsadili domy jiných lidí a široké tunely s podzemními silnicemi vykopanými vězni.
Tady mi nezbývá nic jiného, než přidat co mne ihned napadlo, kromě džihádistů to ještě tvrdí tři další lidé, Trump, Mayová a Macron, a vypadá to, že nikdo jiný.

  • co-se-stalo-v-duma-v-syrii

Novinář The Independentu Robert Fisk odjel do syrského města Duma, „zdevastovaného, a páchnoucího“, a na kliniku, kde byly natočeny záběry, které podnítily západní země provést útok na Sýrii. Tam se setkal s „přátelským" doktorem Assimem Rahibanim, který uvedl, že toto video bylo navzdory všem pochybnostem skutečné.

Jenže k tomu dodal „něco velmi nepříjemného“: řekl, že pacienti utrpěli nikoliv plynovým útokem, ale kvůli nedostatku kyslíku v tunelech a sklepích naplněných odpadky, kde žili, a pak byla větrná noc s bombardováním, která posílila písečnou bouři.

O svědectví amerických novinářů jsem psal již včera. Oba získali poznatky, že o chemickém útoku v Dúmá hovoří pouze Bílé helmy a místní o tom nic nevědí. Pro srovnání opakuji včerejší svědectví novináře z OANN:

„Mluvil jsem s jedním z lékařů ... Toho dne, během útoku, byl ve službě. Zeptal jsem se ho, co viděl. Řekl, že to byl obyčejný den, ale byl velmi prašný, mnozí přicházejí s kašlem, podrážděním (dýchacích cest), ale žádná jiná zranění neměli ... náhle vpadla do místnosti skupina neznámých s křikem, že došlo k chemickému napadení. Přivezli lidi, kteří byli, jak tvrdili, zraněni a začali je polévat vodou z hadice ... Lékaři začali pomáhat lidem, a tito neznámí lidé, kteří přinesli oběti, začali vše natáčet na video,“ pokračoval korespondent. S odkazem na očité svědky novinář řekl, že poté, co neznámí lidé natočili videokazety, „se shromáždili a odešli, a tím to skončilo".

Závěr z mého včerejšího a dnešního článku a z informací v nich, si udělejte sami. Můžete i nadále věřit slovům tří západních politiků, anebo začnete pochybovat na základě svědectví nezávislých novinářů z USA a Británie.

Celá situace, která se vyvinula kolem této aféry, začíná vykazovat znaky pochybné podpory západních mocností údajným osvoboditelům od nenáviděného režimu Bašára Al Asada. Ze svědectví obou novinářů vyplývají zajímavé souvislosti. Obyčejní obyvatelé města Dúmá, podle jejich vlastních slov vítají, že okupace syrských rebelů, kteří se nazývali Jaish el-islam (armáda islámu), konečně skončila. Nazývali je teroristy a svými nepřáteli.

Někdo by možná očekával, že západní mocnosti a Saudská Arábie budou podporovat pouze vojáky demokracie. Z výše uvedených zpráv si ovšem musím položit otázku, vojáci, kteří říkají, že jsou prodemokratičtí a proti autoritářským vládcům, se můžou chovat jako ti nejhorší okupanti? Zabírali majetky, domy a věznili ty z nich, kdo proti tomu protestovali a nutili k otrockým pracím. Neváhali vraždit ty neposlušné a odporující. Proto si docela vážně myslím, že vůdcové této armády islámu, byli schopní pro svou záchranu vymyslet i fingovaný útok chemickými zbraněmi. Jestli se ukáže, že byli schopní tyto zbraně vyrábět, nepochybuji o tom, že je i používali.

Včerejší článek: https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=659091

Zdroje:

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rozpaky-reportera-independentu-v-syrske-dume/

https://www.independent.co.uk/voices/syria-chemical-attack-gas-douma-robert-fisk-ghouta-damascus-a8307726.htm l

http://www.oann.com/oan-investigation-finds-no-evidence-of-chemical-weapon-attack-in-syria/

Autor: Richard Siemko

Zdroj: https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=659236

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2018-04-19 08:29
Intervence USA v Sýrii pouze destabilizují region a podpoří ISIS a Al-Káidu. Bohužel. USA na blízkém východě jenom škodí. Svržení Assada bude vést pouze k nestabilitě.

http://www.epshark.cz/clanek/611/farage-svrhnuti-assada-v-syrii-muze-vest-k-chaosu-nestabilite-a-vzestupu-isis
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře