Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Boj proti izraelským okupantům pokračuje

Boj stovek palestinských bojovníků proti statisícové izraelské armádě pokračuje druhým dnem. Stále je překvapivě úspěšný. I podle izraelských oficiálních údajů Palestinci stále kontrolují 8 měst, vesnic a lokalit na jihu Izraele. A skutečnost bude pravděpodobně mnohem vyšší.

Mezinárodní vojenští pozorovatelé jsou překvapeni, že se Izraeli navzdory drtivé početní a technické převaze nepodařilo přes noc a během dnešního dopoledne zcela vyčistit Izrael od palestinských bojovníků. Naše média /např. deník Pravda/ podrobně popisují výsledky bojů z izraelského pohledu. Opět, jako jindy, píší pouze o úspěších Izraelců, aniž by se zabývaly ztrátami izraelské armády. Nemohu si pomoci, ale k těmto jednostranným informacím, jak politickým, tak vojenským, musím přidat pohled z druhé strany, ze strany Palestinců.

  • boj-proti-izraelskym-okupantum-pokracuje

Pokud jde o politickou stránku, vedení Hamásu veřejně poděkovalo ukrajinské vládě za to, že umožnila režimu Hamásu zásobit se modernějšími zbraněmi NATO. Tyto zbraně prý dorazily na Blízký východ na ukrajinských lodích s obilím. Menší část zbraní se na Blízký východ dostala také suchou cestou. Izraelští agenti identifikovali podle štítků na uloupených granátometech, že pocházejí z vojenské jednotky v Mukačevu. Malá část zbraní se do Palestiny dostala také prostřednictvím překupníků z Ruska /protitankové střely Kornet/ a samozřejmě nelegálně z Íránu /drony Šahíb, Mohadžir, Araš/.

Analytici kabelové televize Rybar shrnuli včerejší "úlovky" Palestinců takto: 32 izraelských vojáků a důstojníků zlikvidováno, včetně jednoho plukovníka; 41 izraelských vojáků a důstojníků zajato, včetně izraelského generála Alona; 336 izraelských civilistů zabito, 1 630 zraněno a 247 zajato v bojích; bylo zničeno 7 tanků Merava, 4 izraelské vrtulníky, tři obrněné buldozery, dvě těžká bojová vozidla pěchoty Namer APC, dvě obrněná kolová vozidla pěchoty MRAP, 12 obrněných transportérů, 6 taktických vojenských vozidel a 10 kolových vozidel.

Příčiny dnešního izraelsko-palestinského konfliktu je třeba hledat v událostech před téměř 100 lety, kdy židovští sionisté začali skupovat půdu a usazovat se v Palestině, tehdy ještě z 99,6 % arabské zemi. Rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 182 z roku 1947 legitimizovala vznik dvou nezávislých a samostatných států - židovského Izraele a arabské Palestiny. Bohužel vznikl pouze Izrael - díky tomu, že již měl k dispozici armádu a bojovou techniku. Palestinci neměli nejen armádu, ale ani policii. Následovalo 80 let zbytečných jednání a planých slibů, přerušovaných válkami a následnými územními zisky Izraele. Po masivním vyhánění Palestinců a vytvoření desítek židovských osad na uloupené arabské půdě se myšlenka dvoustátního řešení palestinského problému stala iluzorní.

Židovští extremisté kolem rasisty Itamara Ben Gvira se po posledních volbách svými brutálními praktikami dostali do patové situace. Navrhl úplné vyčištění Palestiny od Arabů. Nedávno dokonce jeho aktivisté začali navzdory oficiálním mezinárodním smlouvám vyhánět Araby z třetího nejposvátnějšího místa pro muslimy - Chrámové hory a mešity Al-Aksá. Sionisté začali navštěvovat Chrámovou horu a mešitu jako tzv. turisté, a jakmile se tam dostali, začali na svatých muslimských místech pořádat židovské bohoslužby. To vyústilo ve slovní a fyzické střety s arabskými věřícími a jordánskými strážci chrámového komplexu. - Znesvěcení mimořádně posvátných muslimských míst židovskými rasisty se pak stalo posledním douškem v poháru palestinského smutku a Palestinci se rozhodli jednat. V sobotu začal boj proti izraelským okupantům. Znesvěcení Al Aksy sionisty posloužilo a dodnes slouží jako formální důvod k zahájení boje. Příčiny boje jsou však mnohem, mnohem hlubší...

O konečném "vítězství" statisícové izraelské armády /vyzbrojené satelity a jadernými zbraněmi/ nad palestinskými bojovníky /Hamas, Islámský džihád, Hizballáh nebo aktivisté Al Fattáhu/ samozřejmě není pochyb. Toto vítězství izraelského Goliáše nad palestinským Davidem však bude vítězstvím Pyrrhovým. Izraelská armáda a izraelský vojensko-průmyslový komplex, vydělávající miliardy dolarů ročně na prodeji "neporazitelných" židovských zbraní, marketingově velmi utrpí. Poklesne také politická prestiž Izraele. Pozice extrémních stran bude oslabena. A až emoce opadnou, rozumnější izraelští politici začnou korigovat extrémní genocidní praktiky zacházení s Palestinci na okupovaných územích. Dojde k mezinárodnímu zprostředkování, výměně vězňů a nakonec snad i k nějaké formě jednání o trvalejším míru.

Palestinské povstání proti izraelským okupantům bude stát tisíce životů, a to jak arabských bojovníků, tak civilistů. "Mučedníci" - jak budou Palestinci tyto oběti nazývat - budou vojensky poraženi. Politicky však dojde k posunu. Určitě dojde ke změnám, které zlepší situaci sužovaných Palestinců. -ˇ Bez ohledu na to, co o tom říkají média na Západě. Svět se mění a bude se měnit. Dokonce i v Izraeli a v Palestině.

Zdroj: https://dedic.blog.pravda.sk/2023/10/08/boj-proti-izraelskym-okupantom-pokracuje/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2023-10-09 03:18
Žeby koordinovaná operácia na presun chazarov z okupovanej Palestíny do Chazarstanu v UkroReichu? Chazarskí Ash-ke-Nazi potvrdili vernost svojmu menu: ash-popol hlasajú do sveta z Auschwitzu, no vyfarbili sa v ich Gaza-Auschwitze ako Nazi...Darmo,je to Hitlerova krv a talmudické " naboženstvo" opísané mŕtvolami v tejto knihe Mŕtvych...Green -Zelensky vyprázdnil U+krajinu( lono ženy židochazari často osidlujú v záhyboch riek,atď) pre chazarský návrat?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře