Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA nezabrání izraelskému útoku na Írán

  • iran-usa-israel
Izrael varoval vedení USA o tom, že bude informovat Washington o útoku svých ozbrojených sil na íránské jaderné objekty pouhých 12 hodin před zahájením bojové operace. Oznámil o tom dnes s odvoláním na vlastní prameny londýnský týdeník The Sunday Times. Tak krátký termín neodvolí USA zabránit uskutečnění operace, zdůraznil týdeník.

„Odmítnutí Izraele informovat USA o svém rozhodnutí předem je dalším potvrzením rostoucí nedůvěry mezi oběma spojenci," píše týdeník. „Izrael podezírá, že administrativa prezidenta Obamy se obává prudkého růstu cen ropy a vynasnaží se, aby nepřipustila útok na Írán před prezidentskými volbami v listopadu."

Mezitím Čína doporučila íránské delegaci návrat k rozhovorům o jaderných ambicích. Podle čínské vlády se jedná o hlavní prioritu ve snaze zmírnit napětí mezi Íránem a západními zeměmi, které zároveň ohrožuje dodávky ropy právě pro Čínskou lidovou republiku. Ta již snížila svoji závislost na íránské ropě na polovinu. Dle čínské vlády je vyjednávání jedinou cestou k řešení celé situace. Írán prý vyjádřil dobrou vůli k jednání se státy zainteresovanými v tomto konfliktu, což by mělo vést i k posílení spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii.

zdroj:   http://czech.ruvr.ru/2012/01/22/64382376.htmlhttp://www.pressexpress.eu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře