Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Teroristická skupina Džundalláh utrpěla velkou ránu

Ahlul Bayt News Agency, 16.11.2010

Íránský policejní šéf brigádní generál Ismáíl Ahmadí-Moqaddam řekl v pondělí 15. listopadu tiskové agentuře Mehr, že díky vytrvalému úsilí íránských bezpečnostních sil a policie utrpěla protiíránská teroristická skupina Džundalláh (někdy též Džundolláh, pozn. překl.) velkou ránu a ztratila většinu ze svých členů a spolupracovníků. Skupina má už jen nemnoho členů.

O americké a britské podpoře Džundalláhu generál Ahmadí-Moqaddam řekl: „Zahraniční zpravodajské služby utratily na oživení Džundalláhu značné množství peněz a pokud se to nepodaří, budou se pokoušet vytvářet jiné skupiny, neboť se snaží poškodit náš islámský systém a vyvolat rozpory mezi sunnity a šíity."  

Džundalláh, který působí v jihovýchodní íránské provincii Sístán a Balúčistán a v západopákistánské provincii Balúčistán, provedl několik teroristických útoků na íránské vládní a bezpečnostní zaměstnance, stejně jako na civilisty.

Agentura ABC News už v roce 2007 přinesla zprávu, že Džundalláh „byl tajně podporován americkými představiteli" s cílem destabilizovat vládu v Íránu.

Ve výpovědi po svém zatčení poskytl vůdce Džundalláhu Abd ol-Málek Rígí detailní popis svých rozhovorů s Američany, kteří mu nabízeli finanční a vojenské prostředky, aby v Íránu vyvolal povstání.

Ahmadí-Moqaddam se též obecně dotkl bezpečnostní spolupráce Íránu s Pákistánem a Afghánistánem a označil íránskou spolupráci s oběma státy jako dostatečnou: „Přeshraniční spolupráce s těmito dvěma zeměmi je dobrá, ovšem špatné bezpečnostní podmínky v těchto zemích nám nedovolují čekat od ní mnoho". Dodal, že kontrola íránské východní hranice je v největším zájmu Íránu i jeho sousedů.

 

Zdroj: http://www.abna.ir/data.asp?lang=3&id=213363

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře