Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak jak na tom Čína skutečně je? Podívejte se...

Růst HDP Číny v prvním čtvrtletí zpomalil o 6,7 procent. Jde o nejpomalejší růst za 17 let, píší v nadpisu Hospodářské noviny. Čínská ekonomika se delší dobu potýká se zpomalením, tyto výsledky jsou ale nejpomalejší od roku 2009.

Ekonomika Číny rostla nejpomaleji od roku 2009, píše ekonomický server Roklen 24. Růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny letošním v prvním čtvrtletí meziročně zpomalil na 6,7 procenta. Růst čínské ekonomiky už není, co býval: Zpomalil na 6,7 procenta a je nejnižší za sedm let je nadpisAktuálně.cz.

Čínská ekonomika roste nejpomaleji za sedm let, v nadpisu píší EuroZprávy.cz.

  • tak-jak-na-tom-cina-skutecne-je-podivejte-se

Čínská ekonomika roste nejpomaleji za sedm let. Růst čínské ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí opět zpomalil, píší Novinky.cz. Růst druhé největší ekonomiky světa je ostře sledovaný, Čína je důležitým trhem i pro evropský průmysl, například automobilky.

 

A tak bychom mohli pokračovat. Mnoho lidí u ekonomických článků přečte nadpis, maximálně první dvě, tři věty. A v diskuzích na internetu je jasno. Komunistická Čína se hroutí a my se s ní paktujeme. Ti Rusáci jsou tupci a je vidět, koho si vybírají za partnera. A naopak. A pak jsou lidé, co čtou i čtvrtou, pátou i šestou větu a ti se s nimi handrkují. Proč?

Všimněte si

Na zhruba tříměsíční maximum vystoupily akciové trhy v Číně. Pomohly k tomu středeční údaje čínského celního úřadu, které ukázaly, že vývoz z Číny se v březnu zvýšil o 11,5 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters předpokládali, že export se zvýší pouze o 2,5 procenta.

Čínský statistický úřad dnes oznámil, že míra nezaměstnanosti je zhruba 5,2 procenta. Průmyslová produkce v březnu meziročně rostla o 6,8 procenta, zatímco trh počítal s růstem jen 5,9 procenta. Maloobchodní tržby se v březnu zvýšily meziročně o 10,5 procenta při očekávání 10,4 procenta. Růst investic do budov, strojů a dalších fixních aktiv v prvním čtvrtletí meziročně zrychlil na 10,7 procenta. Trh počítal s růstem o 10,3 procenta. Výroba v průmyslovém sektoru stoupla o 6,8 procenta. Analytici počítali s růstem o 5,9 procenta.

A najednou jsme někde jinde. Říká se, že statistika je přesný součet nepřesných čísel. Zde by platilo jiné pravidlo: výklad čísel lze manipulovat dle toho, kdo jak manipulovat chce. Měřeno vůči nejlepším časům se Čína zhoršila, což je pravda. A tím žonglují Kalouskové a parta kolem Biomasové rodiny Jau Jau Káti od knížecí společnosti a Štětinů.

Ale poctivé vyjádření je, že po poklesu čínská data svým vzestupem překvapila a trend je velice optimistický, na což okamžitě zareagoval akciový trh.

zdroj.http://www.paratdnes.cz/2016/04/Tak-jak-na-tom-Cina-skutecne-je-Podivejte-se.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře