Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Skutečný účel íránské jaderné dohody

Soeren Kern

18. června 2022

Zvláštní vyslanec USA pro Írán Robert Malley potvrdil, že Bidenova administrativa usiluje o novou jadernou dohodu s Íránem, která bude "kratší" a "mírnější" než původní dohoda. Malley také připustil, že Bidenova administrativa nemá záložní plán, jak zabránit Íránu získat jadernou zbraň. Na snímku: Malley, vypovídá během zasedání senátního výboru pro zahraniční vztahy. 25. května 2022 ve Washingtonu, D.C. (Foto: Brendan Smialowski / AFP prostřednictvím Getty Images)

Zvláštní vyslanec USA pro Írán Robert Malley potvrdil, že diplomatické snahy o oživení jaderné dohody s Íránem, kterou původně podepsal americký prezident Barack Obama, jsou ve slepé uličce. "S Íránem jsme se zatím na ničem nedohodli a vyhlídky na jakoukoliv dohodu jsou přinejlepším slabé," řekl Robert Malley 25. května 2022 během zasedání senátního výboru pro zahraniční vztahy.

Malley také připustil, že Bidenova administrativa usiluje o novou dohodu, která bude "kratší" a "mírnější" než původní dohoda. Americký ministr zahraničí Antony Blinken během svého potvrzovacího slyšení před Senátem v lednu 2021 slíbil, že Bidenova administrativa bude usilovat o novou dohodu, která bude "delší" a "silnější".

  • skutecny-ucel-iranske-jaderne-dohody

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře