Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pilot íránského prezidentského vrtulníku byl členem izraelské zpravodajské služby Mossad

Íránský prezident Ibrahim Raisi zemřel při havárii vrtulníku Mi-171, na jehož palubě byl i ministr zahraničí Hossein Amir Abdulahian. K incidentu došlo v neděli odpoledne poblíž vesnice Uzi, která se nachází v lesích Arsbaran. Podle telegramového kanálu Hamásu katastrofu zorganizoval Izrael.

  • pilot-iranskeho-prezidentskeho-vrtulniku-byl-clenem-izraelske-zpravodajske-sluzby-mossad

Podle telegramového kanálu Hamásu byl pilot vrtulníku agentem izraelské zpravodajské služby Mossad. K obtížnosti záchranné operace, kterou týmy provádějí pěšky, údajně přispěla také mlha, která omezovala viditelnost a bránila leteckým prohlídkám.

Oficiální íránské zdroje zatím nepotvrdily informace o účasti Izraele na tragédii, ale informace o havárii vrtulníku a smrti prezidenta vyvolaly širokou rezonanci.

Očekává se, že tato verze bude potvrzena po objevení trosek vrtulníku.

Dva ze tří vrtulníků prezidentské mise dorazily bezpečně na místo určení, což vyvolalo podezření ze sabotáže. Zástupci íránských záchranných služeb a bezpečnostních sil provádějí na místě havárie vyšetřování, aby zjistili vše o okolnostech incidentu.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jaromír Jaroslav 2024-05-22 21:04
Chýbal, alebo bol zablokovaný transponder ohlasujúci letovemu stredisku kde sa vrtulník nachádza...Moss ad agent? Tak si asi naschval vybral Uzi židovske meno dediny...
Citovat
#2 Bálek Zdeněk 2024-05-20 10:37
V Íránu oficiálně oznámili smrt prezidenta, zemi čekají mimořádné volby (video)
20.05.2024 - 8:47
V Íránu oficiálně oznámili smrt prezidenta, zemi čekají mimořádné volby (video) / Ruské jaro

"Osmý prezident Íránské islámské republiky Hazrat ajatolláh Seyed Ebráhím Raísí přijal mučednickou smrt během služby íránskému lidu a jeho spojencům," stojí v oficiálním prohlášení, které bylo přečteno v mešitě Imáma ar — Rezy za přítomnosti tisíců Íránců.

Úřadujícím prezidentem se, podle íránské ústavy, stane viceprezident Mohammad Mohber.

Úřady země musí stanovit datum konání mimořádných voleb nového prezidenta do 50 dnů.
https://rusvesna.su/news/1716183315
Citovat
#1 Bálek Zdeněk 2024-05-20 10:17
Nejenom, že USA dokáží změnit data GPS, což byl nejspíš případ havarovaného polského vládního letadla, ale dokáží také, pomocí elektromagnetic kých vln, zastavit motory. Proč Iránci nevyužili ruský Glonass? Že by agent Mossadu a zároveň pilot vrtulníku spáchal dobrovolnou sebevraždu? A nejde někomu v pozadí zároveň o to, vyhrotit konflikt mezi Iránem a Izraelem v otevřenou válku? Bylo přeci předem jasné, že íránská veřejnost to vezme jako izraelský atentát! A proti masám vlastního lidu, který chce válku, může tamější vláda jen těžko jít! A jak to souvisí s atentátem na Fica? Jde to pěkně po sobě, skoro až jako skládačka? O co jde těm v pozadí? Totální válka jak mezi NATO, tedy v prvé řadě Evropou, a Ruskem, tak na Středním východě? Vypadá to na idioty z Deep State a Netanjahuův Izrael, kteří již nejsou schopni domýšlet následky svých činů!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře