Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Napětí v Jihočínském moři stoupá

Napětí v regionu je způsobeno vnějšími zásahy a Washington je odpovědný za posílení své vojenské a bezpečnostní spolupráce s několika zeměmi v oblasti ve snaze realizovat svou strategii zaměřenou na „zadržování Číny“, uvedly pekingské úřady.

  • napeti-v-jihocinskem-mori-stoupa

Jednou z akcí bylo vyhlášení tzv. zákona o invazi , který umožňuje Číňanům a zejména jejich pobřežní stráži zadržet každého, kdo se pokusí nelegálně překročit námořní hranice země, a vyslýchat je po dobu až šedesáti dnů.

S cílem zvýšit intenzitu eskalace v regionu oznámily Spojené státy v reakci na schválenou čínskou normu svůj záměr nasadit více námořních sil na podporu Filipín a dalších zemí.

Podle názoru pekingských úřadů je napětí v oblasti důsledkem vnějších zásahů.

V tomto smyslu Peking považoval Washington za odpovědný za posílení své vojenské a bezpečnostní spolupráce s několika zeměmi v oblasti ve snaze realizovat svou strategii zaměřenou na „zadržování Číny“.

Podle Financial Times prezident Si Ťin-pching v dubnu 2023 informoval předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o akcích USA s cílem vyprovokovat čínský útok na Tchaj-wan. 

Podle prezidenta se Washington pokusil oklamat Peking, ale čínské úřady se do pasti nechytily.

Čínská ambasáda v USA nekomentovala vyšetřování Financial Times v této záležitosti, ale poukázala na americký prodej zbraní Tchaj-wanu a jeho podporu separatistickým silám na ostrově. 

Vysoká evropská představitelka ze své strany neprozradila podrobnosti o svých osobních schůzkách a ani Bílý dům se k věci nevyjádřil.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1872462/aumentan-las-tensiones-en-el-mar-de-china-meridional

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 tk 2024-06-17 15:58
USA už dávno ztratili právo na svou existenci. Ať se raději zvětší Mexiko a vybuduje Kurčatovův průplav mezi Kanadou a Mexikem.
Citovat
#1 Skeletor 2024-06-17 10:34
Krásný obrázek, z něj přímo čiší jak Si říká " chudáčku dementní nech se přebalit, smrdíš až sem " do Číny.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře