Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Erdogan obvinil své generály z terorismu

Tři vysoce postavení představitelé turecké armády jsou podezřelí ze špionáže.
Po té, co byli zatčeni redaktor a korespondent tureckých novin Cumhuriyet za publikaci o dodávkách zbraní teroristům ze strany Turecka, byli obviněni tři představitelé turecké armády ze špionáže, napomáhání islamistům a vedení teroristické organizace.


Prokurátor Istanbulu Irfan Fidan oznámil, že k soudu předvolaní generál Ibrahim Aydin, plukovník Burhanettin Dzhihangiroglu a generál Hamza Dzhelepoglu jsou podezřelí z vytváření a vedení teroristické skupiny, a také z pokusu svrhnout současnou vládu.

  • erdogan-obvinil-sve-generaly-z-terorismu

 

V opozičním tureckém tisku bylo uvedeno, že tři představitelé turecké armády mohli být nějakým způsobem zapojeni do kontroly nákladních automobilů Národní rozvědky Turecka, která způsobila rozruch. Namísto humanitární pomoci byly převáženy zbraně a munice pro teroristy přes turecko-syrské hranice. Nákladní automobily byly zastaveny kvůli kontrole nákladu pohraničníky, po níž vyšlo najevo spojení tureckých státních orgánů s teroristy v Sýrii.
 
zdroj:http://www.novarepublika.cz/2015/11/erdogan-obvinil-sve-generaly-z-terorismu.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Bus Bělojar 2015-12-01 11:38
Erdogan dostal sám sebe i Turecko do pasti.Doporučuj i všem čtenářům CFP,aby si občas poslechli V.V.Pjakina.Pok ud máte zájem alespoň trochu pochopit světové dění,není jiná možnost.Přesně o tomto hovořil v posledních otázkách a odpovědích z 25.11. Obvinění armády se dalo očekávat,protož e oni sami se chtějí distancovat od sestřelení ruského bombardéru.Jedi ný kdo tvrdí,že F-16ka byla turecká, je prezident a premiér turků...
Citovat
#2 cihla237@gmail.com 2015-12-01 10:13
EU a NATO loutka chce zachránit sám sebe...osvědčen á praxe už ze středověku...
Citovat
#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-12-01 08:43
Zatímco by měl být zatčen tento, a to za špinavé obchody s uloupenou ropou, za přímou i skrytou podporu IS(IL) aj. odnoží tamních zmetků, za agresi proti svrchovanosti Sýrie, za teror proti Kurdům atd atd., tak ten samý Erdogan má tolik drzosti, aby obviníl své žurnalisty, generály i příslušníky justice za to, že si v té zemi dovolili nemyslitené! Uvěřejnili pravdu.
Pravdu o špinavé podpoře IS(IL) apod. zbraněmi. Podpoře cynicky kamuflované jako humanitární(!!) pomoc.
Ani humanitární Havel by se nemusel stydět za takovou obludnost.
Mají ty naše vládní loutky vskutku excelentní spojence!, a demokraty do morku ...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře