Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zemřel strůjce americké pomoci afghánským mudžáhidům

  • chales-wilson
Ve věku 76 let zemřel v Texasu bývalý kongresman Charlie Wilson, který vešel do dějin jako iniciátor americké politiky pomoci mudžáhidům v boji proti sovětské okupaci Afghánistánu. Tato politika vyzbrojování islámských radikálů se, jak známo, osvědčila natolik, že se do dějin světa nakonec zapsalo i datum 11. září 2001, po němž započala nejen nekonečná „válka proti teroru", ale i oklešťování občanských a lidských práv v západním světě.

Tajnému financování mudžáhidů v 80. letech minulého století dala CIA kódový název Operace Cyklon a ukončila ho až po stažení sovětských vojsk z Afghánistánu v roce 1989. Bývalý agent CIA Mike Vickers, který se Operace Cyklon účastnil, označil Wilsona za „jednoho z největších amerických vlastenců, který sehrál klíčovou roli v události, jež změnila celý svět" - porážce Sovětského svazu v Afghánistánu, což následně vedlo i „k rozpadu celého SSSR a kolapsu komunismu".

Charlie Wilson byl kromě politiky znám jako bohém a milovník života, přičemž si zájem médií získal například v 80. letech, kdy se pokusil propašovat do vládní delegace mířící do Afghánistánu i vítězku soutěže krásy. O jeho podílu na Operaci Cyklon vypráví i film Soukromá válka pana Wilsona, který v roce 2007 natočil režisér Mike Nichols.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 osvietenieludstva@azet.sk 2015-08-09 18:03
Al Kaeda znamena DATABAZA,a ma gematriu 135,co je KONIEC CASOV a NASEJ CIVILIZACIE...C estou cisiel a symbolov tito "osvietenci" komunikuju,vraz dia a nicia nas svet,ktori oni=paraziti nikdy nebudovali!!! Google-Bloody Masonic Fingerprints Left On 9/11 Crime Scene....
Citovat
#1 osvietenieludstva@azet.sk 2015-08-09 18:00
Tato vojna,proti "terorizmu" je konecna a bude konecna,lebo do utokov z 11.9.2001(9/11) ZAKODOVALA MODRA LOZA USA a Zapadu KONIEC MAYSKEHO KALENDARA,ako aj KONIEC NASEJ CIVILIZACIE...A iba hlupaci to nevidia a nevedia...Googl e-Bloody Masonic Fingerprints Left On 9/11 Crime Scene....Modra loza stavala DVOJICKY(ako aj Pentagon) za slobodomurarsky ch ritualov,a za obdobnych ritualov ich aj ZDEMOLOVALA!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře