Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Umělci proti Obamovým zločinům

  • bush-obama
Bezmála dva tisíce amerických umělců a liberálních intelektuálů se podepsalo pod dokument, který viní Baracka Obamu z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. „Zločiny jsou zločiny, ať je spáchá kdokoli," konstatuje prohlášení nad fotografiemi Obamy a jeho předchůdce George W. Bushe, které se ve formě placené inzerce objevilo v New York Review of Books.

Signatáři Obamovi vyčítají, že pokračuje v Bushově přístupu k lidským právům v Iráku a v Afghánistánu, přičemž obzvláštní důraz kladou na to, že Obamova administrativa oficiálně schválila zabití radikálního islámského klerika a amerického občana Anvara Awlakího, který je podezříván ze vztahů s Al Kajdou v Jemenu.

„V určitých ohledech je to horší než za Bushe," praví prohlášení, „protože si Obama nárokuje právo zabíjet americké občany, které podezřívá z „terorismu", a to vesměs jen na základě podezření nebo názoru CIA, což Bush alespoň nikdy nepřiznal veřejně."

Signatáři rovněž Obamovi vyčítají, že odmítl „potrestat byť jediného člena Bushova režimu, kteří jsou odpovědní za válečné zločiny, ani osobu, která schválila waterboarding a další formy mučení, což znamená, že tyto činy jsou pro Obamu přijatelné."

Mezi signatáři jsou například Noam Chomsky, herci James Cromwell a Mark Ruffallo nebo přední bojovnice proti válce Cindy Sheehanová.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře